چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400
Flowers
  • سه شنبه 14 مرداد 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4527
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

نیاوران منطقه اصیل و اشرافی تهران

نیاوران منطقه اصیل و اشرافی تهران

شمالی‌ترین نقطه تهران که از آنجا تهران زیر پای شماست. به همین دلیل همواره محل سکونت پادشاهان و حاکمان وقت بوده است. خانه‌های محدوده نیاوران نمای بسیار زیبایی دارند. نیاوران به واقع ملک شاهان بوده و این روزها نیز می‌توان کاخ‌ های بسیار لوکس در هر نقطه از این منطقه بیابید.

شمالی‌ترین نقطه تهران که از آنجا تهران زیر پای شماست. به همین دلیل همواره محل سکونت پادشاهان و حاکمان وقت بوده است. خانه‌های محدوده نیاوران نمای بسیار زیبایی دارند. نیاوران به واقع ملک شاهان بوده و این روزها نیز می‌توان کاخ‌های بسیار لوکس در هر نقطه از این منطقه بیابید. قصرهایی رویایی که محل زندگی اشرافی هستند در جایی که آب و هوای بسیار ایده‌آل دارد. به دور از شلوغی‌های تهران است و نمایی اعجاب انگیز تمام شهر زیر پای شماست.

در واقع نزدیک به صد و پنجاه سال پادشاهان و حاکمان ایران ساکن این منطقه بودند. 

نیاوران کجاست؟

نیاوران از سمت غرب با خیابان فیضیه محدود شده است. از سمت جنوب خیابان باهنر و از سمت شرق خیابان دارآباد. خیابان امتداد شرقی آن، خیابان خداوردی است. موقعیت و نقشه نیاوران نشان می‌دهد که یکی از سرسبز‌ترین و مرتفع‌ترین نقاط تهران است و بدون شک یکی از مزایای زندگی در نیاوران هوای مطبوع و سرسبزی است. حتی در برخی مناطق هنوز قنات‌های پر آب جاریست. بارندگی در این منطقه نسبت به سایر نقاط تهران بیشتر است و مهم‌ترین امکانات نیاوران منظره ذخیره کننده است.

هر کجای این منطقه که خانه داشته باشید تمام تهران زیر پایتان خواهد بود. مراکز تجاری و تفریحی متعدد، کاخ و موزه و پارک و ... زمانی برای تلف شدن باقی نمی‌گذارد. مراکز بیمارستانی مناسبی نیز در خود جای داده است.

کاخ صاحبقرانیه و کاخ نیاوران

بهترین محله نیاوران ، صاحبقرانیه است. سلطان صاحب‌قرانیه ناصر دین‌شاه قاجار روزهای گرم تابستان به این منطقه می‌آمده تا از گزند گرمای تهران به دور باشد. آبادانی از همین منطقه آغاز شد و بعدها پس از سقوط قاجاریه، پهلوی جای شاهان سلسله قاجار را گرفت. پهلوی دوم کاخ صاحبقرانیه را تصرف کرد و قنات پر آب این منطقه که یکی از گواراترین آب‌های تهران را داشت در اختیار کاخ و مجموعه‌ی اطراف قرار گرفت. این کاخ زمان محمد رضا پهلوی بازسازی شد و به دفتر کار او تبدیل شد. کاخ نیاوران به دستور او و در مجاورت کاخ صاحبقرانیه ساخته شد. این کاخ به نماد سلطنت محمد رضا پهلوی تبدیل شد.

کاخ نیاوران

مرتفع‌ترین قسمت نیاوران منظریه است

منظریه یکی از مرتفع‌ترین مناطق شهری تهران است. باغ منظریه یکی از تفرجگاه‌های اصلی تهران و یکی از زیباترین مناظر را دارد. در این منطقه ویلاها باغ‌های بسیار مجلل وجود دارد در کنار آپارتمان‌های معمولی که در هر دو مورد منظره بسیار زیبایی روبروی شماست. از یک طرف دامنه البرز است و از طرف دیگر بر بام بلندی ایستادید که شهر تهران را تماشا کنید. در منظریه از آپارتمان‌های 140 متری وجود دارد ویلاهای 500 متری.

جماران، از مناطق مهم و پر رفت و آمد نیاوران

جماران، منطقه‌ای است در غرب منظریه، منطقه‌ای بسیار خوش‌ آب و هوا که احتمالا نام آن را با نام حسینه جماران می‌شناسید.

روزگاری محل اقامت امام خمینی و هاشمی رفسنجانی بوده است و این روزه‌ها افراد مهم بسیاری در همین منطقه سکونت دارند. در منطقه جماران می‌توانید خانه‌هایی با متراژ 50 متر هم پیدا کنید. خانه‎‌های کلنگی کم نیستند و از نظر بازه قیمت، از گران‌ترین خانه‌های تهران تا خانه‌هایی با قیمت معقول‌تر را در هیمن منطقه می‌توانید پیدا کنید. دو بیمارستان معروف تهران، بیمارستان باهنر فرهنگیان و بیمارستان و بقیه‌الله در جماران قرار دارد.

پارک جمشیدیه نیاورانپارک جمشیدیه

یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین پارک‌های مرتفع ایران در منطقه نیاوران و دامنه قله کلکچال قرار دارد. منطقه جمشیدیه دارای چندین مورد ویلا باغ و آپارتمان است. منظره زیبا و هوای بسیار خوب مزیت‌های این خانه‌هاست. معمولا کوچه‌های منتهی به خانه‌ها شیب زیادی دارند. در روزهای تعطیل شلوغی بازدید کنندگان ممکن است دردسرساز باشد و در روزهای برفی نیز به سرعت راه‌ها بسته شود.

اما برای داشتن خانه‌ای زیبا و خوش‌منظره با هوای خوب و امکانات ایده‌آل، انتخاب خوبیست. در این منطقه یک مجتمع مسکونی بام جمشیدیه قرار دارد که بسیار لوکس و مجلل است.

بیشتر بخوانید
خرید خانه در نیاوران
قیمت خانه در نیاوران

منطقه مدرن نیاوران

نخجوان، محله‌ی مدرن نیاوران محسوب می‌شود. سفارت‌خانه و خیابان کشی استاندارد و امکانات مناسب رفاهی و تفریحی، انواع و اقسام رستوران‌ها، برج‌های مسکونی و تجاری و ... در این محله قرار گرفته است.

محله نخجوان نیاوران

محله‌ای سرسبز که دارای امکانات رفاهی عالی می‌باشد. نخجوان دارای بافتی مدرن است. این محله سفارت‌خانه اتریش را در خود جای‌داده است و خیابان احمدی زمانی، خیابان مرجان، خیابان همایون و خیابان مژده از خیابان‌های اصلی نخجوان محسوب می‌شوند. این منطقه در جنوب گلابدره قرار گرفته است. سمت غرب جماران است و نزدیک امام زاده قاسم.

دزاشیب از مناطق قدیمی تهران

دزاشیب یا آنچه در قدیم گفته می‌شده، دژ آشوب، از مناطق باستانی تهران است. شاید باورش سخت باشد اما کشفیاتی از حفاری باستانی به دست آمده که قدمت‌ چند هزار ساله برای منطقه تخمین می‌زنند.

محله دزاشیب بدون شک اصیل‌ترین منطقه تهران است. خانه‌های بسیار مجلل و لوکس و مراکز خرید و دسترسی مناسب و ساکنانی که شاید چندین نسل در همین منطقه سکونت داشتند. اصالت یک محله به ساکنان آن است. دزاشیب به دلیل قدمت، ساکنان قدیمی دارد.

دزاشیب محله‌ی جذابیست. کوچه‌ای دارد با نام کوچه قورباغه که روزگاری هر قدم برمی‌داشتید چند قورباغه از زمین برمی‌خواست. زمانی سبدبافی در این منطقه رایج بوده و حتی امروزه هم می‌توان ردی از زندگی سنتی را در این منطقه یافت. دزاشیب به فرمانیه نزدیک است و امکانات این دو منطقه تقریبا یکسان است. از نظر قیمت، یکی از گران‌ترین مناطق تهران محسوب می‌شود.

مجتمع مسکونی نیاوران

مجتمع مسکونی نیاوران

برای خرید خانه در نیاوران اگر نگاهی به آگهی املاک نیاوران بیندازید، مجموعه‌ای از آگهی‌های ویلایی و برج و پنت‌هاوس و آپارتمان و کلنگی و ... خواهید یافت.

اما یکی از مهم‌ترین مناطق سکونتی در نیاوران را می‌توان مجتمع مسکونی آن دانست. این مجتمع شمال شرقی دزاشیب قرار گرفته است و مجاور خیابان باهنر. این مجتمع نگین سبز تهران است. به این دلیل که بخش زیادی از مساحتی که در اختیار معمار بنا قرار گرفته است برای حفظ درختان کهن، هیچ ساخت و سازی ندارد یا طرح به گونه‌ای اجرا شده است که درختی آسیب نبیند.

حتی داخل مجموعه شاهد قرارگیری درخت در میانه طرح هستید. طراحی مجتمع یکی از بهترین و خاص‌ترین طرح‌های اجرای شده در ایران است و از معدود ساختمان‌های سبز و دوستدار محیط زیست در ایران به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.