سه شنبه 28 اردیبهشت 1400
Flowers
  • یکشنبه 05 مرداد 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4515
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

همه چیز درباره شهرک غرب تهران

همه چیز درباره شهرک غرب تهران

شهرک غرب از معدود مناطق تهران است که می‌توان خانه‌های ویلایی لوکس در آن یافت. این شهرک نماد رویاییست که در سر گروهی از مهندسان آمریکایی بود تا معماری نوین غربی را وارد شهر تهران کنند.قیمت خانه در شهرک غرب را باید در دو دسته جداگانه بررسی کرد. خانه‌های ویلایی شرایط خاص خود را دارند و قیمت واحدهای داخل برج و آپارتمان ها نیز مجزا است.

شهرک غرب ورود مدرنیته به تهران

شهرک غرباز معدود مناطق تهران است که می‌توان خانه‌های ویلایی لوکس در آن یافت. این شهرک نماد رویاییست که در سر گروهی از مهندسان آمریکایی بود تا معماری نوین غربی را وارد شهر تهران کنند. 

شهرک غرب همانطور که از نامش پیداست  نشان از دنیای غرب دارد و پس از ورود مستشاران و مهندسان آمریکایی در زمان پهلوی برای سکونت در این منطقه با این نام خوانده شد.

بیشتر زمین‌های شهرک‌غرب ساختمان‌های ویلایی بسیار لوکس و شیک ساخته شده که نظیر آن را در تهران نمی‌بینید.

بعلاوه برج‌های مسکونی به سبک آمریکایی که چهره شهر را به سمت مدرنیته پیش برده است. شهرک‌غرب مهم‌ترین شهرک تهران است و اولین قدم‌های مدرنیته را در این شهر قدیمی برداشته و زندگی لوکس و عادی در آن با هم پیوند خورده است.

شهرک غرب کجاست

شهرک غربامروزه از سمت شرق به اتوبان چمران و از سمت جنوب به اتوبان همت می‌رسد. غرب منطقه به ایوانکی نزدیک است و پایانه غربی خیابان فرحزادی است. بلوار اصلی داخل شهرک غرببلوار خوردین است.

یکی از ویژگی‌های مثبت شهرک‌غرب خیابان‌کشی‌های استاندارد و عریض آن است. بلوار مهم دیگری که در این منطقه وجود دارد بلوار پاکنژاد است.

یکی از خیابان‌های مهم نیز خیابان ایران زمین است که مراکز خرید و تفریح در آن به وفور یافت می‌شود. خیابان مهستان مراکز خرید معتبری دارد.

موقعیت و نقشه شهرک غرب

شهرک غربپیش از انقلاب در 6 فاز ساخته شد. پس از انقلاب نیز فاز هفتم به آن اضافه شد. این شهرک دارای 4 خیابان اصلی است. خیابان خوردین که به نوعی کمربندی شهرک است. بلوار ایوانک که از بلوار خوردین منشعب شده است.

بلوار دادمان که بلوار اصلی شرقی غربی است و بلوار پاکنژاد که شمالی جنوبی است. همانطور که می‌بینید نظم شهرسازی مناسبی در خیابان‌کشی‌ها برقرار است.

علاوه بر خیابان‌های اصلی شهرک 7فاز دارد که فاز اول شهرک  شامل خیابان‌های مهستان و گلستان و ایران‌زمین است و محبوب‌ترین منطقه به شمار می‌رود. فاز دوم مربوط به خیابان هرمزان و پیروزان است. در فاز سوم خیابان بدخشان واقع شده است.

فاز چهارم مربوط به خیابان زرافشان و درخشان و خوارزم و فلامک است. فاز پنجم خیابان سینمای ایران است و فاز ششم خیابان گلفشان.

فاز هفتم که پس از انقلاب ساخته شده شامل خیابان‌های مطهری و سعدی و فخار مقدم و دریا و صدف و سپهر است.

نمای برج میلاد از شهرک غرب - ویو برج میلاد تهران

 خرید خانه در شهرک غرب

قیمت خانه در شهرک غرب را باید در دو دسته جداگانه بررسی کرد. خانه‌های ویلایی شرایط خاص خود را دارند و قیمت واحدهای داخل برج و آپارتمان ها نیز مجزا است.

خانه‌های ویلایی بسیار لوکس است. چیزی شبیه قصر و در مواردی با حدود 1000 متر مربع زمین قصر رویایی افرادی خاصی است که امکان سکونت در خانه‌های ویلایی شهرک را خواهند داشت.

در این منطقه آپارتمان‌هایی نیز وجود دارد که قیمت‌های نسبتا پایین‌تری دارد. حتی خانه‌های کلنگی نیز دیده می‌شود که قیمت این خانه‌ها در مقایسه با ویلاهای لوکس بسیار پایین‌تر است.

خیابان هرمزان خیابان فخار و گل‌آر آپارتمان‌های نسبتا گران قیمتی دارند. برخی خانه‌های ویلایی شهرک غربمعماری منحصر به فردی دارد که در ایران بی نظیر است. به طور مثال ویلای رز که طراحی معمار برجسته رضا دانشمیر است که جایزه بهترین طراحی معماری را در سال 78 ازآن خود کرده است.

در شهرک غرب می‌توان مجتمع پردیسان را یکی از قدیمی‌ترین مجتمع‌های تهران دانست. بعلاوه ساختمان‌های گلستان نیز که نزدیک میدان صنعت واقع شده است، مجموعه ساختمان‌هایی است که به طراحی معمار آمریکایی جردن گروزن بنا شده، میدان صنعت کنونی سال‌ها بعد احداث شده است.

اجرای پروژه نیز به دست یک شرکت آمریکایی بود که البته به اتمام نرسید و بعد از انقلاب تکمیل شد. در بخش مصادره شده که در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفت که آپارتمان‌های چهار طبقه 8 واحدی در آن احداث شد.

پس از تکمیل این آپارتمان‌ها به افراد عادی متقاضی مسکن با وام طولانی مدت واگذار شد و تا امروز تراکم منطقه تغییری نداشته است.

آگهی املاک شهرک غرب شامل واحد‌های برج‌های مسکونی نوساز و یا قدیمی است که بسته به سال ساخت قیمت آن متفاوت است. خانه‌های ویلایی دارای قیمت‌گذاری و شرایط جداگانه‌ای هستند و آپارتمان‌های بنیاد مسکن نیز در رده قیمت‌های متوسط قرار می‌گیرد. البته تعداد بسیار محدودی خانه نوساز نیز در منطقه وجود دارد.

بیشتر بخوانید
قیمت خانه در شهرک غرب- 99

مزایای زندگی در شهرک غرب

جنوب شهرک غربپارک پردیسان و برج میلاد و بیمارستان میلاد واقع شده است. همین یک نکته کافیست که متوجه شوید در آشفته بازار ساخت و ساز و تراکم سرسام‌آور تهران، شهرک غرببا پایین نگه‌داشتن تراکم و تامین آسایش برای ساکنان استانداردهای زندگی شهری را تامین کرده است.

یک نکته خاص در مورد این شهرک وجود دارد. ابتدای ساخت آن، فضا برای یک زندگی بسیار لوکس و راحت طراحی شد که متعلق به آمریکایی‌هایی بود که در ایران ساکن بودند.

سکونت قشر خاص باعث و همراهی حکومت وقت با این عده باعث گسترش امکانات رفاهی در منطقه شد. پس از انقلاب این انحصار شکسته شد و سکونت مردم عادی در این شهرک ممکن شد.

به همین دلیل شما می‌توانید شاهد سکونت اقشار مختلف در منطقه باشید در ضمن اینکه همه از امکانات شهری یکسان بهره‌مند هستند و استانداردهای بالایی دارند.

بیشترین تعداد بوستان در یک منطقه، بیشترین تعداد مراکز آموزشی دبستان و دبیرستان با امکانات بسیار عالی، تعداد بسیار زیاد مراکز خرید و سینما و تعداد بسیار زیاد بیمارستان‌های مجهز دولتی و خصوصی سطح استاندارد زندگی را بالا نگه داشته است.

امکانات رفاهی شهرک غرب

همانطور که گفته شد، این منطقه دارای تعداد زیادی بوستان است. بعلاوه یک کمربندی از درختان توت نیز در منطقه وجود دارد.

باد دائمی از غرب به شرق به تصفیه هوا کمک بسیاری می‌کند. در این منطقه 26 بوستان وجود دارد و علاوه بر این تعداد بوستان بزرگ پردیسان نیز قسمت جنوبی شهرک را پوشانده است. 4 مجموعه سالن سینمایی وجود دارد که یکی از آن‌ها مجموعه اریکه ایرانیان است که به شهرک بسیار نزدیک است.

مرکز فرهنگی مانند فرهنگسراها و کانون پرورش فکری و شهر کتاب نیز در منطقه قرار دارد. علاوه بر بیمارستان میلاد که در خارج از محدوده شهرک غربواقع شده، بیماستان‌های آتیه و بهمن و لاله که سه مورد از بهترین بیماستان‌های تهران است نیز در همین شهرک واقع شده است. بسیاری شهرک غربرا نماد تهران مدرن می‌دانند.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.

پایگاه خبری ملک هفت همه چیز درباره شهرک غرب تهران

شما در این منطقه هم فعالیت دارید؟؟

پایگاه خبری ملک هفت

پاسخ

با سلام،دوست عزیز لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فایل های محله شهرک غرب به بخش خرید ملکی و قسمت شهرک غرب مراجعه فرمایید.