جمعه 10 آذر 1402
Flowers

مشاوره و سرمایه گذاری خارج روی ملک

موسسه حقوقی هوراد 89321100     9355355546

اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

پرتغال بهشت امن قاره اروپا است. این کشور بسیار زیبا و آفتابی با مردمی خونگرم است. به همین دلیل، افراد زیادی پرتغال را به عنوان مقصدی برای مهاجرت انتخاب می کنند.

رپرتاژ آگهی

مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک

چندین سال است که افراد می توانند اقامت پرتغال را از طریق خرید ملک در این کشور اروپایی و بدون شرط حضور بدست آورند. حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت ۲۸۰,۰۰۰ یورو است. یکی از مهم ترین نکات این برنامه این است که با سرمایه گذاری متقاضی اصلی، همسر و فرزندان او هم واجد شرایط دریافت اقامت پرتغال می شوند.

گزینه های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت پرتغال

-خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل ۵۰۰,۰۰۰ یورو: در این گزینه موقعیت ملک، تعداد املاک خریداری شده و نوع ملک (تجاری، مسکونی و ...) اهمیتی ندارد.

- خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل ۴۰۰,۰۰۰ یورو: در صورتی که ملک خریداری شده در مناطق کم جمعیت در پرتغال باشد.

- خرید ملک قدیمی در پرتغال با قدمت بالای ۳۰ سال: به شرطی که در حال بازسازی باشد و ارزش خرید و بازسازی ملک با هم حداقل ۳۵۰,۰۰۰ یورو باشد.

- خرید ملک قدیمی در پرتغال با قدمت بالای ۳۰ سال: در مناطق کم جمعیت پرتغال به شرطی که در حال بازسازی باشد و ارزش خرید و بازسازی ملک با هم حداقل ۲۸۰,۰۰۰ یورو باشد.

دارندگان اقامت پرتغال دارای حق زندگی، کار و تحصیل در پرتغال و سفر بدون ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن هستند.

اعتبار اقامتی که از طریق خرید ملک اعطا می شود، ابتدا یک سال است. اما در صورتی که متقاضی ملک را نفروشد و سرمایه گذاری خود را حفظ کند، این اقامت برای ۲ بار دیگر با اعتبار ۲ ساله تمدید می شود. پس از گذشت این ۵ سال، متقاضی می تواند برای دریافت اقامت دائم پرتغال اقدام کند. با کسب اقامت دائم دیگر نیازی به حفظ سرمایه گذاری نیست و متقاضی می تواند به انتخاب خود ملک را بفروشد یا نگه دارد.

نکته ای که برای تمدید کارت اقامت موقت وجود دارد این است که اگرچه این برنامه شرط حضور ندارد، اما متقاضی باید سالی ۷ روز در پرتغال حضور داشته باشد تا بتواند کارت اقامت خود را تمدید کند. پس چه متقاضی بخواهد به این کشور مهاجرت کند و چه بخواهد صرفا از مزایای کارت اقامت این کشور مانند سفر بدون ویزا استفاده کند، در هر صورت برای حفظ اقامت خود باید سالی ۷ روز در پرتغال حضور داشته باشد.با خرید ملک در اروپا سرمایه گذاری کرده و اقامت و پاسپورت اروپا را بدست آورید.

اخذ تابعیت و شهروندی پرتغال پس از ۵ سال:

پس از گذشت ۵ سال، به شرط قبولی در آزمون زبان پرتغالی در سطح اولیه و رعایت شرط حضور ۷ روز در سال، سرمایه گذار می تواند برای دریافت شهروندی و پاسپورت پرتغال هم اقدام کند. پرتغال تنها کشور اروپایی است که پس از ۵ سال و بدون شرط حضور دائم تابعیت و پاسپورت اعطا می کند.

از آن جایی که شهروند یک کشور اتحادیه اروپا، شهروند کل اتحادیه اروپا است، شهروند پرتغال، شهروند کل اتحادیه اروپا است و در نتیجه حق زندگی، کار و تحصیل در کل اتحادیه اروپا دارد.

پاسپورت پرتغال دارای قدرت سفر بدون ویزا به ۱۸۶ کشور در سراسر جهان است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ اقامت پرتغال میتوانید در کانال تلگرام کنکاش عضو شوید.

 

اخبار مرتبط


اخبار خرید ملکی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.