دوشنبه 31 خرداد 1400
Flowers
  • دوشنبه 06 مرداد 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4517
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

مرکز ایران داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

زعفرانیه، زندگی دامنه خوش آب و هوای توچال

زعفرانیه، زندگی دامنه خوش آب و هوای توچال

محله زعفرانیه را می‌توان یکی از مرتفع‌ترین مناطق تهران دانست. این منطقه در دامنه توچال قرار گرفته است. از نظر سکونت سابقه چندانی ندارد. ساخت و ساز بی رویه این سال‌ها در این منطقه شدت گرفته است و قیمت‌ها نیز نجومی بالا رفته. این منطقه به ولنجک و تجریش نزدیک است. نزدیک تله کابین توچال قرار گرفته است و آب و هوای تمیز کوهستانی دارد.

زعفرانیه، زندگی دامنه خوش آب و هوای توچال

محله زعفرانیه را می‌توان یکی از مرتفع‌ترین مناطق تهران دانست. این منطقه در دامنه توچال قرار گرفته است. از نظر سکونت سابقه چندانی ندارد. ساخت و ساز بی رویه این سال‌ها در این منطقه شدت گرفته است و قیمت‌ها نیز نجومی بالا رفته. این منطقه به ولنجک و تجریش نزدیک است. نزدیک تله کابین توچال قرار گرفته است و آب و هوای تمیز کوهستانی دارد.

محبوبیت منطقه زعفرانیه

 با وجود کمی و کاستی‌هایی که در شیوه دسترسی به منطقه زعفرانیه وجود دارد و همچنین ناهمگونی از نظر ساخت و ساز و برخی موارد در مورد رانش زمین و قرارگیری روی گسل، هیچ کدام از این المان‌ها باعث توقف ساخت و ساز نشده و جالب است که هر روز به محبوبیت این منطقه افزوده می‌شود. یکی از علت‌های مهم این محبوبیت، آب و هوای لطیف کوهستانی است.

دوم کاخ سعدآباد که یکی از دلپذیرترین باغات تهران است. سوم مرکز خرید پالادیوم است که از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

 چرا این منطقه را زعفرانیه می‌نامند؟ چندین روایت وجود دارد. یکی از این روایت‌ها آمده است که زمانی تنها آبادانی این منطقه کاخ سعدآباد بوده است و رنگ دیوارها و درب اصلی این کاخ به رنگ زعفرانی است.

به همین دلیل، هر کس که میخواست به سعدآباد برود و راه را کم می‌کرد، نشان رنگ زعفرانی کاخ را به او دادند. روایت دیگر نام کنیز یکی از شاهان قاجار است که ممکن است دلیل نام گذاری باشد و روایت سوم به کاشت زعفران در کاخ سعدآباد باز میگردد.

جالب بدانید که نه تنها در این کاخ زعفران کشت می‌شده بلکه بسیار خوب عمل می‌آمده و از این بابت معروف بوده است.

پالادیوم زعفرانیه - کرگز خرید پالادیوم - پاساژ پالادیوم -

زعفرانیه کجاست

قسمت جنوبی منطقه، هم به خیابان ولیعصر می‌رسد، هم به اتوبان چمران و یک نقطه خاص از این منطقه نیز به خیابان شریعتی متصل می‌شود.

زعفرانیه بخش شمالی تجریش محسوب می‌شود به همین دلیل است که انتهای شریعتی که به امام زاده صالح می‌رسد آغاز محدوده زعفرانیه است. سمت شرقی منطقه به رودخانه دارآباد می‌رسد.

شمال شرق آن پر است از موزه‌های تاریخی و هنر و گالری‌‌های هنری و کاخ موزه سعد آباد نیز شمال شرق زعفرانیه است. قسمت غربی منطقه کاملا با ولنجک تداخل دارد. همین حوالی هم مرکز خرید پالادیوم واقع شده است و هم دانشگاه شهید بهشتی.

موقعیت و نقشه زعفرانیه

روی نقشه اگر به خیابان‌های فرعی زعفرانیه سر بزنیم خیابان کیهان، خیابان الف، خیابان پسیان، خیابان ولنجک، خیابان ساسان و بلوار بهزادی و ... در ادامه قصد داریم با بررسی آگهی املاک در این منطقه تا حدودی شما را با آگهی املاک زعفرانیه در خیابان‌های این منطقه آشنا کنیم:

متراژ اغلب بناهای این منطقه زیر 300 متر است. خیابان امیر سوری یکی از گران‌ترین بخش‌های منطقه است که پر است از خانه‌های نوساز و کلید نخورده. یکی از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین و البته گران‌ترین خیابان‌ها، خیابان پسیان است.

عمر بناها در این خیابان بالاست و قیمت‌ها هم بسیار زیاد است. خیابان ثارالله، کیهان، خدامراد و ماکوئی پور تقریبا در یک رنج قیمت خانه‌های بالای  150 متر تا 200 متر پیدا می‌کنید و خانه‌های نوساز نیز در این خیابان‌ها زیاد است. خیابان اعجازی را هم می‌توان یکی از خیابان‌های قدیمی با خانه‌های قدیمی در منطقه دانست.

خرید خانه در زعفرانیه

اگر قصد خرید در منطقه زعفرانیه را دارید، ابتدا باید دو نکته منفی درباره این منطقه محبوب را بدانید. اول، قرار گیری در موقعیت کوهپایه، شرایط رانش زمین را فراهم می‌کند.

دوم، این منطقه روی یکی از گسل‌های مهم تر است. با در نظر گرفتن این دو نکته و اگر هنوز شیفته زیبایی‌های منطقه هستید و هوای خوش و درختان زیبا و رودخانه‌ای که از دارآباد می‌گذرد را به همه چیز ترجیح می‌دهید، باید زمان انتخاب محل سکونت از میزان ضد زلزله بودن ساختمان اطمینان حاصل کنید. نکته دیگر در مورد دسترسی است.

مترو و یا بی آرتی وجود ندارد و باید برای رفت و آمد از ماشین شخصی یا تاکسی استفاده کنید. موارد یاد شده تنها موارد منفی منطقه بود اما نکات مثبت منطقه زعفرانیه به قدری زیاد است که بسیاری را مجذوب خود می‌کند.

بیشتر بخوانید
درباره شهرک غرب و زندگی در آن

مزایای زندگی در زعفرانیه

اولین مزیت هوای خوب، دومین مزیت داشتن پارک‌های متعدد، از پارک جنگلی گرفته تا پارک‌های شهری و انواع و اقسام درختان سربه فلک کشیده، دیگر مزیت، وجود تعداد زیادی موزه و گالری برای تفریح کردن است.

نکته بعدی وجود تعداد زیادی مرکز خرید مانند پالادیوم است. از نظر آموزشی هم به بهترین مدارس خصوصی تهران دسترسی دارید و هم به دانشگاه. مجتمع‌های ورزشی بسیاری در منطقه وجود دارد.

همه امکانات زعفرانیه از لحاظ تفریح و گردش در کنار زیبایی و لوکس بودن خانه‌ها  بسیاری را وسوسه می‌کند تا به این نقطه از شهر نقل مکان کنند.

ساختمان‌های مسکونی زعفرانیه

در این منطقه سازه‌های بلند کمتری نسبت به سایر مناطق شمال شهر تهران می‌بینید. یکی از ساختمان‌های مسکونی پروژه باغ زعفرانیه است.

6 هزار متر زمین و 63 واحد در 12 طبقه در یکی از زیباترین و دقیق‌ترین معماری‌های شهر تهران که معماری این بنا بسیار تحسین شده است. معمار این بنا به هیچ عنوان درختی را قطع نکرده و تمام تلاش انجام شده تا فضای سبز به هیچ عنوان آسیب نبیند. لابی ساختمان، بسیار مجلل است و ارتفاع سقف آن 7 متر در نظر گرفته شده است.

سالن‌های نمایش فیلم و سالن‌های چند منظوره در مجتمع قرار دارد. داخل مجموعه رستوران و کارواش و سایر امکانات رفاهی نیز در نظر گرفته شده است.

امکانات منطقه زعفرانیه

کاخ موزه سعدآباد یکی از دیدنی‌ترین مناطق  تهران است. پر است از موزه‌های متعدد که یادآور تاریخ و هنر است در کنار باغ بسیار زیبایی که در جوار رودخانه دارآباد، زیبایی و آبادانی را به منقطه هدیه داده است.

اطراف این منطقه پر است از پارک‌های جنگلی که مقصد بسیاری از گردشگران است. از بخش طبیعی و تاریخی که بگذریم، پاساژ پالادیوم نیز یکی از مقاصد مهم تهران برای خرید است.

پالادیوم که چند سالی بیشتر از زمان افتتاح آن نگذشته است پاتوق بسیاری از شمال شهر نشینان پایتخت برای خرید برندهای گران قیمت خارجی است. اولین منظره‌ای که از پالادیوم می‌بینید همین برندها هستند که بر درودیوار این پاساژ خودنمایی می‌کند.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.