دوشنبه 31 خرداد 1400
Flowers

شاخص اقتصادی

قیمت گرم طلا 18 عیار 1,085,100تومان
قیمت سکه 10,768,000 تومان
قیمت دلار 23,437 تومان

شاخص اقتصادی چیست

شاخص های طلا در بازار طلای ایران و جهان انواع مختلفی دارند. زیرا طلا به انواع مختلف در بازار برای خرید و فروش وجود داشته و همه روزه معاملات زیادی با این فلز گرانبها پرطرفدار صورت میگیرد. از شاخص های بسیار پرکاربرد طلا میتوان به هر گرم طلای 24 عیار، هرگرم طلای 18 عیار ، قیمت سکه طلا( انواع مختلف بهار آزادی، قدیم، جدید، امامی و...)، قیمت هر انس از طلا در بازار جهانی(یک انس معادل 28.3495 گرم است)، و... میباشد. همچنین در ملک هفت نسبت قیمت طلا به دلار نیز به عنوان یکی از شاخصهای مهم برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شده و به آن پرداخته میشود. از مهمترین بازار های سرمایه گذاری در ایران و جهان ،بازار های ارزی میباشد. که در پایگاه ملک هفت ،امکان رصد شاخص های این بازار نیز برای مخاطبان و علاقه مندان این حوزه و همچنین ایجاد دید تجاری و تحلیلی گسترده برای سرمایه گذاران فراهم آمده است.شاخص دلار (ارز جهانی) نمونه مهم از شاخص های اقتصادی باشند.

شاخص های ملکی

قیمت متوسط متر مربع خرید ملک تهران 28,796,000 تومان
تعداد معاملات ملکی در ماه گذشته 3,938

شاخص ملکی چیست

شاخص های ملکی اعداد و ارقامی هستند که به انتخاب و تصمیم گیری بهتر سرمایه گذاران بازار مسکن بسیار کمک خواهند کرد. با استفاده از این شاخص ها و مقایسه آنها در بازه های زمانی مختلف میتوان پیش بینی های محتمل تری نسبت به تغییرات و نوسانات بازار مسکن ایران و جهان داشت. از مهمترین این شاخص ها میتوان به قیمت متوسط هر متر مربع از ملک و مسکن در ایران و نیز تعداد معاملات و خرید و فروش های ملکی صورت گرفته در بازار مسکن اشاره کرد که در ملک هفت این شاخص ها ارائه و رصد میشوند.

نسبت های ملکی

متوسط قیمت متر مربع ملک در تهران به دلار 1228.66 $
متوسط قیمت متر مربع ملک در تهران به گرم طلا 26.54 گرم

نسبت ملکی چیست

نسبت های ملکی مانند نسبت طلا به دلار که در بالا درباره آن توضیح داده شد، یکی از ملاک های سنجش بازار جهانی مسکن برای بازرگانان ، سرمایه گذاران و مهاجران میباشد ، تا بهترین زمان برای خرید و فروش املاک خود را انتخاب،از ضرر و زیان احتمالی کاسته و سود معامله خود را افزایش دهند. این نسبت ها در ملک هفت ، شامل نسبت قیمت هر متر از خانه ها و املاک به دلار، متوسط قیمت هر متر از مسکن و ملک به قیمت طلا، و نسبت قیمت هرمتر مسکن و ملک به شاخص جهانی بورس میباشد.

قیمت طلا و سکه و نسبتهای ملکی

شاخص چیست؟ شاخص ها معیار هایی برای سنجش تغییرات یک بازار خاص سرمایه گذاری میباشند. کلمه شاخص به معنای نمودار ویا نشانگر میباشد که در واقع کارکرد آن نیز همین نشان دادن تغیرات میباشد. شاخص ها میتوانند در هر جایی که خرید و فروش وجود دارد در نظر گرفته و بررسی شوند. اما این کلمه معمولا در عبارت شاخص بورس به گوش افراد خورده است. در این صفحه تمامی شاخص های مهم و اساسی و تاثیر گذار بر بازار مسکن را برای شما آورده ایم:

اخبار مرتبط