دوشنبه 31 خرداد 1400
Flowers
  • چهارشنبه 21 آبان 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4716
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

مرکز ایران داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

شناخت محله گلابدره دره‌ای ییلاقی و زیبا در کوهپایه البرز

شناخت محله گلابدره دره‌ای ییلاقی و  زیبا در کوهپایه البرز

گلابدره،کوهپایه زیبای البرز و بسیار سرسبز و پر آب است.

گلابدره منطقه 1 شهرداری، در شمال شرقی تهران، آمیختگی میان دره ای خوش آب و هوا و شهری آلوده، خانه‌هایی به سبک روستایی و آپارتمان‌هایی ناهمسان، مردمان بومی شمرون و مردمانی مهاجرانی که گلابدره را برای سکونت انتخاب کرده‌اند، این محله را به یکی از محلات پر از ناهمگون تبدیل کرده است.

محله گلابدره کجاست؟

اگر به نقشه محله گلابدره نگاهی بیندازیم رودخانه زیبای گلابدره اولین چیزیست که توجه تان را جلب می‌کند. این محله در قسمت شمالی سفارت استرالیا قرار گرفته و تا پارک گلابدره پیش می‌رود. اتوبان یا خیابان معروفی نیست که به این محله راه داشته باشد و مسیر دسترسی همان خیابان گلابدره است. از سمت شرق نیز خیابان کوهستان به گلابدره راه دارد. کوچه‌های تنگ و باریک و پیچ در پیچ کمی گیج کننده است. از طریق خیابان شکیبایی می‌توان به پارک گلابدره دسترسی داشت.

مسیر کوهستانی زیبایی در این منطقه قرار دارد که کوه نوردان تهران آن را به خوبی می‌شناسند. آب و هوای خوش و مناظر سرسبز و زیبای گلابدره فقط سهم ساکنان محلی این دره زیبا نیست.

هر جمعه افراد زیادی از سراسر تهران خود را به این دره و ییلاق زیبا می‌رسانند. گلابدره از شرق به دربند می‌رسد و از غرب به امامزاده قاسم. جالب است بدانید که مردم محلی گلابدره به زبان تاتی آشنایی دارند. از سالیان دور، درختان سیب گلاب، در اینجا بسیار می‌روییده. علت نام گذاری محله گلابدرهنیز همین سیب گلاب است.

قیمت روز خانه محله گلابدره برای خرید و رهن

برای خرید ملک در محله گلابدره دربند، یک ملک نوساز، دارای آسانسور و با متراژ  150 متر مربع، برای هر متر باید حدود 36 میلیون تومان پرداخت کنید. در منطقه گلابدره-گلسنگ، یک ملک نوساز برای هر متر مربع حدود سه برابر یعنی 90 میلیون تومان قیمت گذاری شده است. در منطقه مقدسی، یک آپارتمان نوساز برای هر متر حدود 55 میلیون تومان قیمت گذاری شده است. نزدیک به نیاوران، یک آپارتمان نوساز با آسانسور برای هر متر مربع 90 میلیون تومان باید پرداخت کنید. منطقه اسداللهی نوساز، برای هر متر مربع 37 میلیون تومان قیمت گذاری انجام شده است. تفاوت قیمت میان محلات گلابدره بسیار زیاد است. قیمت املاک فاصله 3 تا 4 برابری دارند. در همین منطقه گلابدره – دربند،  یک ملک تا قیمت 26 میلیون تومان نیز پایین آمده است. یا مثلا در گلابدره بوکان نوساز با آسانسور قیمت تا 25 میلیون تومان هم فروش رفته است. تنوع قیمت فروش در گلابدره برای آپارتمان کم نیست اما رنج قیمت را باید منطبق با منطقه 1 شمال تهران در نظر گرفت.

گلابدره کجاست؟

اجاره آپارتمان در گلابدره

یک نمونه ملک برای اجاره آپارتمان نوساز 70 متری با یک خواب، 100 میلیون پول پیش و 4 میلیون تومان قیمت گذاری شده است. محدوده قیمت همین ارقام است البته همانند قیمت فروش محله به ملحه می‌توان بازه متفاوتی از قیمت دید. بنابراین در مناطق همسایه با محله فرمانیه و تجریش ، قیمت‌ها به مراتب از بلوار گلابدره و امامزاده و ... برای اجاره آپارتمان گران‌تر است.

مراکز تفریحی و ورزشی و آموزشی محله گلابدره

بهترین دسترسی به مراکز تفریحی در محله گلابدره، طبیعت سرسبز منطقه، کوه‌نوردی و طبیعت گردی است. اگرچه وجود مراکز خرید و بوستان‌ها و دسترسی آسان به بازار سنتی و زیبای تجریش اوقات خوبی را برای اهالی این منطقه فراهم می‌کند. امکان دسترسی به گلابدره با وسایل نقلیه عمومی از میدان تجریش است. خطوط اتوبوس، مینی بوس و تاکسی در میدان تجریش برای جابجایی افراد فعال هستند.

 بیشتر بخوانید
ایرانی ها رتبه اول سرمایه گذاری در حوزه مسکن و تجارت ترکیه

مدارس، مراکز آموزشی مراکز درمانی محله گلابدره

چند مطب خصوصی در محله گلابدره وجود دارد ما نزدیک‌ترین بیمارستان، بیمارستان شهدای تجریش است. گلابدره منطقه‌ای کوهستانی است و بخشی از دره‌های خوش آب و هوای شمال شرق تهران است. در واقع سکونت انبوه به این منطقه تحمیل شده به همین دلیل با توجه به فصل سرما و شیب تند منطقه و امکانات کم آموزشی رفت و آمد به مسیرهای نسبتا دور مدارس خوب اندکی مشکل است. خوشبختانه امکانات شخصی مناسب برای ساکنان این منطقه مسائل را مرتفع می‌کند. اگرچه اهالی بومی همچنان چشم انتظار زمین‌های اهدایی شهرداری و خیرین هستند که زمین بسازند.

محله گلابدره کجاست

خرید و اجاره آپارتمان در محله گلابدره

یکی از امکانات خرید مسکن در گلابدره، انتخاب کلنگی‌های بومیست. به طور مثال شما در گلابدره می‌توانید یک ساختمان کلنگی 280 متر مربعی را با بر 12 یا 13 متر همین امروز با قیمت 40 میلیارد و 950 میلیون معامله کنید. این مشتی نمونه خروار است. قیمت ملک در این منطقه با توجه به قرارگیری در شمال تهران بالاست اما اگر جستجوی زیاد و با حوصله انجام دهید می‌توانید باغچه و یا زمین مسکونی و یا ملک کلنگی را با قیمت‌های ارزان‌تر هم پیدا کنید. در دهه گذشته ساخت و سازهای بی رویه و هجوم سازندگان خانه به محله گلابدرهآن را آنچنان زشت و ناسور کرده که جز تاسف چیزی برای بیننده ندارد. خانه‎هایی که 25 تا 75 متر مربع مساحت دارند و کوچکترین استانداردی در ساخت و ساز آن رعایت نشده در گلابدره یافت می‌شود. لغزش و زلزله می‌تواند ویرانگر باشد اگر ساختار مناسبی برای سازه‌ها رعایت نشود.

آپارتمان در محله گلابدره

معماری در محله گلابدرهشکلی ناهمگون به خود گرفته اما به هر حال مانند هر قسمتی از کلان شهر تهران در سال‌های اخیر توسط شرکت‌ها و افراد مختلف برج‌ها و مجتمع‌های زیادی در گلابدره ساخته شده و افراد بسیاری را در خود جای داده است. به طور مثال شما اگر تصمیم به خرید یا اجاره آپارتمانی 60 متری و شیک و دلباز در امامزاده قاسم گلابدره داشته باشید امکان خرید با قیمت مناسب‌تر بیشتر فراهم است. همین آپارتمان در بلوار گلابدره و یا دربند ممکن است تا دو برابر قیمت داشته باشد. در محله اندرزگو قیمت نجومی است. خلاصه اینکه اگر محله‌های اطراف گلابدره و خود این منطقه را به خوبی بشناسید و امکان خرید ملک در منطقه 1 را از نظر مالی داشته باشید انتخاب محله‌های مختلف گلابدره می‌تواند تفاوت قیمت محسوسی داشته باشد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.