پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400
Flowers
  • سه شنبه 19 اسفند 1399
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4986
  • منبع : دنیای اقتصاد

آخرین وضعیت پروژه های مسکن مهر

آخرین وضعیت پروژه های مسکن مهر

احمد اصغری مهرآبادی، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، در جلسه ای که با هدف پیگیری زمان اتمام و تحویل واحدهای باقی مانده مهر برگذار شده بود گفت: تاکنون بیش از یک میلیون واحد مسکونی مهر به متقاضیان سراسر کشور تحویل د اده شده و تا پایان دولت دوازدهم پرونده این پروژه به اتمام خواهد رسید.

پیگیری پروژه های مسکن مهر

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در جلسه پیگیری زمان اتمام واحدهای باقی مانده مسکن مهر گفت: تاکنون بیش از یک میلیون واحد مسکونی مهر  در سراسر کشور به متقاضیان تحویل داده شده و ما به عنوان متولی مسکن مهر از سوی وزارت راه و شهرسازی، در سازمان ملی زمین و مسکن خود را موظف می دانیم که تا پایان دولت دوازدهم پروژه های مسکن مهری که مشکل ندارند را به اتمام برسانیم.

ایشان با بیان اینکه از ابتدای بهمن ماه سال جاری تاکنون بیش از 20 سفر استانی برای بازدید پیگیری و نظارت بر روند کار و اتمام واحدهای باقی مانده مسکن مهر داشته است گفت: ما با نهایت دقت و تمام توان، نحوه کار و عملکرد ادارات کل راه و شهرسازی را در نظر داریم و در تلاش هستیم با همکاری سازمان های ذی ربط مشکلات مسکن مهر باقی مانده را رفع کنیم.

تعداد پروژه های باقی مانده مسکن مهر

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که حدود 100 هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام در کشور باقی مانده است گفت: از تعداد مذکور حدود 65 هزار واحد مشکلاتی از قبیل حقوقی، نبود متقاضی، پیشرفت فیزیکی کمتر از 30 درصد را داشتنه اند که اتمام و تحویل آن ها خارج از عهده ماست اما باقی پروژه های باقی مانده و بدون مشکل را تا پایان دولت دوازدهم به پایان می رسانیم.

وی در این جلسه که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور مدیران کل ادارات راه و شهرسازی برگزار شد، بر ضرورت بررسی مشکلات موردی پروژه‌های باقی‌مانده در استان‌ها تاکید کرد و ادامه داد: تا زمانی که آخرین واحد مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده نشده موظفیم برای اتمام این طرح تلاش کنیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در خصوص اختصاص خدمات عمومی رفاهی به واحدهای مسکن مهر هم اظهار کرد: تاکنون ۳۹۳ باب مسجد، ۵۰۵ واحد آموزشی، ۵۴ واحد درمانی و ۷۶ کلانتری توسط سازمان ملی زمین و مسکن در سراسر کشور به مسکن مهر اختصاص یافته است. مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن همچنین گفت: از مجموع ۹۵ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پرند، ۸۸ هزار واحد تکمیل و حدود ۷ هزار واحد نیمه تمام باقی‌مانده که تا پایان دولت به اتمام می‌رسد و به متقاضیان تحویل می‌شود.

بیشتر بخوانید
ناتوانی مردم در پرداخت آورده مسکن ملی

پروژه های مسکن مهر در شهرهای جدید

مهرآبادی با بیان این نکته که ساخت شهرهای جدید در استان تهران با هدف تنظیم قیمت مسکن در این کلانشهر و ساماندهی جمعیتی مناسب در اطراف تهران صورت گرفت، گفت: تا اتمام تمامی پروژه‌ها و برگزاری جشن اختتامیه مسکن مهر در سراسر کشور پیگیری و بازدید از این پروژه‌ها را ادامه خواهیم داد. معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از پروژه‌های مسکن مهر در شهر جدید پرند، با مدیرعامل شرکت شهر جدید پرند هم دیدار داشت که در این نشست به بررسی مسائل پیش روی پروژه‌های باقیمانده مسکن مهر پرند پرداختند و تصمیماتی برای تسریع روند اتمام این پروژه‌ها اتخاذ شد.

براساس اعلام وزارت راه  وشهرسازی، بازدید بعدی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از پروژه‌های باقی‌مانده مسکن مهر شهر جدید هشتگرد خواهد بود.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.