سه شنبه 31 فروردین 1400
Flowers

بررسی هزینه های زندگی در دبی

بررسی هزینه های زندگی در دبی

دبی شهری پررونق و جذاب برای زندگی است که با توجه به فرصت های خوب اقتصادی آن، سبک زندگی در سطح جهانی و محیط امن، مردم بسیاری را از سراسر جهان به سمت خود جذب می کند.

 

مقایسه شاخص هزینه های زندگی در دبی و تهران

این شهر برای مجردها، زوج ها و خانواده ها محبوبیت بسیار دارد. با این حال، بسیاری از افراد پیش از تصمیم گیری برای مهاجرت به دبی تمایل دارند که از هزینه های زندگی در این شهر آگاه شوند. به همین دلیل پایگاه خبری ملک هفت، هزینه های اساسی زندگی در دبی را مورد بررسی قرار داده که در ادامه به آن پرداخته می شود.

بر اساس اطلاعات پایگاه معتبر numbeo در سال 2020، هزینه زندگی در دبیبه طور متوسط 69/70 درصد از هزینه زندگی در تهران بیش تر است. همچنین نرخ اجاره بهای مسکن در دبی به طور متوسط 113/11 درصد از نرخ اجاره بهای مسکن در تهران بیش تر است.

شایان ذکر است که هزینه زندگی در دبی از هزینه زندگی در بیش از 75 درصد شهرهای خاورمیانه گران تر ارزیابی شده است.

همچنین هزینه زندگی در دبی از هزینه زندگی در 73 درصد از شهرهای جهان گران تر می باشد.

برآورد هزینه  ماهانه زندگی در دبی

بر اساس اطلاعات پایگاه numbeo در سال 2020، هزینه ماهانه زندگی یک خانوار 4 نفره در دبی بدون احتساب اجاره بهای مسکن به طور متوسط 3 هزار و 313 دلار می باشد.

همچنین هزینه ماهانه زندگی یک فرد مجرد در دبی بدون احتساب اجاره بهای مسکن به طور متوسط 955 دلار برآورد می گردد.

انواع هزینه های زندگی در دبی

از جمله مهم ترین هزینه های زندگی در دبی می توان به هزینه های مسکن، مواد غذایی، خدمات رفاهی، حمل و نقل، مراقبت های بهداشتی، تحصیل و سرگرمی اشاره نمود که در ادامه مورد بررسی قرار گرفته اند.

هزینه مسکن در دبی

بازار املاک در دبی به دلیل تنوع گسترده سکونتگاه های موجود از ویلاهای بزرگ تا آپارتمان های دنج نقلی که با بودجه های مختلف قابل خرید هستند شهرت بسیار دارد.

محل زندگی بر میزان اجاره پرداختی تأثیر گذار است؛ به طوری که مناطقی مانند دبی مارینا، جمیرا و بارشا نرخ اجاره بهای بالاتری دارند. در حالی که برای اجاره ملکی با نرخ پایین می توان به مناطق حومه شهر نظیر دبی سیلیکون، ریم و میردیف یا مناطق با بافت قدیمی مانند النهده یا دیره مراجعه نمود.

بیشتر بخوانید
خرید خانه ویلایی در دبی و گرفتن اقامت

هزینه مواد غذایی در دبی

در دبی چندین فروشگاه زنجیره ای وجود دارد که مواد غذایی را با برندهای مختلف از سراسر جهان به فروش می رسانند. برخی خرده فروشی ها نظیر Waitrose و Spinneys مواد غذایی وارداتی و گوشت را با قیمت نسبتاً بالایی به فروش می رسانند.

این در حالی است که می توان با خرید مواد غذایی از فروشگاه های مقرون به صرفه تر نظیر Carrefour و تعاونی های مصرف با هزینه پایین تری مایحتاج مورد نیاز خود را خریداری نمود.

هزینه خدمات رفاهی در دبی

هزینه هایی نظیر آب، برق و اینترنت از جمله اساسی ترین هزینه های زندگی برای ساکنان این شهر است. شایان ذکر است که متوسط هزینه های خدمات رفاهی برای یک آپارتمان معمولی 607 درهم امارات می باشد.

هزینه های حمل و نقل در دبی

قیمت بنزین در امارات نسبت به سایر نقاط جهان ارزان تر است. با این حال، هزینه ماهانه حمل و نقل با خودروی شخصی بستگی به دفعات رانندگی و مسافت طی شده دارد. لازم به ذکر است که قیمت هر لیتر بنزین در امارات 2/16 درهم امارات می باشد.

برای صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل می توان از وسایل حمل و نقل عمومی در این شهر استفاده کرد. در دبی، ناوگانی از اتوبوس های عمومی، تاکسی ها، کشتی ها و مترو برای جا به جایی وجود دارد. هزینه متوسط حمل و نقل عمومی در ماه حدود 350 درهم امارات می باشد.

هزینه مراقبت های بهداشتی و پزشکی در امارات

دریافت بیمه درمانی برای تمامی ساکنان امارات اجباری است که هزینه های قابل توجهی را به دنبال خواهد داشت. حق بیمه درمانی بر اساس میزان پوشش خدمات متفاوت است و نرخ آن از 600 درهم امارات در سال شروع می شود.

یک بیمه کامل برای یک فرد مجرد حدود 5500 درهم امارات در سال هزینه دارد؛ در حالی که یک بیمه کامل برای یک خانوار 4 نفره حدود 15000 تا 20000 درهم امارات در سال هزینه خواهد داشت.

هزینه تحصیل در دبی

هزینه مدرسه فرزندان می تواند بسیار بالا باشد در صورتی که به مدارس برتر دبی مراجعه نمایید؛ برنامه درسی در برخی مدارس مبتنی بر شیوه آموزش مدارس انگلیسی، آمریکایی و هندی می باشد.

به طور معمول هزینه مدارس انگلیسی و آمریکایی بالاتر است و نزدیک به 4000 تا 9500 درهم امارات در ماه هزینه دارد. این در حالی است که هزینه تحصیل در مدارس هندی مقرون به صرفه تر می باشد و بین 2800 تا 5200 درهم امارات هزینه دارد.

هزینه های سرگرمی و تفریح در دبی

در این شهر جاذبه های تفریحی زیادی نظیر رستوران های لوکس، سینماهای IMAX و انواع باشگاه های ورزشی وجود دارد.

همچنین اپلیکیشن های مختلفی نظیر UberEats و Deliveroo برای سفارش آنلاین و تحویل غذا وجود دارد که استفاده از آن ها هزینه های زندگی را افزایش می دهد.

شایان ذکر است که هزینه خرید یک عدد بلیط سینما در این شهر 40 درهم امارات می باشد. همچنین هزینه عضویت ماهانه در یک باشگاه ورزشی حدود 297 درهم امارات می باشد. همچنین هزینه یک وعده غذا در رستورانی متوسط در این شهر نزدیک به 30 درهم امارات می باشد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.