پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400
Flowers

لیست قیمت جدید رهن و اجاره مسکن در مناطق مختلف تهران

لیست قیمت جدید رهن و اجاره مسکن در مناطق مختلف تهران

بازار اجاره مسکن در روزهای پایانی سال 99 با کمبود فایل های اجاره ای مناسب برای متقاضیان این بازار مواجه شده است.

لیست قیمت رهن و اجاره مسکن در تهران

بر اساس بررسی های صورت گرفته از سوی پایگاه خبری ملک هفت، کمبود فایل های اجاره در روزهای پایانی سال مشکلات زیادی را برای مستاجران فراهم آورده است. البته این مشکل از یک ماه قبل شروع شده و در روزهای انتهای سال به اوج خود رسید.

یکی از اصلی ترین دلایل این مشکل کاهش جابه جای ها در فصل سرد سال است. به طور کلی جابجایی در فصل زمستان برعکس فصل تابستان کمتر بوده اما در سال جاری عرضه فایل های اجاره ای به بازار زمستانه مسکن نسبت به سال قبل کاهش یافته است و متقاضیان فایل های اجاره ای در سال جاری نسبت به سال های قبل با مشکلات بیشتری مواجه شده اند.

از دلایل دیگر این اتفاق رکود در بازار معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی است. در سال های قبل برخی از خریداران مسکن برای تامین کسری بودجه واحد مورد نظر را به صورت رهن کامل یا ترکیبی از رهن و اجاره ماهانه به بازار اجاره روانه می کردند و اینگونه بخشی از نیاز مستاجران برطرف می شد. اما با افزایش رکود در بازار معاملات خرید و فروش مسکن عرضه فایل های اجاره کاهش یافت.

از سوی دیگر در روزهای پایانی سال 99 به دلیل کمبود فایل های اجاره سطح اجاره بهای مسکن افزایش یافته و همین موضوع شرایط را برای مستاجران چند برابر سخت تر کرده است.

همچنین اتفاق دیگری که در روزهای پایانی سال در بازار اجاه بهای مسکن افتاد، نزدیک شدن سطح اجاره بهای مسکن در مناطق مصرفی پایین تر به مناطق گران تر است.

لیست زیر قیمت رهن و اجاره مسکن در مناطق مختلف تهران را که در بنگاه های معاملات ملکی عرضه شده اند را نشان می دهد.

لیست قیمت رهن و اجاره مسکن در تهران

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.