دوشنبه 20 اردیبهشت 1400
Flowers
  • شنبه 19 مهر 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4648
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

شناخت شهر جدید پردیس و زندگی در فازهای مختلف پردیس تهران

شناخت شهر جدید پردیس و زندگی در فازهای مختلف پردیس تهران

تمرکز زدایی از تهران به شیوه انتقال بخشی از جمعیت به شهرهای اطراف از تصمیماتی است که در سال‌های اخیر برای تراکم دردسر ساز شهر تهران گرفته شده است.

تصمیم بر این شده که با احداث مناطق مسکونی و انتقال امکانات رفاهی در محدوده سکونت، مراجعه به شهر تهران به حداقل ممکن برسد.

شهر پردیس نتیجه یکی از همین تصمیمات است.

پردیس کجاست؟

 این شهرستان حدود 8 سال پیش به تابعیت استان تهران درآمد.

پردیس تهران پانزدهمین شهر تهران است و قرار است بخشی از جمعیت تهران را در خود جای دهد. ساخت و ساز در اين منطقه هنوز روزهای اولیه عمر خود را سپری می‌کند.

سال‌های بعد بدون شک با چنین وسعتی در ساخت و ساز جمعیت قابل توجهی در این منطقه ساکن خواهد شد و خود به عنوان یکی از قطب‌های پرجمعیت تهران شناخته می‌شود.

اگر نگاهی به نقشه پردیس بیندازیم سمت غرب آن شهر تهران است، سمت شرق شهرستان دماوند، شمال به شمیرانات متصل است و جنوب شهرستان پاکدشت قرار دارد.

مساحت این منطقه چیزی حدود 250 کیلومتر مربع است. شهرک سازی انبوه در این شهرستان از سال 92 آغاز شده است و می‌توان گفت که پردیس تهران در طی این سال‌ها شاهد افزایش چندین برابر جمعیت بوده است.

اگر تصمیم به خرید خانه در پردیس تهران دارید بهتر است با هر کدام از فازهای این شهرستان آشنایی بیشتری پیدا کنید.

یک اصل کلی در مورد مناطق سازه ساخت وجود دارد. فازهایی که تحویل داده شده، افراد در آن ساکن شدند و شروع به سکونت کردند به مرور امکانات سکونتشان نیز فراهم شده است.

جزئیات بسیاری وجود دارد که شاید یک منطقه تازه ساز از آن  برخوردار نباشد. یک نکته دیگر هم وجود دارد در مورد شهرک‌هایی که سکونت در آن انجام شده است.

ایرادهای احتمالی سکونت در این شهرک‌ها به مرور مشخص شده است اما در شهرک‌های تازه ساز هنوز نقاط ضعف سازه‌ها و منطقه مشخص نیست.

با ما همراه باشید تا به فازهای پردیس آشنا شوید تا منطقه مورد نظرتان را برای سکونت بیابید.

فازهای قابل سکونت پردیس تهران

فاز 1 و 2 و 3 بخشی از فاز 4، فاز 8 و 11 از مناطق قابل سکونت پردیس است.

اگر قصد سرمایه گذاری و خرید خانه در پردیس تهران دارید می‌توانید با قیمت کمتر روی ساختمان‌های فازهای در حال ساخت حساب کنید بدون شک در سال‌های آینده قیمت این خانه‌ها چندین برابر خواهد شد.

فاز یک  مجموعه‌ای است از خانه‌های ویلایی و آپارتمانی. قیمت خانه در پردیس در فاز یک گران‌تر از سایر مناطق است. ویلاهای 3 میلیاردی نیز در همین فاز می‌توان یافت.

منظور از خانه‌های ویلایی اغلب دو یا سه طبقه با حیاط مشترک است.

سینما و پارک و مرکز خرید و مراکز رفاهی و درمانی به مرور ساخته شده و در حال حاضر بهترین محل در این منطقه برای سکونت محسوب می‌شود. فاز یک میان فاز دو و سه از نظر محل جغرافیایی قرار گیری مناسب است. 

معرفی فازهای قابل سکونت پردیس

زندگی در فاز ۱ شهر

بافت این فاز مسکونی شامل ترکیبی از خانه‌های ویلایی و آپارتمان است. متوسط قیمت خانه در پردیس تهران در این فاز به نسبت سایر قسمت‌های این منطقه در رده رو به بالا قرار می‌گیرد.

این فاز به دلیل قدمت سکونت افراد و خانه‌ها در فهرست بهترین منطقه شهر پردیس برای سکونت قرار می‌گیرد.

امکانات مختلف رفاهی در این منطقه علاوه بر تراکم نسبی جمعیت سبب رشد آن شده است. لازم به ذکر است که منظور از خانه‌های ویلایی در پردیس تهران خانه‌هایی دو یا سه طبقه با حیاط مشترک هستند.

وجود امکانات تفریحی مانند سینما و پارک‌ها نیز در این فاز آن را به محل  مناسبی برای سکونت تبدیل کرده است. فاز یک بین دو فاز مسکونی ۲ و ۳ قرار گرفته و از لحاظ موقعیتی نیز برتری قابل توجهی به سایر مناطق دارد.

زندگی در فاز 2

این فاز برای سکونت بسیار محبوب است. می‌توان از پنت‌هاوس لوکس و شیک در آن پیدا کرد تا خانه‌های خوش نقشه ارزان قیمت. خانه‌های دو تا سه طبقه ویلایی هم در این منطقه کم نیستند. دقت داشته باشید که فاز دو نیز مانند فاز یک پردیس قدمت بیشتری دارد بنابراین امکانات نیز در آن بیشتر است. از نظر قیمت به دلیل بالا بودن تقاضا تا حدودی قیمت‌ها بالا رفته است. مراکز خرید در این فاز متنوع است و از نظر امکانات زندگی چیزی از فاز یک کم ندارد.

بیشتر بخوانید
معرفی 6 مورد از انواع وام و تسهیلات مسکن

زندگی در فاز 3

اولین مسکن مهر پردیس تهران در این فاز قرار دارد. علاوه بر مسکن مهر پردیس تهران، خانه‌های شخصی ساز و سایر مجتمع‌هایی  که بعضا بسیار خوش ساخت است نیز در پردیس قرار گرفته است.

فاز سه دسترسی مناسبی به وسایل نقیه عمومی دارد. از نظر وجود مراکز خرید نیز شرایط  مناسبی دارد. تراکم شهرک‌های این فاز بالاست و جمع بیشتری را در خود جای داده است.

زندگی در فاز 4

در این فاز نیز می‌توان خانه‌های مسکونی و آپارتمانی و ویلایی متعددی پیدا کرد اما میزان سکونت در این فاز پایین‌تر است.

بخشی‌هایی از این فاز را به احداث مجتمع‌های تجاری و پژوهشکده‌ها اختصاص داده‌اند. معمولا فاز یک تا چهار خانه‌های بالای 110 متر را در خود جای داده است و از نظر قیمت تا حدودی بالاتر است.

معزفی فازهای قابل سکونت پردیس

فاز 8 از مناطق ارزان قیمت پردیس

حضور مسکن مهر و خانه‌هایی با متراژ زیر 80 به شما امکان سکونت و خانه‌دار شدن با هزینه‌های پایین را خواهد داد.

این فاز از نظر امکانات هنوز شرایط مناسبی ندارد. تعداد خانه‎‌های در حال ساخت بسیار بالاست و طولی نمی‌کشد که تعداد بالایی از افراد در آن ساکن می‌شوند. بنابراین فاز 8 در آینده شرایط ایده‌آلی برای زندگی خواهد داشت.

این فاز را می‌توان مرکز آپارتمان پردیس تهران و برج‌های مسکونی دانست و کمتر خانه ویلایی و شخصی ساز در آن وجود دارد.

فاز 11 از سایر فازها متمایز است

برای ساخت‌ خانه‌های این فاز یک شرکت ترکیه‌ای پیش قدم شده است و در نهایت ساختمان‌ها بسیار خوش ساخت و محکم و ایده‌آل تحویل داده است.

با وجود آنکه هنوز منطقه امکانات چندانی برای سکونت ندارد اما همین ساختمان‌های خوش ساخت و زیبا نظر بسیاری را به خود جلب کرده است و به همین دلیل تعداد بالایی از واحد‌ها پیش فروش شده و یا حتی در همین شرایط سکونت در خانه‌های زیبای این فاز دیده می‌شود.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.