پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400
Flowers

شرایط خرید ملک در امارات

شرایط خرید ملک در امارات

بازار املاک امارات یکی از مهم ترین بازارهای سازمان یافته و شفاف در منطقه می باشد. در این بازار، مالیات بر درآمد حاصل از اجاره ملک وجود ندارد؛ تغییرات اخیر در قوانین مالکیت برای خارجی ها نیز فضا را برای سرمایه گذاران خارجی باز کرده است.پایگاه خبری ملک هفت اطلاعات جامعی در خصوص شرایط خرید ملک در امارات برای خارجی ها جمع آوری نموده که در ادامه به توضیح آن پرداخته می شود.

قوانین خرید ملک برای خارجی ها در امارات

در گذشته برای مدتی طولانی امکان خرید ملک در امارات برای خارجی ها وجود نداشت. اولین شهر امارات که این قانون را تغییر داد دبی بود، پس از آن شهرهای ابوظبی، عجمان، شارجه و راس الخیمه نیز این مسیر را در پیش گرفتند.

شایان ذکر است که مالکیت املاک برای خارجی ها در امارات در حال حاضر به دو صورت مالکیت مطلق و اجاره ای می باشد.

خرید ملک اجاره ای به مفهوم تملک آن برای یک دوره 99 ساله یا کم تر می باشد. در واقع، خرید چنین ملکی امکان مالکیت زمین را به خریدار نمی دهد.

این در حالی است که خرید ملک به صورت مالکیت مطلق، تملک کامل ملک و زمین را به خریدار واگذار می کند.

لازم به ذکر است که بر اساس قوانین و مقررات مربوط به املاک و مستغلات در ابوظبی، در حال حاضر خارجی ها تنها می توانند برای خرید آپارتمان و ویلا اقدام نمایند.

قوانین مالیات بر مسکن برای خارجی ها در امارات

سیستم مالیات کشور امارات از نظر داشتن رفتار دوستانه با خارجیان زبانزد است. با این حال، خارجیانی که اقدام به خرید ملک در امارات می نمایند لازم است که تعهدات قانونی که در کشور خودشان اعمال می شود را رعایت نمایند؛ به عنوان مثال اگر یک شهروند ایالات متحده اقدام به خرید ملک در امارات نماید؛ بایستی مالیات مربوط به درآمد اجاره و سود حاصل از آن را به سیستم مالیاتی کشور خود پرداخت نماید.

دریافت ویزای اقامتی در امارات در ازای خرید ملک

از سال 2019 به بعد، سرمایه گذاران در املاک و مستغلات در امارات می توانند ویزای اقامتی برای زندگی در این کشور دریافت نمایند.

حداقل ارزش سرمایه گذاری در ملک برای دریافت ویزای اقامتی 5 ساله، 5 میلیون درهم امارات می باشد که به فرد متقاضی و افراد تحت تکفل وی اعطا می شود.

با این حال، برای اخذ ویزای اقامتی در ازای سرمایه گذاری در ملک در امارات شرایط دیگری نیز باید فراهم باشد؛ به طوری که مبلغ سرمایه گذاری در قالب وام نباشد و ملک خریداری شده باید حداقل به مدت سه سال حفظ شود.

بیشتر بخوانید
معرفی مهم ترین شهرهای امارات

دریافت تسهیلات مسکن در امارات برای خارجی ها

کاهش نرخ بهره در ماه های اخیر توسط بانک مرکزی امارات موجب کاهش هزینه استقراض و دریافت وام در این کشور شده است. به طوری که نرخ بهره 6 ماهه از 3/14 درصد در اوایل سال 2020 به 0.5 درصد در اواسط سپتامبر 2020 رسیده است. نرخ سود تسهیلات مسکن نیز همین روند را دنبال می کند.

خارجی ها نیز می توانند برای دریافت تسهیلات مسکن در امارات اقدام نمایند مشروط به اینکه سپرده ای به میزان مشخص در رهن بانک داشته باشند و 20 تا 25 درصد ارزش وام مورد نظر را نیز به عنوان پیش پرداخت واریز نمایند.

تسهیلات دیگری نیز تحت عنوان اجاره به مالکیت (Rent to own) در بازار املاک امارات وجود دارد که بر اساس آن، سرمایه گذار می تواند 25 درصد مبلغ فروش ملک را به صورت پیش پرداخت واریز نماید و ماهانه به جای اجاره، اقساط خرید ملک را پرداخت نماید تا زمانی که کل مبلغ را تسویه نماید؛ پس از آن مالکیت واحد مورد نظر به سرمایه گذار منتقل می شود. با این وجود، کارمزد این نوع تسهیلات بالاست و سرمایه گذار باید بودجه مناسبی از ابتدا برای آن در نظر بگیرد.

افزایش عرضه املاک مسکونی و تجاری در دبی

بررسی ها نشان می دهد که میزان عرضه املاک مسکونی و تجاری در دبی در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است.

به طوری که میزان عرضه ملک در این شهر طی سه سال گذشته از 20 هزار واحد به حدود 60 هزار واحد در سال 2019 رسیده و موجب کاهش قیمت ها شده است.

کارشناسان بازار مسکن امارات نیز بر این باورند که سال 2020 فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در خرید ملک در دبی می باشد؛ به اعتقاد آن ها کاهش بیش تر قیمت مسکن در کوتاه مدت پیش بینی نمی شود.

 

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.