سه شنبه 31 فروردین 1400
Flowers
  • شنبه 09 اسفند 1399
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4958
  • منبع : اقتصاد آنلاین

شدت نظارت بر پروژه های طرح ملی مسکن

شدت نظارت بر پروژه های طرح ملی مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن توضیح جدیدترین وضعیت پروژه‌ های طرح ملی مسکن، گفت: برای سرعت بخشیدن در عملیات ساخت واحدهای مسکن ملی، از مکانیسم تشویق و تنبیه استفاده می‌کنیم.

آخرین وضعیت پروژه های طرح ملی مسکن 

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت، احمد اصغری مهرآبادی، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: به طور کلی یک میلیون و 42 هزار نفر در طرح ملی مسکن  ثبت‌ نام کردند که پس از بررسی های صورت گرفته 300 هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

ایشان افزودند: از تعداد اعلام شده تاکنون 113 هزار متقاضی آورده اولیه مسکن ملی خود را واریز کرده ‌اند، در واقع این تعداد متقاضی در شرایط کنونی به عنوان متقاضیان موثر طرح ملی مسکن محسوب می ‌شوند.

ایشان اظهار داشتند که با اتصال متقاضیان به پروژه های خود متوجه کمبود حدود 11 هزار واحد زمین شدیم که به تازگی با اقداماتی از جمله الحاق به محدوده شهر، تغییر کاربری و... مشکل تامین زمین 9000 واحد برطرف شده است.

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن بیان کرد:‌ وزارت راه و شهرسازی برای تمام واحدهای طرح ملی مسکن زمین اختصاص داده است، اما موقعیت برخی از این زمین ‌ها در جاهایی است که متقاضی ندارد. به همین دلیل باید زمین مورد نیاز واحدها را تامین کنیم.

مهرآبادی تاکید کرد که این مسئله اهمیت فراوانی دارد، از این رو یک نفر از اعضای هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن را مامور تامین زمین کرده ‌ایم.

ایشان افزودند: از آنجایی که تامین زمین مورد نیاز برای ساخت و ساز مسکن وظیفه اصلی سازمان ملی زمین و مسکن به حساب می آید، با روش‌ های مختلفی از جمله اراضی ملی، موات، توافق با مجموعه ‌ها، تغییر کاربری اصولی و... زمین مورد نیاز تامین خواهد شد.

نحوه اطلاع از پیشرفت طرح ملی مسکن 

ایشان همچنین خبر دادند که یک جدولی درخصوص پیشرفت فیزیکی پروژه های طرح مسکن ملی تهیه خواهد شد و تمام دستگاه های متصل به اجرای طرح ملی مسکن باید در گزارشی اعلام کنند که زمین ‌های طرح ملی مسکن در چه مرحله ‌ای است و چه اقداماتی در آن انجام شده است.

وی تاکید کرد: نظارت بر اجرای طرح ملی مسکن را جزو اولویت ‌های کاری قرار داده ‌ایم و از مکانسیم تنبیه و تشویق در این زمینه برای تسریع در روند ساخت و ساز و تحویل واحدها استفاده خواهیم کرد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.