دوشنبه 31 خرداد 1400
Flowers
  • چهارشنبه 08 مرداد 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4519
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

مرکز ایران داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

ولنجک، منطقه‌ لوکس که زندگی در آن جاریست

ولنجک، منطقه‌ لوکس که زندگی در آن جاریست

ولنجک، اولین مقصد کوهنوردان و ورزشکاران برای صعود به قله توچال، اولین منطقه در شمال شهر تهران که دانشگاهی معتبر در آنجا احداث شد،

منطقه‌ای که مسجد 150 ساله دارد، جز معدود مناطقی در تهران که دسترسی بسیار عالی از نظر حمل و نقل عمومی دارد، منطقه‌ای که علاوه بر بیمارستان‌های خصوصی، یکی از معتبرترین بیمارستان‌های دولتی را در خود جای داده است.

در واقع ولنجک از مناطق شمالی شهر تهران است که علاوه بر لوکس بودن تمامی المان‌های یک زندگی پویای شهری و بی‌آلایش را نیز در خود جای داده است.

ولنجک ساختار مناسب شهرسازی

ولنجک بر خلاف بسیاری از مناطق شمال شهر تهران که از نظر خیابان کشی و گسترش کوچه‌ها هیچ تناسب و نظمی از نظر ساختار شهری ندارد، منطقه بسیار منظم است. بلوار کشی استاندارد، میدان‎های بجا و درست و کوچه‌هایی که به دقت تنظیم شده است. شما ممکن است در بسیاری از مناطق شمال تهران برای رسیدن به مقصد ساعت‎‌ها در ترافیک یک خیابان باریک غیر استاندارد بمانید یا از بن‌بست بودن بسیاری از کوچه عصبی شوید.

این ایراد اساسی اغلب مناطق شمالی تهران است.

دلیل آن هم واضح است. از ابتدا این مناطق روستایی بوده و یا باغات اشراف زادگان و برنامه‌ریزی برای گسترش شهر و ساخت برج‌های بلندمرتبه و تراکم تا به این اندازه نبوده به همین دلیل است که پس از ورود به مناطق شمال تهران از ضعف ساختارهای شهرسازی کلافه می‌شوید. ولنجک در این زمینه نمره از سایر نقاط شمال شهر متمایز است و می‌توان گفت خیابان‌کشی و ساختار حمل و نقل مناسبی دارد.

ولنجک کجاست

ولنجک در کوهپایه قله توچال قرار دارد. منطقه یک تهران است و از قسمت جنوب غربی ، جایی است که میدان دانشگاه شروع می‌شود، بلوار دانشگاه به سمت شمال و خیابان مقدس اردبیلی به سمت شرق، در مرز شرقی ، رودخانه واقع شده، بلوار بهزادی، خیابانی است که از سمت شرق وارد ولنجک می‌شود. قسمت شمالی منطقه کوهستان است و مسیر کوهپیمایی مناسبی نیز دارد.

مرکز منطقه، خیابان ولنجک قرار دارد. خیابانی دو طرفه با کوچه‌هایی منظم که از آن منشعب می‌شوند. اطراف بلوار دانشجو نیز خوابگاه‌های متعدد و کوچه‌های بسیاری واقع شده است.

خرید خانه در ولنجک

برای خرید خانه در ولنجک یکی از فاکتورهای اساسی در تعیین قیمت نزدیکی به خیابان اصلی است و سن بنا. خانه‌های نوساز طبیعتا گران‌تر است.

قیمت‌ها در خیابان ‌های 14 و 16 و 12 منشعب از خیابان اصلی و سمت غربی آن بالاست. دو دلیل برای این بالا بودن قیمت وجود دارد. اول آنکه بیشتر واحد‌ها نوساز است. دوم آنکه نزدیک بودن این خیابان‌ها به پارک بزرگ نگین و یاسمن باعث شده است که ساکنین بتوانند به صورت پیاده به این پارک‌ها بروند. این منطقه هوای مناسبی نیز دارد.

از سمت شرقی، خیابان‌ها نزدیک به خیابان ساسان، به دلیل سهولت دسترسی قیمت‌های نسبتا بالایی دارد. دلیل این امر نیز دسترسی مناسب به خیابان‌های اصلی است. قدمت بناهای این منطقه بالاتر است.

سمت شمال شرقی نیز پارک گلریزان قرار گرفته که خیابان‌های گلستان از آن گذر می‌کند. با بررسی آگهی املاک ولنجک تعداد بالایی از خانه‌های ویلایی و آپارتمانی را می‌توانید پیدا کنید.

امکانات ولنجک

اگر موقعیت و نقشه ولنجک را بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که از نظر امکانات تحصیلی و پزشکی شرایط مناسبی دارد. دو بیمارستان مجهز در این منطقه، یکی بیمارستان طالقانی که دولتی است و دیگری بیمارستان رامتین که به صورت خصوصی اداره می‌شود.

از نظر مراکز آموزشی و دانشگاه، دانشگاه شهید بهشتی در کنار شعبه‌ای دانشگاه آزاد و همچنین دانشگاه‌های غیرانتفاعی در این محدوده قرار گرفته است. مدارس دبستان و دبیرستان معتبری نیز وجود دارد که خیال شما را بابت تحصیل فرزندانتان راحت می‌کند.

مرکز خرید توچال و خلیج فارس و همچنین مرکز خرید ولنجک و بازارهای میوه و تره بار و مرکز خرید گالریا مجموعه‌ای است که نیاز روزمره و نیاز به خریدهای خاص و لوکس را همزمان پوشش می‌دهد.

برج‌های شیک و لوکس زیادی در این منطقه احداث شده است که برج افرند یکی از آن‌هاست. برج آرام، برج زنبق و برج الماس و برج ساسان نیز، ساختمان‌های بلندمرتبه و معروف منطقه است.

شیب خیابان‌ها و کوچه‌های بسیار زیاد است. از نظر قیمت معمولا ولنجک از زعفرانیه و فرمانیه ارزان‌تر است.

زندگی در ولنجک

بیشتر بخوانید
خرید خانه در ولنجک

مزایای زندگی در ولنجک

منطقه ولنجک از نظر استانداردهای سکونت برای مردمان عادی شرایط بسیار خوبی دارد. از نظر آب و هوا و دسترسی به مراکز تفریحی عالی است. تا بام تهران راهی نیست. به تله کابین توچال بسیار نزدیک هستید.

به اندازه کافی رستوران و کافه برای هر سلیقه‌ای وجود دارد. از نظر تحصیلی، وضعیت مدارس منطقه بسیار خوب است. دانشگاه‌ نزدیک خانه شماست. بیمارستان‌های دولتی‌ و خصوصی نزدیک شماست.

این نکات بسیار مهم است زیرا در صورتی که نیاز به استفاده اورژانسی از بیمارستان داشته باشید فاصله تا مرکز درمانی می‌تواند فاکتور مهمی در سلامت شما باشد. علاوه بر تمام این موارد، بوستان‌های متعددی که در جای‌جای این منطقه قرار گرفته است آسایش را برای ساکنان به همراه دارد.

هر روز می‌توانید پیاده و بدون ترافیک مسیر پیاده روی سرسبز نزدیک خانه داشته باشید. به همه این موارد دسترسی آسان به مترو و اتوبوس باعث خواهد شد تا برای هر جابجایی، ماشین از خانه بیرون نیاورید.

بافت منطقه آجودانیه تحت تاثیر دانشگاه 

واقعیت این است که وجود دانشگاه‌هایی که وسعت بالایی دارد مانند دانشگاه شهید بهشتی، تعداد بالای دانشجویان به صورت اتوماتیک شکل منطقه را تغییر می‌دهد. بالا رفتن انواع کافه‌ها و رستوران‌هایی که پاتوق جوانان است.

مراکز خرید که زندگی خوابگاه نشینان را تامین می‌کند. سیستم حمل و نقل عمومی که وضعیت تردد دانشجویان را ساده می‌کند.

این شرایط روی زندگی ساکنان منطقه تاثیر می‌گذارد و به نوعی منطقه را پویا خواهد کرد. تا حدودی شلوغی در پی دارد و از طرفی جنب و جوش جوانان حالت رخوت را از منطقه پاک می‌کند.

می‌توان گفت که ولنجک به دلیل وجود این شرایط، خود را از سایر مناطق شمالی تهران جدا کرده است.

شاید شما در یک باغ-برج مجلل در این منطقه سکونت داشته باشید و انواع و اقسام امکانات لوکس را نیز در اختیار داشته باشید اما محل سکونتتان باعث می‌شود از زندگی عادی و روزمره شهر نیز بی اطلاع نباشید.

 

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.