سه شنبه 31 فروردین 1400
Flowers

نکات قابل توجه در خرید خانه نوساز

نکات قابل توجه در خرید خانه نوساز

خرید خانه نوساز برای افرادی که می خواهند برای اولین بار خانه دار شوند یا کسانی که به زودی بچه دار می شوند، از ساخت خانه بهتر است چراکه با خرید خانه نوساز دیگر با مشکلات ساخت خانه مواجه نخواهند شد.

نکات لازم برای خرید خانه نوساز

در خرید خانه نوساز مشکلاتی هست که بسیاری از خریداران و سازندگان نمی دانند. در ادامه به معرفی مشکلات خرید خانه نوساز و توصیه هایی برای دوری از آن را بیان می کنیم.

 • شناخت سازندگان
 • تعیین قیمت
 • پیش خرید خانه

شناخت سازندگان

به طور کلی زمانی که شما پولی می پردازید انتظار خدمات دارید و هرچه این پرداختی بیشتر باشد انتظار شما از خدمات دریافتی بیشتر خواهد بود. اما متاسفانه سازندگان برای ساخت خانه بهتر با هم رقابتی ندارند و این شما هستید که باید در هنگام خرید خانه نوساز در این مورد تحقیق کنید.

مهمترین توصیه هایی که می توان به خریداران خانه نوساز داد این است که :

 • سازنده را بشناسید: اگر از سازنده به نام خانه خریداری می کنید، به صورت آنلاین درباره آن تحقیق کرده و ببینید مردم چه چیزهایی درمورد آن ها می گویند.
 • صحبت با همسایه: اگر پروسه ساخت خانه تمام نشده است می توانید با صحبت با همسایگان بهتر با سازندگان مذاکره کرده و متوجه شوید که در قرارداد چه نکاتی را باید رعایت کرد.
 • دیدن خانه های دیگر ساخته شده توسط سازنده: اینکه ظاهر خانه ها چگونه است و اینکه آیا ساکنان خانه ها از خانه هایشان راضی هستند یا خیر؟
 • هرگز به حرف های سازنده تکیه نکنید: قبل از خرید خانه نوساز حتما محل ساخت خانه را ببینید و توجه به میزان دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی را در نظر بگیرید.
بیشتر بخوانید
تمدید طرح اعطای تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده

تعیین قیمت در خرید خانه نوساز

ارزش خانه نوساز هم مانند اتومبیل پس از استفاده چند ساله کاهش پیدا می کند. اگر مجبور هستید که خانه نوساز خود را بعد از چند سال زندگی در آن بفروشید این خانه دیگر نوساز به حساب نمی آید. در ادامه توصیه هایی برای تعیین قیمت خانه قبل از خرید خانه نوساز خواهیم داد:

 • ارزش، مساحت و میزان اجاره خانه نوساز را با املاک قدیمی در همان منطقه بسنجید. همچنین قیمت هر متر مربع خانه های نوساز را با قیمت خانه های قدیمی مقایسه کنید تا بدانید چه قیمتی باید بپردازید.
 • برای اینکه معامله ای بهتر داشته باشد و از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید، قیمت خانه را از جاهای مختلف بگیرید. گاهی برخی از سازندگان برای متمایز کردن خودشان نسبت به سازندگان دیگر، مشوق هایی مانند ارائه بهترین جایگاه پارکینگ، بهترین انباری و ... را ارائه می دهند. اگر از راه مذاکره نتوانستید قیمت خانه را پایین بیاورید، احتمالا یکی از این مشوق ها در کاهش هزینه شما بی تاثیر نباشد.
 • زمان خرید خانه نوساز، برنامه چند سال زندگی را بریزید و بررسی کنید که آیا خانه انتخابی شما با برنامه های شخصیتان هماهنگی دارد یا خیر؟ برای مثال آیا همسر آینده شما حاضر به زندگی در آن خانه است و یا اینکه آیا این خانه جایی برای صاحب فرزند شدن است؟
 • زمان خرید خانه نوساز به این نکته توجه کنید که آیا در آینده می توانید در قسمتی از خانه فضایی مجزا با کارکردی متفاوت ایجاد کنید؟ مثلا در بالکن باغچه ای نقلی و زیبا بسازید.

پیش خرید خانه در خرید خانه نوساز

 • قبل از خرید خانه نوساز حتما نقشه و مشخصات خانه ای که ساخته می شود را ببینید. هرچه جزئیات نقشه بیشتر باشد بهتر است. به طور کلی با دیدن نقشه تا حدودی متوجه می شوید که چه نوع خانه ای تحویل خواهید گرفت و اطلاعاتی از طراحی، اندازه، کیفیت مواد و پوشش های تزیینی به دست خواهید آورد و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری می کنید.
 • برخی اوقات سازنده در تحویل خانه به شما تاخیر دارد. از این رو برنامه ریزی هایتان را جوری بچینید که این تاخیر در نظر گرفته شود و همچنین در توافق نامه ای که بین خود و سازنده ایجاد می شود، حتما قید کنید که درصورت تاخیر در تحویل خانه از سوی سازنده، ایشان به دادن خسارت به شما متعهد می شود.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.