دوشنبه 20 اردیبهشت 1400
Flowers
  • چهارشنبه 05 آذر 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4752
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

شناخت امکانات محله امیرآباد برای زندگی

شناخت امکانات محله امیرآباد برای زندگی

محله امیرآباد، جایی که یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ایران در زمان رضاخان میان درختان انبوه چنار، محله را به یکی از خاطره‌ انگیزترین محله‌های ایران تبدیل کرد.

کوی دانشگاه تهران که محل سکونت دانشجویان این دانشگاه است در کنار دانشکده‌های متعدد در این خیابان حکمرانی دانشگاهیان را بر این منطقه اثبات می‌کند.

محله امیرآباد در شمالی‌ترین نقطه  از آخرین دانشکده دانشگاه تهران که دانشکده فیزیک است و همان حوالی دانشکده دندانپزشکی آغاز می‌شود و تا نزدیکی میدان انقلاب چندین دانشکده مهم قرار گرفته است.

محله امیرآباد کجاست؟

در نیمه خیابان آزادی تهران، میدانی به نام میدان انقلاب قرار دارد. امیرآباد محله‌ایست که در سمت شمالی میدان و در حوالی خیابان کارگر شمالی واقع شده است.

امیرآباد که به سمت شمال امتداد می‌یابد امروزه کارگر شمالی نام دارد و در انتهای آن به سمت شمال ساختمان انرژی اتمی و ASP واقع است. کارگر جنوبی از انقلاب و در امتداد کارگر به سمت راه آهن امتداد می‌یابد. محله امیرآباد یکی از اصلی‌ترین محلات مرکز تهران است.

امیرآباد شمالی در منطقه 6 شهرداری تهران قرار دارد. از سمت شمال به بزرگراه‌های شهید همت در جنوب، بلوار کشاورز در غرب، گیشا و بزرگراه چمران و در شرق محله یوسف آباد و کردستان.

زندگی در محله امیرآباد

محله امیرآباد بافت سکونتی انبوهی ندارد اما رفت و آمد در خیابان امیرآباد سرسام آور است.  تمامی طول روز این خیابان جاییست که دانشجویان به صورت مداوم رفت و آمد می‎‌کنند.

دسترسی امیرآباد به سایر محله‌ها عالیست. زندگی در این محله، تجربه زندگی شهری مدرن و دلپذیری را برای شما فراهم می‌کند.

پارک لاله و موزه‌ هنرهای معاصر، مراکزیست که از تفریح در آن‌ها سیر نمی‌شوید. تا چشم کار می‌کند غذا فروشی و کافه و رستوران مملو از جوانان پر شور است.

بیشتر بخوانید
شناخت محله پاسداران محله محبوب تهران

قیمت روز خانه محله امیرآباد  برای خرید

 بر اساس گزارش پایگاه خبری ملک هفت، قیمت‌ خرید مسکن در ابتدای شهریور 99 در منطقه امیرآباد، بازه‌ای بین 6 میلیارد تا 2 میلیارد بر اساس متراژ و موقعیت وجود دارد. از کمترین قیمت شروع می‌کنیم، یک ملک 57 متری نوساز طبقه چهارم نزدیک کوی دانشگاه 2 میلیارد قیمت گذاری شده است.

امیرآباد نزدیک خیابان بیستم نیز آپارتمانی با متراژ 103 متر که بیش از 30 سال قدمت دارد با قیمت 2 میلیارد و 700 میلیون تومان عرضه می‌شود.

حدود قیمت 4 میلیارد برای ملکی با متراژ 122 است که 15 سال قدمت دارد. آپارتمان‌های نوساز کارگر شمالی و امیرآباد و کلید نخورده 6 میلیارد قیمت گذاری شده است.

مراکز تفریحی و ورزشی محله امیرآباد

پارک لاله یکی از مراکز تفریحی نوستالژیک در محله امیرآباد است. بازارچه پارک لاله در مسافتی نزدیک و چسبیده به پارک قرار دارد. اینجا مراکز جالبی برای فروشندگان و خریداران است.

غرفه‌های این بازارچه به خدمات مختلفی اختصاص دارد و طراحی دیدنی و جالبی دارد. شما می‌توانید اغلب نیازهایتان را در این بازارچه فراهم کنید. بازارچه پارک لاله به یک بازارچه خانوادگی می‌ماند.

شما گردش می‌کنید، خرید می‌کنید، چیزی می‌نوشید و ساندویچی می‌کنید و از خرید در این بازارچه لذت می‎برید. موزه فرش و موزه هنرهای معاصر نیز، هنرمندان و دانشجویان و فرهنگ دوستان زیادی را به خود جلب کرده است. از مراکز ورزشی می‌توان مجموعه ورزشی خورشید و ورزشگاه تربیت بدنی دانشگاه تهران را نام برد.

مراکز تفریحی و ورزشی محله امیرآباد

مراکز آموزشی محله امیرآباد

امیرآباد به لحاظ کمیت و کیفیت مراکز آموزشی در شهر تهران منحصر به فرد است. دانشگاه تهران با مجموعه بزرگی از قدیمی‌ترین دانشکده‌های آن در محدوده محله امیرآباد قرار داد.

از جمله‌‌ی این دانشکده‌ها، دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی، دانشکده فیزیک، دانشکده فنی و مدیریت و اقتصاد و دانشکده تربیت مدرس و بخش بزرگی از موسسات مرتبط با دانشگاه تهران همگی در این محله جای دارد. علاوه بر آن کتابخانه‌ها مدارس و دبیرستان‌های خوبی در محله امیرآباد فعالیت می‌کند.

مراکز آموزشی محله امیرآباد

مراکز درمانی محله امیرآباد

در امیرآباد کمتر خیابانی را می‌توان یافت که یکی از مراکز درمانی از جمله مطب عمومی و یا تخصصی، آزمایشگاه و مراکز تصویر برداری در آن وجود نداشته باشد. بیمارستان قلب تهران و بیمارستان دکتر شریعتی و مراکز کلینیک دندانپزشکی ارتش و مراکز دانشگاهی درمانی در این منطقه قرار گرفته است.

دسترسی محله امیرآباد

اگر در سمت شمالی میدان انقلاب ایستاده باشید، ایستگاه تاکسی در چند قدمی شماست. سوار می‌شوید و تاکسی شما را به هر کوچه‌ای در این محله می‌رساند. اتوبوس خط ویژه هم در سراسر خیابان امیرآباد از شمال به جنوب در حرکت است. ایستگاه مترو در ابتدا خیابان امیرآباد، مترو انقلاب و نزدیکی این محله مترو میدان جهاد و میدان ولیعصر وجود دارد و به تازگی یک مترو در نزدیکی دانشگاه تربیت مدرس و نزدیکی پارک لاله در حال احداث است. دسترسی مناسب این محله را به یکی از پر رفت و آمد ترین محلات تهران تبدیل کرده است.

خرید و اجاره آپارتمان در امیرآباد

امیرآباد محله‌ای قدیمی و فرهنگیست، سازه‌های قدیمی و جدید هر دو در امیرآباد کاندید خرید و اجاره هستند. امیرآباد در زمره معدود محله‌هایی است که افراد را در همه نسل‌ها از پیر و جوان و متاهل و مجرد به خود جلب می‌کند. گویی این محله برای بسیاری از سلیقه‌ها گزینه‌ی ایده‌آلیست.

دانستن وضعیت قیمت اجاره در بازار مسکن برای افرادی که تمایل به  زندگی در محله امیرآباد دارند کارگشا خواهد بود. به عنوان مثال، واحد 120 متری، با 18 سال سن و با داشتن آسانسور، پارکینگ و انباری، برای رهن ودیعه‌ای معادل 400 میلیون تومان در نظر گرفته است. در نمونه‌ای دیگر، یک آپارتمان با 145 متر مساحت با قیمت 370 تا 380 میلیون رهن داده می‌شود. این قیمت برای آپارتمانی نوساز دارای پارکینگ و انباری است.

در نمونه‌ای دیگر آپارتمانی با همین مشخصات با این تفاوت که قدمت 19 ساله است با قیمت 375 میلیون تومان رهن داده می‌شود که تفاوت چندانی با نوساز ندارد.

شناخت محله امیرآباد برای زندگی

مراکز خرید محله امیرآباد

مغازه‌ها و سوپرمارک‌ها از یک سو و بازار روز امیرآباد و بازارچه‌های آن نیازهای روزمره اهالی را تامین می‌کند. خیابان امیرآباد به واسطه وجود کوی دانشگاه پر است از مغازه‌های که نیازهای روزانه را تامین می‌کند.

شما برای خرید در این منطقه با هیچ محدودیتی مواجه نیستید اما بر خلاف بسیاری از محلات تهران که پاساژ‌های لوکس و مجتمع‌های خرید زیادی وجود دارد در محله امیرآباد بیشتری خرده فروشی‌هاست که نیاز مردم را تامین می‌کند.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.