دوشنبه 20 اردیبهشت 1400
Flowers

افزایش وام مسکن معلولان و اعطای تسهیلات ودیعه مسکن به آن ها

افزایش وام مسکن معلولان و اعطای تسهیلات ودیعه مسکن به آن ها

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از افزایش تسهیلات بلاعوض مسکن معلولان به 135 میلیون تومان خبر داد. به گفته وی، با توافق هایی که با سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته، در 21 استان کشور تسهیلات خرید مسکن به خانوارهای با سرپرست معلول و خانوارهای دارای یک معلول اعطا می گردد.

همچنین بنا بر اعلام مشاور رئیس سازمان بهزیستی، تسهیلات ودیعه مسکن 30 میلیون تومانی به افراد مستأجر و معلول تحت حمایت این سازمان اعطا خواهد شد.

برنامه ریزی برای تأمین مسکن افراد معلول

حمیدرضا سهرابی، مسئول بنیاد مسکن اظهار داشت که با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته، تسهیلات مسکن روستایی به خانوارهای تحت حمایت سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی که دارای دو معلول می باشند اعطا می گردد؛ به گفته وی، این تسهیلات از سوی بنیاد مسکن، سازمان بهزیستی و کمیته امداد تأمین اعتبار می گردد.

افزایش میزان وام مسکن معلولان

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از افزایش وام بلاعوض مسکن معلولان به 135 میلیون تومان خبر داد و افزود: با توافق هایی که با سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته، در 21 استان کشور تسهیلات خرید مسکنبه خانوارهای با سرپرست معلول و خانوارهای دارای یک معلول اعطا می گردد.

به گفته او، وام مسکن معلولان شامل وام کم بهره 50 میلیون تومانی، وام بلاعوض 30 میلیون تومانی از سوی بنیاد مسکن و 10 تا 15 میلیون تومان نیز از سوی بهزیستی می باشد که می تواند در تأمین هزینه های خرید مسکن این قشر کمک کننده باشد.

تعداد واحدهای مسکونی در حال ساخت برای معلولان

سهرابی اظهار داشت که در مجموع بنا بر این است که 6500 واحد مسکن روستایی برای خانوارهای دارای 2 معلول ساخته شود.

از این میزان، احداث 6100 واحد آغاز شده که 4700 واحد تکمیل شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است و بقیه واحدها نیز در مرحله سفت کاری می باشند.

بیشتر بخوانید
تغییر شیوه پرداخت تسهیلات مسکن در بانک ها

زمان تحویل واحدهای مسکونی به خانوارهای معلول

بنابر اظهارات سهرابی، قرار است تا خرداد ماه 1400 مجموع 6500 واحد مسکونی در حال ساخت برای معلولان تکمیل شده و به آن ها تحویل داده شود.

پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به معلولان

علی همت محمودنژاد، مشاور رئیس سازمان بهزیستی اعلام کرد که تسهیلات ودیعه مسکن 30 میلیون تومانی به افراد معلول تحت حمایت این سازمان اعطا خواهد شد. به گفته وی، این وام با حمایت بنیاد علوی، صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و بهزیستی تأمین اعتبار شده است.

شرایط اعطای تسهیلات ودیعه مسکن به معلولان

بنابر اظهارات محمودنژاد، این تسهیلات تنها به خانوارهای معلول و مستأجر پرداخت می شود و بازپرداخت آن 36 ماهه در نظر گرفته شده است.

محمودنژاد در همین راستا اعلام کرد که 50 میلیارد تومان اعتبار از سوی بنیاد علوی برای اعطای تسهیلات قرض الحسنه مسکن به معلولان در کلان شهرها در نظر گرفته شده است؛ پرداخت این تسهیلات از طرف صندوق امداد ولایت صورت می پذیرد.

وی در خصوص ضرورت وجود ضامن برای این تسهیلات افزود: برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن تا سقف 10 میلیون تومان نیاز به وجود یک ضامن خواهد بود و برای پرداخت تسهیلات به مبلغ 10 تا 30 میلیون تومان، وجود 2 ضامن الزامی است.

مشاور رئیس سازمان بهزیستی تصریح کرد که افراد واجد شرایط می توانند برای دریافت این تسهیلات به واحدهای مددکاری بهزیستی در استان های کشور مراجعه نموده و درخواست خود را ثبت نمایند.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.