چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400
Flowers

اتمام اعطای وام ودیعه مسکن تا پایان بهمن ماه

اتمام اعطای وام ودیعه مسکن تا پایان بهمن ماه

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی: اعطای تسهیلات ودیعه مسکن تا پایان بهمن ماه خواهد بود و پس از آن به اتمام می رسد.

تسهیلات ساخت مسکن برای رانندگان برون شهری

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت، صبح امروز 15 بهمن 1399، مراسم امضای تفاهم نامه طرح ساخت مسکن برای رانندگان برون شهری بار و مسافر برگزار شد.

محمود محمودزاده در رابطه با این طرح گفت: در این طرح قرار است 226 هزار راننده در مدت سه سال خانه دار شوند. درحال حاضر تسهیلات درنظر گرفته شده برای این تفاهم نامه صد میلیون تومان با نرخ سود 18 درصد می باشد.

ایشان افزودند: اکنون در حال مذاکره با بانک مرکزی هستیم تا رانندگان بتوانند سود این تسهیلات را با نرخ یارانه ای پرداخت کنند و همچنین مراحل افزایش سقف تسهیلات مسکن رانندگان برون شهری، به 150 میلیون تومان درحال طی شدن و نهایی شدن است.

محمود زاده ضمن بیان عدم همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای تکمیل اطلاعات سامانه املاک و اسکان کشور با معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکنون برای همکاری هیچ هزینه ای درخواست نکرده است و همچنان گفت و گوی کارشناسان این دو دستگاه برای اتصال آنلاین اطلاعات سازمان ثبت اسناد با سامانه اسکان در حال انجام است.

وضعیت کنونی وام ودیعه مسکن

معاون وزارت راه و شهرسازی درخصوص وضعیت وام ودیعه مسکن گفت: مستاجرانی که در سال 99 قرارداد اجاره مسکن خود را تمدید کرده اند، جزو دریافت کنندگان وام ودیعه مسکن می شوند.

محمودزاده افزود: تاکنون 821 هزار نفر شرایط لازم برای دریافت وام ودیعه مسکن را دارند که از بین آن ها تاکنون کمتر از 195 هزار نفر موفق به دریافت این تسهیلات شده اند و پرونده 120 هزار نفر از درحال بررسی در بانک ها می باشد. به علاوه 500 هزار نفر از متقاضیان طرح مسکن ملی در سامانه طرح اقدام ملی مدارک خود را کامل نکردند.

ایشان با تاکید فرمودند: اگر تا پایان بهمن ماه وام ودیعه مسکن دریافت نشود، بانک ها دیگر این تسهیلات را پرداخت نخواهند کرد.

معاون وزارت راه و شهرسازی افزود: تا زمانی که مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا اصلاح شود، افراد واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن 700 هزار نفر بودند اما با دو مصوبه ستاد مقابله با کرونا، واجدان شرایط به 821 هزار نفر افزایش یافت.

بیشتر بخوانید
وام ودیعه، چه تأثیری بر بازار مسکن گذاشت

مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا

محمودزاده در خصوص دو مصوبه ستاد کرونا گفت: در ابتدا دفاتر املاک برای صدور کد رهگیری مبلغ چشمگیری را از متقاضیان دریافت می کردند که با هماهنگی اتاق اصناف هزینه صدور کد رهگیری 250 هزار تومان شد

همچنین با همکاری ستاد ملی کرونا قرار بر این شد که کسانی که فرم ج آن ها قرمز است در صورتی که فاقد مسکن و مستاجر هستند، جزو مشمولین دریافت وام ودیعه مسکن شوند که در نتیجه این، به مشمولان وام ودیعه مسکن 120 هزار نفر دیگر اضافه شد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.