سه شنبه 31 فروردین 1400
Flowers
  • چهارشنبه 06 اسفند 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4952
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

شناخت شرایط و امکانات محله قیطریه

شناخت شرایط و امکانات محله قیطریه

محله قیطریه یکی از قدیمی‌ترین محلات تهران و مرفه نشین است. ساکنان قدیمی آن اغلب در خانه‌های ویلایی سکونت دارند. جوان‌ترهایی که این منطقه را برای سکونت انتخاب می‌کنند بیشتر خواستار خرید یا اجاره آپارتمان هستند. خیابان‌های قیطریه، چه اندرزگو و فرمانیه، چه خیابان موسیوند و سهیلی، به لحاظ امکانات کمی و کیفی فرق چندانی با هم ندارد.

محله قیطریه، خانه‌های لوکس و هوای دلپذیر  همجوار کوهپایه البرز

محله قیطریه یکی از قدیمی‌ترین محلات تهران و مرفه نشین است. ساکنان قدیمی آن اغلب در خانه‌های ویلایی سکونت دارند. جوان‌ترهایی که این منطقه را برای سکونت انتخاب می‌کنند بیشتر خواستار خرید یا اجاره آپارتمان هستند. خیابان‌های قیطریه، چه اندرزگو و فرمانیه، چه خیابان موسیوند و سهیلی، به لحاظ امکانات کمی و کیفی فرق چندانی با هم ندارد. قشر متوسط و یا عموم مردم در حال حاضر امکان خرید در قیطریه را ندارند. اگر طالب خرید یا اجاره در این محله هستید باید بالاترین رنج قیمت را برای خرید در نظر بگیرید.

محله قیطریه کجاست؟

قیطریه در شمال تهران و جز شهرستان شمیران بوده است. قدمتی طولانی دارد و برخی از استاد و مدارک این محله حکایت از سکونت سه هزار ساله دارد. قبرهایی در این محله کشف شده که متعلق به هزاره‌ها قبل است. آنچه مسلم است آنکه از 80 سال پیش تا الان ساخت و سازها شروع و همچنان ادامه دارد. در قیطریه هنوز هم کوچه‌های باریک با خانه‌های قدیمی دیده می‌شود که با پیمودن چندین پله از کوچه‌ای به کوچه ‎‌ی دیگر می‌رسید. شکل‌گیری محله قیطریه توسط کارگرانی بوده است که در این منطقه باغداری و کشاورزی می‌کردند. آن‌ها این محله را آباد کردند و بعدها همکارانشان با کمک به ساخت و ساز، برج‌های چند طبقه را در قیطریه ساختند. پارک قیطریه در گذشته‌ها نه چندان دور خود جنگلی طبیعی بوده که درختان کهنسان و قنات و جوی‌های متعدد آن را سیراب می‌کرده.

نقشه محله قیطریه

قیطریه امروزی در محله یک شهرداری تهران قرار دارد. از غرب به میدان تجریش، از شرق به محله چیذر، از جنوب به بزرگراه صدر و از شمال به حکمت محدود می‌شود. از منحصر به فردترین خصوصیات زیست محیطی قیطریه، پارک قیطریه است. در شمال قیطریه، بلوار اندرزگو و  در غرب خیابان شریعتی واقع است. منطقه پستی 19 و پیش شماره 22 مربوط به قیطریه است.

قیمت روز خانه محله قیطریه برای خرید و رهن

 بررسی‌های آماری پایگاه خبری ملک هفت در شهریور سال 99 نشان می‌دهد ملک 135 متری سه خوابه در بلوار کاوه با 8 میلیون تومان معامله شده است. در بلوار اندرزگو قیمت‌ها بسیار بالاست و برای ملک 236 متری قیمت 16 میلیارد در نظر گرفته شده است. شما در بلوار کاوه می‌توانید یک ملک 30 متری را نیز پیدا کنید که البته برای همین 30 متر باید سه میلیارد پرداخت کنید. آپارتمان 95 متری در قیطریه خیابان روشنایی قیمت معقول‌تری دارد و می‌توانید این ملک را با 5 میلیارد تهیه کنید. در همین منطقه و نزدیک پارک قیطریه یک ملک کلنگی 7 میلیارد قیمت گذاری شده است. بررسی قیمت رهن و اجاره برای املاک تجاری نشان می‌دهد قیمت‎های رهن و اجاره مانند خرید نجومی نیست. یک مغازه 15 متری را می‌توان با 200 میلیون ودیعه و ماهی یک میلیون تومان اجاره در اختیار داشت. برای رهن کامل یک آپارتمان 119 متری باید 650 میلیون تومان ودیعه داشت.

محله قیطریه

مراکز تفریحی و ورزشی و آموزشی محله قیطریه

پارک قیطریه خود جنگل کوچکیست که کودک و بزرگسال می‌تواند ساعات طولانی را در آن سپری کند و از امکانات این پارک لذت ببرد. سینمای شش بعدی، تنیس و اسکیت، زمین بازی بچه‌ها و مهم‌تر از همه قدم زدن در هوای پاک پارک زیبای قیطریه، انرژی شما را برای انجام کارهای روزمره تامین می‌کند. فرهنگسرای هنر هم در محله قیطریه قرار دارد. در اینجا تقریبا در هر روزی از هفته شاهد یک برنامه هنری هستیم. از تئاتر و نمایش گرفته تا گالری و کنسرت و غیره. در نزدیکی قیطریه یک مجتمع وسیع و کامل فرهنگی ورزشی قرار دارد به نام شهید چمران. در اینجا هم می‌توانید ورزش کنید، هم خرید کنید، به سینما و تئاتر بروید، به رستوران و فست فود بروید و یا بچه‌ها را به شهربازی این مجموعه ببرید. کباب خورها و طرفداران غذاهای سنتی هم رستوران‌ها شمشیری را خوب می‌شناسند. محله قیطریه پر است از کافه رستوران و فست فود. طرفداران غذاهای ایتالیایی حتما به محله قیطریه سر زدند.

مراکز درمانی محله قیطریه

درمانگاه شبانه روزی نسیم قیطریه، بین بزرگراه صدر و پارک قیطریه است. ساختمان پزشکان که در تقاطع حکیم شریعتی، درمانگاه قیطریه در خیابان بوعلی قیطریه، مرکز درمانی دکتر صابر و ده‌ها مطب دندان‌پزشکی و پزشکی تخصصی در تقریبا تمامی خیابان‌های محله قیطریه یافت می‌شود. در محله قیطریه تعداد زیادی مراکز آزمایشگاه، رادیولوژی و سونوگرافی و خدمات درمانی به اهالی این منطقه ارائه می‌کنند.

بیشتر بخوانید
شناخت امکانات منطقه کن برای زندگی

مراکز خرید محله قیطریه

چندین مرکز خرید بزرگ، در محل قیطریه البته مناسب با درآمد سرشار برای ساکنان قیطریه آماده عرضه خدمات است. مرکز خرید سانا، خانه الماس و ده‌ها مرکز خرید و فروشگاه در بلوار اندرزگو، کاوه و ... که اجناسی را با برندهای مشهور جهانی عرضه می‌کنند.

رفت و آمد در محله قیطریه

با ماشین شخصی خودتان را به خیابان شریعتی می‌رسانید. البته از جنوب به شمال قسمتی یک طرفه است و مجبورید از خیابان گل نبی وارد شریعتی بشوید. مسیر از اینجا به بعد باز است و به راحتی به سمت شمال می‌روید و سپس خود را به قیطریه می‌رسانید. از دو سمت قیطریه و از 4 جهت به دلیل دو سویه بودن بزرگراه‌ها رسیدن به قیطریه با اتومبیل آسان است. در زمینه حمل و نقل عمومی، مترو قیطریه بهترین وسیله است. از شمال و جنوب  و شرق و غرب می‌توان خود را به خط یک مترو و به ایستگاه‌های خط تجریش رسید و در ایستگاه قیطریه پیاده شد. خط اتوبوس تندرو نیز، خط 106 به قیطریه اختصاص دارد و از خیابان شریعتی نیز خط اتوبوسرانی وجود دارد.

خرید و اجاره آپارتمان در قیطریه

آپارتمان لاکچری 235 متری، قیمت 11 میلیارد، آپارتمان لاکچری، 185 متری، قیمت 10 و نیم میلیارد، آپارتمان 193 متری، قیمت آپارتمان 12.100 میلیارد، آپارتمان 90 متری چند ساله و شیک در خیابان سهیل 5 میلیارد قیمت گذاری شده است. آپارتمان 150 متری با سن بنا 10 سال، قیمت 7 میلیارد در نظر گرفته شده، آپارتمان 90 متری در فاطمیه با قیمت 4.5 میلیارد امکان خرید دارد که سن بنا 10 ساله است. مغازه 54 متری را با قیمت یک میلیارد و دویست میلیون تومان می‌توان خرید. دفتر کار 90 متری را با قیمت 750 میلیون رهن می‌توان کرد. آپارتمان 235 متری که در خود قیطریه باشد برای اجاره و رهن قیمت 300 میلیون ودیعه و 17 میلیون اجاره خواهد داشت. 105 متری در خیابان سهیل، 100 میلیون رهن و 9 میلیون اجاره است.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.