چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400
Flowers
  • دوشنبه 22 دی 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4855
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

شناخت شرایط و امکانات محله مهرآباد

شناخت شرایط و امکانات محله مهرآباد

محله مهرآباد جنوبی یکی از محلات قدیمی تهران است که بیش‌تر این محله را با نام فرودگاه مهرآباد می‌شناسند. خانه در محله مهرآباد ممکن است قدمت 50 ساله داشته باشد و شامل بخش فرسوده تهران شود.

این منطقه از نظر سکونت به دلیل سابقه طولانی، دارای امکانات مورد نیاز برای زندگی طبقه متوسط است. دسترسی به سیستم حمل و نقل عمومی در کنار مدارس معتبر و مطب‌ها و بیمارستان‌های متعدد، ملزومات زندگی و کار را فراهم کرده است.

محله مهرآباد کجاست؟

محله مهرآباددر منطقه 9 شهرداری تهران قرار دارد که شامل دو ناحیه است. ناحیه یک، سه محله و ناحیه دو پنج محله دارد. از قدیمی‌ترین بناهای منطقه مهرآباد پادگان جی است. جمعیت این منطقه بر اساس آخرین سرشماری حدود 175 هزار نفر است.

مناطق 21 و 18 و 5 و 2 از همسایگان منطقه مهرآباد است. محلات استاد معین و هاشمی و آذری، مهرآّباد شمالی و جنوبی، شمشیری و 21 متری جی، در منطقه مهرآّباد قرار دارند به این ترتیب فرودگاه مهرآباد هم در همین ناحیه واقع شده است.

از نظر سرانه فضای سبز شرایط مناسبی ندارد. تعداد کم پارک‌ها و مراکز تفریحی به چشم می‌آید. چند مرکز فرهنگی در سرآسیاب و شمشیری می‌توان دید. این محله میان اتوبان فتح و خیابان 45 متری زرند محدود شده است. از نظر آب و هوا، شرایط مناسبی ندارد و آلودگی نسبتا بالاست. محلات اصیل و قدیمی و مردمان خوبی دارد و این محله خاطرات بسیاری را زنده می‌کند.

قیمت روز خانه محله مهرآباد برای خرید و رهن

 به گزارش پایگاه خبری ملک هفت، خرید و فروش در ماه‌های گذشته منطقه مهرآباد محدود بوده است. تعداد کمی از املاک مسکونی معامله شده و بیش‌تر خرید و فروش‌ها مربوط به املاک تجاری بوده است.

املاک مناسب دفتر کار یا مطب با متراژ بالای 7 متر در محله مهرآبادبه قیمتی حدود یک میلیارد و چهارصد به فروش رسیده است. املاک با متراژ 50 متر نیز در این منطقه با قیمت یک میلیارد دویست معامله شده، املاک مسکونی قیمت کمتری دارد.

می‌توانید یک دو خوابه مسکونی پیدا کنید که تا 800 میلیون تومان هم قیمت گذاری شده باشد. این منطقه خانه‌های قدیمی دارد که نیاز به بازسازی و نوسازی و مقاوم سازی داشته به همین دلیل است که می‎توان خانه‌هایی با قیمت‌ پایین‌تر در همین محل پیدا کرد.

 محله مهرآّباد، محله‌ای پر خاطره و قدیمی تهران

مراکز درمانی محله مهرآباد

این منطقه از لحاظ وجود امکانات درمانی شاخص است. در منطقه مهرآباد بیش از 15 بیمارستان و مراکز درمانی در خدمت مردم هستند که اغلب آن‌ها به صورت شبانه روزی کار می‌کنند. بیمارستان شریعت رضوی، درمانگاه صنعت نفت، درمانگاه گمرک، درمانگاه شهید تقی‌نیا، بیمارستان روانپزشکی آزادی و ... .

دسترسی های محله مهرآباد

رفت و آمد در مهرآباد و هر منطقه از تهران بدون فوت وقت و سرراست است. ایستگاه مترو مهرآباد را که سوار شوید به غرب تا شرق و شمال و جنوب تهران دسترسی دارید.

کافیست که سر راه نگاهی به تابلوها داشته باشید تا در ایستگاه‎‌های مناسب پیاده شوید و در کمترین زمان به مقصد برسید. ترمینال یک، دو، چهار و شش و خطوط اتوبوس رانی هستند که می‌توانند شما را به مقصد برسانند. دو بزرگراه اصلی، یکی بزرگراه سعیدی در شرق، دومی بزرگراه فتح در شمال مهرآباد، این محله را به ترافیک شهری متصل می‌کند.

 سمت غرب خیابان الغدیر است و از سمت غرب به جنوب به منطقه زرند نزدیک می‌شود. از محاسن محله مهرآباد جنوبی برای سکونت یکی این است که در محدوده طرح ترافیک و همچنین طرح زوج و فرد واقع نشده است. وضعیت آمد و شد در محدوده محله معمولا اتوبوس و تاکسی است که مهرآباد را به فیاض بخش متصل می‌کند.

بیشتر بخوانید
شناخت امکانات محله تهرانسر برای زندگی

پیشینه مهرآباد

همانطور که گفته شد، بخشی با نام مهرآباد جنوبی وجود دارد. این منطقه شاید قدیمی‌ترین محله مهرآبادباشد. حدود 100 سال قدمت دارد و در گذشته‌های نه چندان دور گندم‌‍زار بوده با خانه‌های کوچک روستایی. بعدها که تهران توسط آپارتمان‌ها و اتوبان‌ها بلعید شد مهرآباد جنوبی گسترش یافت و وارد بافت شهری تهران شد.

از مختصات این منطقه قدمت آن است. خرید خانه در این منطقه تناسب بیشتری با بودجه اغل افراد جامعه دارد. در این محله شما ارزان‌تر از سایر مناطق تهران خرید می‌کنید.

در عین حال دسترسی‌تان به امکانات شهری تقریبا از هر کجای شهر تهران بیشتر است. تعداد زیادی مدارس و دبیرستان‌های خوب در سطح منطقه مشغول به کار است و خانواده‌هایی که بچه مدرسه‌ای دارند از این لحاظ در مضیقه قرار نمی‌گیرند. قیمت آپارتمان در مهرآباد غربی به نسبت جنوب و جنوب غربی آن گران‌تر است. در مورد اجاره هم همین موضوع صدق می‌کند.

خرید و اجاره آپارتمان در مهرآباد

در منطقه مهرآباد به خصوص مهرآباد جنوبی چندین کارخانه و مرکز صنعتی قرار دارد. از جمله لبنیات می ماس، پارسی‌کولا، شیشه و گاز، شیر پاک و اتاکو و ... . به همین دلیل است که تمایل کارگران و کارمندان جوان برای سکونت در این منطقه طبیعی به نظر می‌رسد.

 همچنین وجود شهرک‌های آپارتمانی متعدد که عموما فرهنگی و نظامی هستند سبب شده است تا در این منطقه آپارتمان نشینی، نرم سکونت اهالی باشد و از سوی دیگر خرید و فروش و اجاره آپارتمان رونق داشته باشد.

 متراژ‌های خرید چه برای خرید و چه برای اجاره بین 60 تا 100 متر مربع در نوسان است. محله استاد معین و دکتر هوشیار، در موقعیت بالاتری به لحاظ خرید و اجاره آپارتمان قرار دارند.

ارزان‌ترین‌ها را در شهید دستغیب می‌توانید پیدا کنید. خلاصه اینکه، قیمت‌ها از این دو محله مهرآبادنمونه‎‌هایی از بالاترین تا پایین‌ترین قیمت‌ها در این منطقه است.

به لحاظ ریالی در محدوده منطقه مهرآباد آپارتمان از متری 4 و نیم میلیون تا متری هشت و نیم میلیون معامله می‌شود.

سکونت در محله مهرآباد

زندگی در این منطقه دارای دو شاخصه مثبت و منفی است. اول آنکه تراکم جمعیت در این محله بالاست، در حال حاضر، برخی مواقع وجود آلودگی صوتی به دلیل وجود فرودگاه مهرآباد و مسیر پروازها به سمت مهرآباد جنوبی وجود دارد اما قیمت آپارتمان‌ها به نسبت مناطق همجوار همچنان ارزان‌تر است و صمیمیت و نزدیکی مردم با هم به علت اصالت و قدمت منطقه بیشتر است.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.