یکشنبه 10 مرداد 1400
Flowers
  • دوشنبه 09 تیر 1399
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4457
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

ثبت‌نام زنان سرپرست خانوار در طرح مسکن ملی

ثبت‌نام زنان سرپرست خانوار در طرح مسکن ملی

دولت تدبیر و امید با ارائه طرح مسکن ملی این امید را دارد تا مسکنی مناسب با زیرساخت‌های لازم را در اختیار اقشار درآمد و متوسط جامعه قرار دهد. زنان سرپرست خانوار بالای 35 سال نیز می‌توانند ثبت‌نام کنند.

طرح ملی مسکن در زمستان سال 97 برای نخستین بار مطرح شد و قرار بر این بود ساخت این خانه‌ها از شهرهای استان کرمان آغاز شود. از آبان سال 98 نیز طرح ثبت‌نام مسکن ملی در ده استان دیگر نیز آغاز شد. در مرحله اول نام‌نویسی در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و جنوبی و قم انجام شد و در مرحله بعد در استان‌های چهارمحال و بختیاری، یزد و همدان ثبت‌نام صورت گرفته است. متقاضیان تهرانی نیز در طرح ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند. شرایط تمام متقاضیان پالایش می‌شود تا افرادی که واجد شرایط ثبت‌نام هستند مشخص شوند.

 

اقدامات دولت تدبیر و امید و زنان سرپرست خانوار

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت؛ در سال‌های اخیر و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید طرح‌های مختلفی درزمینه مسکن و خانه‌دار شدن اقشار کم‌درآمد انجام‌شده است که بسیاری از آن‌ها ناکارآمد و غیر مؤثر بوده و نتوانسته تأثیری بسزایی بر بازار مسکن داشته باشد. طرح‌هایی مانند صندوق پس‌انداز مسکن، بازار رهن ثانویه مسکن، فروش اقساطی مسکن، مسکن حمایتی که طرح ملی مسکن آخرین طرحی است که توسط دولت حاضر ارائه‌شده است.

از تفاوت‌های طرح مسکن ملی با مسکن مهر می‌توان به ساخت مسکن مطابق با نیاز متقاضیان و همچنین ایجاد خدمات روبنایی و زیربنایی برای متقاضیان است. مسکن مهر معمولاً در خارج از شهرها و بدن امکانات زیربنایی ساخته شد که انتقادات زیادی را به دنبال داشت. از دیگر ویژگی‌های مسکن ملی ساخت آپارتمان‌هایی تا 7 طبقه است و مانند مسکن مهر 10 تا 15 طبقه نخواهد بود.

بگزارش پایگاه خبری ملک هفت؛ ثبت‌نام طرح ملی مسکن برای بانوان سرپرست خانوار بالای 35 نیز امکان‌پذیر شد. این خبری بود که پروانه اصلانی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی داد و گفت: تغییراتی در طرح ملی مسکن انجام‌شده است. وی افزود کسانی که به پایگاه اینترنتی tem.mrud.ir مراجعه و ثبت‌نام کرده‌اند و یا در مدت‌زمان تعطیلی‌ها به علت کرونا با ارسال پیامک ثبت‌نام کرده‌اند نیز مشمول تغییرات به وجود آمده می‌شوند.

بیشتر بخوانید 
وزارت مسکن از آخوندی تا اسلامی

شرط اصلی ثبت نام مسکن ملی برای زنان سرپرست خانوار

ابتدا قرار براین بود که طرح ملی مسکن شامل ساخت 400 هزار واحد مسکونی شود که 100 هزار واحد آن در بافت‌های فرسوده و 300 هزار واحد آن در مناطق دیگر و برای اقشار کم‌درآمد و طبقه متوسط ساخته شود؛ اما به‌مرور این تعداد افزایش پیداکرده و علاوه بر واحدهای گفته‌شده تعداد 370 هزار واحد نیز با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزارت تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت آموزش‌وپرورش ساخته خواهد شد.

اما مهم‌ترین شرط برای ثبت‌نام در طرح ملی مسکن این است که متقاضیان از سال 57 تاکنون از هیچ‌یک از تسهیلات و حمایت‌های دولتی درزمینه خرید زمین و ملک استفاده نکرده باشند. طبق قوانین آیین‌نامه قانون ساماندهی فرم ج این افراد نباید قرمز شده باشد؛ یعنی از سال 84 تاکنون هیچ نوع نقل‌وانتقال مالکیتی درزمینه مسکن و زمین دولتی نداشته باشند. همچنین نباید از سال 84 تاکنون هیچ‌گونه مالکیت به نام فرد ثبت‌ شده باشد. از دیگر شروط سابقه سکونت به مدت 5 سال در شهر موردتقاضا برای ثبت‌نام در این طرح است.

استعلام سازمان ثبت اسناد و املاک برای مسکن ملی

برای اثبات عدم مالکیت و عدم استفاده از امکانات دولتی اقدام به گرفتن استعلام از سازمان ثبت‌اسناد و املاک شده است. این اقدام برای اولین بار در کشور انجام‌شده و حتی در زمان ثبت‌نام برای طرح مسکن مهر نیز انجام نگرفته است. برای ثبت‌نام مسکن مهر خود افراد به‌صورت انفرادی اقدام به گرفتن استعلام برای ثبت‌نام نمودند. این استعلام برای فرد متقاضی و افراد تحت تکفل وی صورت می‌گیرد.

مرحله دیگر اعتبار سنجی افراد برای ثبت‌نام در طرح ملی مسکن اعتبار سنجی از بانک برای دریافت وام است. با توجه به اینکه بخشی از هزینه طرح از طریق دریافت وام و بخشی دیگر از آورده متقاضی انجام می‌گیرد، اعتبار سنجی از بانک برای دریافت وام کاملاً ضروری است. اگر فرد متقاضی اعتبار لازم برای دریافت وام را نداشته باشد قطعانمی تواند تسهیلات را دریافت کند.

همچنین کسانی که برای ثبت‌نام طرح مسکن واجد شرایط باشند و نیازی به دریافت وام نداشته باشند می‌توانند تمام مبلغ را پرداخت کرده و مانند سایر متقاضیان مسکن ملی خواهند بود.

قیمت مسکن ملی ویلایی ، یک طبقه و آپارتمانی

قیمت مسکن ملی برای خانه‌های ویلایی و یک طبقه در حدود یک تا یک ونیم میلیون و برای آپارتمان‌های چندطبقه بین 2 تا دو و نیم میلیون خواهد بود و با توجه به تعداد طبقات و نوع سازه ممکن است افزایش یابد. به‌طور متوسط قیمت یک واحد 75 متری در حدود 200 میلیون تومان خواهد بود.

تسهیلات ساخت طرح مسکن ملی در حدود 80، 120 و 160 میلیون است که افرادی که قبلاً در طرح پس‌انداز یکم برای دریافت وام ثبت‌نام نموده‌اند می‌توانند از وام این صندوق برای ساخت مسکن ملی استفاده کنند. افرادی که در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند می‌توانند از وام‌های بازسازی بافت فرسوده برای ساخت مسکن ملی استفاده کنند. با توجه به محل دریافت تسهیلات میزان اقساط تسهیلات نیز متفاوت خواهد بود.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.

پایگاه خبری ملک هفت ثبت‌نام زنان سرپرست خانوار در طرح مسکن ملی

سلام من تو کمیته ۱۲۵میدادن قطع کردم هیچکسو ندارم توروخدا کمکم کنید

پایگاه خبری ملک هفت

پاسخ

با سلام، لطفا به سامانه جامع طرح اقدام ملی مسکن مراجعه نمایید: https://tem.mrud.ir

پایگاه خبری ملک هفت ثبت‌نام زنان سرپرست خانوار در طرح مسکن ملی

سلام چطور ثبت نام کنم تورو خدا منو راهنمایی کنید

پایگاه خبری ملک هفت

پاسخ

با سلام . به سایت رسمی طرح اقدام ملی مسکن مراجعه فرمایید.

پایگاه خبری ملک هفت ثبت‌نام زنان سرپرست خانوار در طرح مسکن ملی

سلام من نمیتوانم ثبت نام کنم من حقوق بگیر هیچ ارکانی نیستم خواهش میکنم کمکم کنید از یزد

پایگاه خبری ملک هفت ثبت‌نام زنان سرپرست خانوار در طرح مسکن ملی

سلام من یه زن تنهام تحت پوشش هیچ ارگانی نیستم کمکم کنین

پایگاه خبری ملک هفت ثبت‌نام زنان سرپرست خانوار در طرح مسکن ملی

سلام من نمیتوانم ثبت نام کنم من حقوق بگیر هیچ ارگانیم نیستم خواهش میکنم راهنمایی کنید از کرمانشاه