دوشنبه 31 خرداد 1400
Flowers
  • دوشنبه 20 مرداد 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4535
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

مرکز ایران داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

سعادت آباد، منطقه‌‌ای آباد و مدرن در شمال غرب تهران

سعادت آباد، منطقه‌‌ای آباد و مدرن در شمال غرب تهران

سعادت‌آباد به همیت سید ضیاءالدین طباطبایی آباد شد. صد سال پیش این منطقه مخروبه بود و بدون سکنه و هیچ آبادی در آن نبود. سید ضیاء زمین‌های آن را خریداری می‌کند و شروع به کشت و کار کرده و یونجه و خرگوش پرورش می‌دهد و می‌فروشد. هر چه می‌فروشد را خرج آبادانی منطقه می‌کند.سعادت‌آباد، منطقه‌ای نوساز و مدرن است. زمان توسعه آن به دهه هفتاد بازمی‌گردد و بیشتر ساختمان‌های آن قدمت چندانی ندارد.

سعادت‌آباد به همیت سید ضیاءالدین طباطبایی آباد شد. صد سال پیش این منطقه مخروبه بود و بدون سکنه و هیچ آبادی در آن نبود.

سید ضیاء زمین‌های آن را خریداری می‌کند و شروع به کشت و کار کرده و یونجه و خرگوش پرورش می‌دهد و می‌فروشد. هر چه می‌فروشد را خرج آبادانی منطقه می‌کند.

کارگران زیادی به او در آبادانی سعادت آباد کمک کردند و طولی نکشید که سعادت‌آباد کشتزار بزرگی از غلات و خرگوش شد! 15 هزار خرگوش در مزارع این منطقه پرورش داده شد.

ابتدا سید ضیاء آشنایان خود را از یزد برای کمک به آبادانی فراخواند به همین دلیل نام منطقه سادات آباد گذاشته شد و به مرور نام سعادت آباد به خود گرفت.

به واقع هم زمین‌های مخروبه‌ای که هیچ اثری از آبادانی نداشت به لطف تلاش کارگران سید ضیاء به سعادت و آبادانی رسید.

 

شهرسازی مدرن سعادت آباد

سعادت‌آباد، منطقه‌ای نوساز و مدرن است. زمان توسعه آن به دهه هفتاد بازمی‌گردد و بیشتر ساختمان‌های آن قدمت چندانی ندارد.

همین نوساز بودن ساختمان‌ها و انطباق شرایط سعادت آباد به قوانین شهرسازی باعث شده است که انتخاب بسیاری از مردم تهران باشد. واقعیت این است که اغلب مناطق شمالی و لوکس تهران از نظر استاندارد شهرسازی شرایط جالبی ندارد زیرا از ابتدا باغ و روستا بوده‌اند و به مرور خیابان‌های باریک و خانه‌های ویلایی ساخته شده است.

طی سالیان برنامه‌ریزی مناسبی برای توسعه منطقه نشده و خرید زمین و ساخت و سازهای برج‌های بلند مرتبه وضعیت شهرسازی را تا حد زیادی غیراستاندارد کرده است. این ویژگی شاخص سعادت‌آباد است که استانداردهای شهرسازی در آن رعایت شده.

خیابان‌های عریض و بلوار کشی، تعداد مناسب بیمارستان و درمانگاه برای ساکنان، تعداد مناسبی مجتمع تفریحی و سینما و تعداد قابل توجهی پارک. این موارد نشان می‌دهد که توسعه‌دهندگان سعادت آباد نه فقط به ساخت و ساز بلکه به توسعه شهری نیز اهمیت دادند.

 پارک پرواز سعادت آباد تهران - سعادت آباد

سعادت آباد کجاست

دو اتوبان یادگار و نیایش را در نظر بگیرید. اتوبان یادگار از اساس شمال به جنوب و زمانی که به منطقه فرحزاد می‌رسد غرب به شرق شده و تا اوین پیش روی می‌کند. اتوبان نیایش نیز غرب به شرق است. منطقه سعادت‌آباد میان این دو اتوبان غرب به شرق، در شمال غربی تهران محصور شده است. اگر قصد داشته باشید به قسمت شمالی سعادت آباد دسترسی پیدا کنید می‌بایست از اتوبان یادگار گذر کنید و برای دسترسی به مناطق جنوبی آن به اتوبان نیایش خواهید رسید. شلع شرقی سعادت‌آباد به نماد تهران مدرن یعنی برج میلاد می‌رسد.

سمت شمالی آن نیز درکه و اوین است که رشته‌کوه‌های البرز را خواهید دید. اگر امروز به موقعیت و نقشه سعادت آباد نگاهی بیندازید همین محدوده را به عنوان منطقه سعادت‌آباد معرفی کرده است اما بسیاری از ساکنان قدیمی‌تهران، سعادت‌آباد را از پل مدیریت به بعد می‌دانند.

محدوده بلوار سعادت آباد

آنچه در میان ساکنان تهران به عنوان منطقه سعادت آباد شناخته می‌شود شمال جنوب اتوبان نیایش را در برمی‌گیرد.

در حالی که منطقه محدود شده در نقشه‌های شهرداری اغلب شمال اتوبان نیایش را به عنوان منطقه سعادت‌آباد تخمین می‎‌زند. ما قصد داریم محدوده بولوار سعادت‌آباد را بررسی کنیم. از پل مدیریت به سمت شمال، بلوار قرار دارد که قدم به قدم مراکز تجاری و رستوران و کافه و بانک و گالری هنری است تا به میدان کاج برسد. در این میانه اتوبان نیایش را رد می‌کند.

بلوار سعادت آباد میدان کاج را نیز رد می‌کند و انتهای آن اتوبان یادگار است. خیابان اوین امتداد بلوار سعادت‌آباد است. قسمت شمال اتوبان یادگار نیز کوی فراز قرار گرفته که می‌توان آن را نیز بخشی از سعادت‌آباد دانست.

علاوه بر خیابان اصلی سعادت‌آباد، بلوار پاکنژاد، خیابان بیست و چهار متری و بلوار جوریکی وجود دارد. مهم‌ترین خیابان غرب به شرق سعادت آباد شمالی خیابان سرو است. خیابان غرب به شرق در قسمت جنوبی را نیز می‌توان بلوار دریا در نظر گرفت.

خرید خانه در سعادت آباد

خانه‌هایی که در سعادت آباد وجود دارند اغلب نوساز است. واحد‌های برج‌های مسکونی شهرکی و یا واحد‌های شخصی‌ساز در منطقه سعادت اباد با کیفیت ساخت بسیار بالایی برای ساکنان تهران در دسترس است.

قیمت‌های متوسط رو به بالا و بسیار گران در این منطقه پیدا می‌شود.در بلوار پاکنژاد  سعادت اباد می‌توان آپارتمان ها و خانه های بسیار گران قیمتی پیدا کرد. همچنین خیابان علامه و بلوار شهرداری نیز قیمت‌ خانه های سعادت آباد تا حدودی بالاست.

قدیمی‌ترین املاک این منطقه مربوط به بلوار سعادت‌آباد است و خیابان سرو که نهایتا قدمت آن‌ها به بیست سال می‌رسد.

بیشتر بخوانید
خرید خانه در سعادت آباد

اریکه ایرانیان در سعادت آباد تهران - پاساژ اریکه - سینما اریکه - اریکه سعادت اباد

مزایای زندگی در سعادت آباد

در این منطقه می‌توان خیابان‌های پر جنب و جوش و زیبا و پر امکاناتی مانند خیابان علامه یا فرحزادی یافت که محل خوش‌گذرانی و تفریح و رستوران و کافه گردی و فیلم دیدن در اریکه ایرانیان و ورزش و ... از طرفی خیابان‎های بسیار آرام و مناسب برای سکونت مانند خیابان 24 متری که و اطراف میدان فرهنگ که محل بسیار آرام و مناسبی برای سکونت است. سر و صدا و رفت و آمد کم است.

پیش از احداث خانه‌ها پیش بینی شده که مراکز تجاری در آن وجود نداشته باشد که رفت و آمد محدود به ساکنان منطقه شود.

این مزیت بسیار خوبیست. از طرفی تعداد پارک‌های سعادت آباد قابل توجه است. تنها در این منطقه 45 پارک از پارک‌های تهران واقع شده که فضای سبز مناسبی در اختیار شهروندان قرار می‌دهد. از نظر دسترسی به مراکز خرید ایده‌ال است. مراکز آموزشی متعددی در آن وجود دارد. امکانات سعادت آباد برای سکونت ایده‌آل است.

امکانات سعادت آباد

در این منطقه می‌توان ساختمان‌های بسیار لوکس را در کنار ساختمان‌های کاربردی و متوسط یافت. به طور مثال یکی از لوکس‌ترین هتل‌های ایران در شمال سعادت آباد قرار دارد.

سعادت‌آباد به منطقه گردشگری اوین درکه نزدیک است. فرحزاد داخل منطقه سعادت آباد قرار می‌گیرد و پاتوق بسیاری از تهرانی‌ها برای استراحت و خوش‌گذرانی است. دسترسی به این منطقه نیز بسیار خوب است و اتوبان‌های متعددی به آن راه دارد. مرکز خرید

گلستان و مرکز خرید سروستان تنها دو نمونه از ده‌ها مرکز خرید این منطقه است. پارک پرواز را می‌توان بزرگترین پارک منطقه دانست. سینما اریکه ایرانیان پاتوق اهالی فرهنگ است. بیمارستان عرفان، بیمارستان مدرس و بیمارستان پارسیان سه بیمارستان معروف این منطقه است.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.