دوشنبه 20 اردیبهشت 1400
Flowers
  • شنبه 12 مهر 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4640
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

شناخت شرایط و امکانات زندگی در محله امیریه

شناخت شرایط و امکانات زندگی در محله امیریه

امیریه، منطقه‌ای که روزگاری محبوبیت بالایی داشت. کوچه‌های آن یاد دوران طلایی خود را در میانه سال‌های دهه 20 و 30 از یاد نبرده است.

هنوز نشانه‌هایی از زندگی پر جنب و جوش در این محله به یادگار مانده، بافت قدیمی منطقه نشان از اصالت وجب به وجب آن دارد و بسیاری از بزرگان این روزها  متولد محله امیریه تهران هستند. امیریه روزگاری محله‌ی امیرنشینان بوده است

 امیریه تهران کجاست؟

 در واقع نام آن از عمارتی به یادگار مانده متعلق به کامران میرزا. او پسر ناصردین شاه بوده است و روزگاری لقب امیر جنگ را یدک می‌کشیده؛ به همین دلیل نام محله را امیریه گذاشتند و محله نزدیک به آن را نیز به نام مادر کامران میرزا، منیریه خواندند.

ابتدای خیابان ولیعصر، میان خیابان فروزش است و خیابان فرهنگ. از سمت غرب به خیابان کارگر جنوبی منتهی می‌شود و از سمت شرق به وحدت اسلامی می‌رسد.

در این محل آثار باغ امیریه به یادگار مانده است. بنایی با نام چهارسوق چوبی از دوران قاجار در این محله به یادگار مانده است. بعلاوه عبادتگاهی نیز مربوط به زرتشتیان ساکن محله به جای مانده که نشان از قدمت و اصالت این منطقه دارد. قدیمی‌ترین پمپ بنزین تهران در دقیقا در همین محل و در چهارراه امیریه و تقاطع ولیعصر با مولوی احداث شده است.

بیشتر بخوانید 
معرفی 6 مورد از انواع وام و تسهیلات مسکن

خرید خانه در محله امیریه

امیریه روزگاری محل رفت و آمد اشراف زادگان بوده است. کالسکه‎های اروپایی برای اولین بر در این منطقه پا به خیابان گذاشتند و محل سکونت امیرنشینان و اشراف بوده ، در این سال‌ها محله‌های قدیمی و جنوبی تهران کمتر محل تاخت و تاز برج‌های لوکس و اعیان نشین و مدرن بالای شهر داشته است.

به همین دلیل است که این روزها، قیمت خانه های امیریه نسبت به محلات اعیان نشین امروز تهران پایین است. در کنار خانه‌های کلنگی و بسیار قدیمی یا بعضا بازسازی شده و حتی ویلایی که بازسازی شده و به خوبی نگه داشته شده، می‌توان آپارتمان‌های نوساز و معمولی را در نیز در این منطقه یافت.

 بسیاری از خانواده‌های قدیمی که در آن ساکن بوده‌اند برای فرزندانشان زمین خانه‌های ویلایی و حیاط دار را جایگزین آپارتمان‌های چند طبقه کردند. 

نقشه امیریه

منطقه  تهران، جنوب غربی پارک شهر و جنوب منیریه، سمت شرق، منطقه قدیمی سنگلج واقع شده است. سما غرب کارگر جنوبی است که به میدان قزوین می‌رسد.

خیابان جنوبی نیز همان خیابان قزوین است. اتوبانی که دسترسی به منطقه می‌دهد اتوبان نواب است. اگر نگاهی به موقعیت قرارگیری محله امیریه بندازید متوجه خواهید شد که روزگاری مرکزیت امکانات را در اختیار داشته است.

نزدیکی به بازار بزرگ و بزرگترین پارک تهران و بهترین مدارس مانند علامه حلی بهترین سالن تئاتر شهر در قدیم با نام سنگلج و بسیاری کافه و رستوران و ... که در نزدیکی محله امیریه قرار دارد و بعلاوه مراکز عبادتگاهی اقلیت‌های دینی مانند آشوریان و زرتشتیان نیز نشان از زندگی مسالمت‌آمیز مردمان با هر عقیده‌ای در یک منطقه داشته است.

نقشه امیریه تهران

امکانات و دسترسی های امیریه

محله امیریه با توجه به قدمت زندگی شهری که در کمتر جایی می‌توان یافت، تمامی جزئیات زندگی شهروندان را داراست. از نزدیکی به بازار بزرگ تهران گرفته تا فاصله کوتاهی که با پارک شهر دارد.

دسترسی عالی به اتوبوس و تاکسی و خطوط اتوبوس تندرو و چندین ایستگاه مترو که نشان از تردد آسان مردمان این منطقه دارد و نیازی به اتومبیل شخصی پیدا نخواهید کرد.

در محله امیریه به بیمارستان لقمان و فارابی نزدیک هستید. بیمارستان‌هایی که هزینه‌های درمان در آن کم است. به بازارهای خرید و فروش لوازم خانگی و تخت و کمد در حسن آباد نزدیک هستید.

به میدان منیریه که از قدیم مرکز خرید کفش‌های ورزشی بوده نیز نزدیک هستید. می‌توان گفت که محله امیریه نه تنها تهران قدیم است بلکه تهران واقعیست!

امیریه محله خوش‌نامیست

گذرگاه‌هایی که مردمانی با لبخند عبور می‌کنند. شاید امیریه جز معدود مناطقی از تهران باشد که هنوز آسایش در آن جاریست. هنوز کودکان در کوچه‌ها با آسایش بازی می‌کنند.

هنوز کوچه‌ و باغ‌های قدیم و سلام و علیک‌های همسایه‌های سرجای خودش مانده.

سابقه سکونت چند نسل از یک خانواده و دو همسایه باعث ایجاد روابط نزدیک میان مردمان ساکن در محله امیریه شده است.

استرس شهر تهران در این منطقه تا حدودی آرام می‌گیرد. از آنجایی که بیماری توسعه و تلاش برای تصاحب زمین‌های منطقه و ساخت و سازهای سرسام آور در طی این سال‌ها کمتر به جان این منطقه افتاده است.

محله مصالت خود را حفظ کرده است و در عین حال، تراکم سرسام آور جمعیت تهران در و ترافیک‌ کلافه کننده کمتر به خیابان‌های آن راه پیدا می‌کند.

این محله برای سکونت انتخاب ایده‌آلی خواهد بود به خصوص اگر علاقه‌ای به زندگی لوکس در آن نداشته باشید.

محله امیریه کجاست؟

زندگی در امیریه تهران

زندگی در این منطقه المان‌های لوکس و مدرن شمال شهر تهران را ندارد. ممکن است خانه‌های ویلایی سر جایش باشد اما بناها قدیمی است و عاری از تجملات. خیابان‌ها پر رفت و آمد است.

به هر حال زمانی مرکزیت تهران را داشته و مهم‌ترین مراکز خرید انواع و اقسام اجناس در نزدیکی آن واقع شده است. در این منطقه می‌توان از خانه 50 متری پیدا کرد تا 250 متری.

یکی از مزیت‌های زندگی در امیریه آن است که می‌توانید ساعت‌ها پیاده روی کنید و از مهم‌ترین مناطق تهران سردرآورید! می‌توانید پیاده به بیمارستان و درمانگاه بروید و یا پیاده به بهترین مدارس و دبیرستان‌های تهران دسترسی داشته باشید.

این منطقه برای سکونت افرادی که به تهران قدیم عشق می‌ورزند عالیست.

فرصت خرید خانه‌های کلنگی

می‌توان در این منطقه خانه‌های کلنگی بسیاری یافت که از نظر مالکیت وضعیت مشخصی دارند و مساحت بالایی نیز دارند. این خانه‌ها می‌تواند محل سرمایه گذاری شما باشد.

بعلاوه اگر اجازه بلندمرتبه سازی یا دست کم ساخت آپارتمان‌های 6 واحده داشته باشید یا اجازه احداث بنای تجاری مسکونی، در واقع با خرید خانه در امیریه یک فرصت طلایی سرمایه‌گذاری در این منطقه خواهید داشت.

از نظر موقعیت تجاری، امیریه بسیار پر رفت و آمد است و می‌توان کسب و کار پر رونقی در آن داشت. قیمت‌ خانه‌ در این محله با توجه به امکانات ایده‌الی که دارد بسیار پایین است.

به این ترتیب متقاضی خرید خانه در امیریه بالاست و به سرعت فروش می‌رود و حتی پیش خرید می‌شود. می‌توان با کمی هوشمندی، خرید خانه کلنگی در امیریه را به چشم سرمایه‌گذاری نگاه کرد.

 

محله امیریه کجاست؟

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.