پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400
Flowers
  • یکشنبه 17 اسفند 1399
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4978
  • منبع : اقتصاد آنلاین

ساخت مسکن برای خانوار دارای 3 فرزند

ساخت مسکن برای خانوار دارای 3 فرزند

۲۰ درصد از منابع در نظر گرفته شده برای ساخت مسکن شهری و روستایی در سال ۱۴۰۰از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خانواده های دارای سه فرزند اختصاص داده شد.

جزئیات بخش هزینه ای ساخت مسکن در لایحه بودجه 1400

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت، در جریان جلسه علنی نوبت سوم مجلس و بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، نمایندگان مجلس شورای اسلامی  پیشنهاد الحاق یک بند به جزء ۸ بند الف تبصره ۱۸ این لایحه بودجه را بررسی کرده و در نهایت با آن موافقت کردند.

مفاد بند الحاقی به تبصره 18 در لایحه بودجه 1400

بر اساس این بند الحاقی که مورد موافقت نیز قرار گرفت، حداقل ۲۰ درصد از منابع ذکرشده باید به خانواده های دارای 3 فرزند و بیشتر صرف شود، درصورتی که متقاضی واجد شرایط برای مابقی منابع یافت نشد، می توان به سایر مشمولان تعلق گیرد.

براساس ردیف ۸تبصره 18؛ کلیه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیر بانکی در سال ۱۴۰۰موظفند برای احداث و نوسازی ۴۰۰ هزار واحد مسکن روستایی و شهری به پرداخت سه میلیون و ششصد هزار میلیارد (۳٫۶۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال تسهیلات ساخت مسکن به افراد واجد شرایط در شهرهای کمتر از بیست و پنج هزار نفر جمعیت و هشتصد هزار واحد مسکن شهری اقدام نمایند.

بیشتر بخوانید
افزایش وام مسکن فرزند سوم به 150 میلیون تومان

جزئیات تسهیلات ساخت مسکن به واجدان شرایط

سهمیه هر بانک توسط بانک مرکزی در فروردین ماه تعیین می شود. مجموع دوران مشارکت ساخت و فروش اقساطی این تسهیلات ۲۰ سال است و پس از دوره مشارکت به فروش اقساطی تبدیل و تعهدات آن به متقاضی واجد شرایط منتقل می شود.

این تسهیلات با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار به افراد واجد شرایط معرفی شده توسط وزارت راه و شهرسازی پرداخت می شود. بانک مرکزی موظف است گزارش عملکرد این بند را به صورت برخط در اختیار عموم مردم قرار دهد. در صورتی که یک بانک یا مؤسسه اعتباری غیر بانکی از پرداخت سهمیه تسهیلات تعیین شده توسط بانک مرکزی خودداری نماید، بانک مرکزی موظف است متناسب با تعهد انجام نشده نسبت به افزایش سپرده قانونی آن بانک یا موسسه اعتباری غیر بانکی اقدام و از طریق سایر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی نسبت به پرداخت تسهیلات ساخت مسکن اقدام نماید.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.