سه شنبه 25 خرداد 1400
Flowers
  • چهارشنبه 18 فروردین 1400
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 5007
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

مرکز ایران داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

شناخت شرایط و امکانات محله افسریه برای زندگی

شناخت شرایط و امکانات محله افسریه برای زندگی

محله افسریه بر اساس تجربیات زندگی در محلات جنوبی تهران پایه ریزی شده است. در سال‌های 1330، شهرداری تهران تصمیم گرفت تا ساخت مناطق مسکونی را در شرق تهران آغاز کند.

محله افسریه کجاست؟

این تجربه ابتدا با نظام آباد و سرآسیاب و میدان خراسان شروع شد که ایرادات بسیاری به آن‌ها وارد است. به این ترتیب با غاز به کار ساخت و ساز در شرق تهران، ابتدا قرار شد که استانداردهای روز در ساخت و ساز شرق تهران مراعات شود. بر اساس همین دیدگاه شهرسازی، محله‌های شرق تهران، بر عکس شمال تهران که کوچه‎های تنگ و باریک دارد، دارای خیابان‌های وسیع و کوچه‌های استاندارد باشد. بزرگراه افسریه در دهه 40 بنا گذاشته شد که 70 متر عرض دارد و قرار بود بیش ازاین‌ها گسترش یابد که نشد.

محله افسریه تهران در منطقه 15 شهرداری واقع شده است و در سمت شرق شهر تهران قرار دارد. محدوده این محله از سمت شرق به سه راه افسریه می‌رسد و شرقی‌ترین قسمت این محله قصر فیروزه است. در سمت جنوب به شهرک والفجر محدود می‌شود و در سمت غرب افسریه بزرگراه بسیج قرار دارد. ترکیب کنونی افسریه، مجموعه‌ای از خیابان‌های منظم است که یکدیگر را قطع می‌کنند. خیابانها، شمالی جنوبی هستند و به نام‌های 15 متری اول، 15 متری دوم و 15 متری سوم شناخته می‌شوند. یک خیابان 20 متری که همان 20 متری معروف افسریه است و جهت آن به سمت جنوب است.

زندگی در محله افسریه

همانطور که گفته شد، افسریه در شرق و جنوب شرقی تهران قرار دارد. به شکل سنتی، شرق و جنوب شرقی تهران به لحاظ مناسب بودن قیمت مسکن، از امتیازات بسیاری برخوردار است. اگر چه قیمت‌ها در حال حاضر از شتاب تندی به سمت بالا رنج می‌برد با این وجود در محله افسریه قیمت‌ها هنوز هم نسبتا از سایر مناطق معقول‌تر افزایش یافته است.

مراکز تفریحی و ورزشی و آموزشی محله افسریه

6 کتابخانه در این محله وجود دارد. مدارس و دبیرستان‌های مناطق 15 و 12 آموزش پرورش استان تهران، در محله افسریه و سایر محلات نزدیک به آن قرار دارد. به این ترتیب به لحاظ تعداد مدارس اگر نه با کیفیت بالا، در رتبه‌های اول قرار می‌گیرد. از مراکز تفریحی؛ دو سینما، یکی در خیابان شکوفه و یکی دیگر در خیابان پیروزی قرار دارد. پارک آبی آزادگان نیز یکی دیگر از مجتمع‎های تفریحی وسیع است که در نزدیکی همین محله است. ورزشگاه 30 هزار نفری تختی و ورزشگاه در حال تاسیس 3 هزار متر مربعی هم یکی دیگر از امکانات ورزشی این محله است.

مراکز درمانی محله افسریه

بیمارستان بعثت  (506 نیروی هوایی ارتش) از بیمارستان‌های مهم شرق تهران است که ساکنان محله افسر محله افسریه می‌توانند از این بیمارستان استفاده کنند. بیمارستان بوعلی هم به محله افسریه تقریبا نزدیک است و علاوه بر این مطب‌های تخصصی و عمومی دیگری در سطح منطقه خدمات بهداشتی و عمومی ارائه می‌دهند.

مراکز خرید محله افسریه

باز روزهای متعدد و فروشگاه‌ها و مغازه‌های کوچک و بزرگ، خرید و نیازهای اهالی را سامان می‌دهند. بازار بزرگ 20 متری در سه راه افسریه، بازاری پر جنب و جوش است که خرید را برای بسیاری از خانواده‌ها دلچسب و دلنشین می‌سازد. جمعه بازار افسریه هم یکی از بازارهای پر انرژی و پر بازده هم برای فروشنده و هم برای خریدار است.

رفت و آمد در محله افسریه

مژه‌ده‌ای که می‌شود به اهالی افسریه داد، احداث خط 6 متروی تهران است. این خط درست از همین منطقه عبور می‌کند و چندین ایستگاه در همین محدوده خواهد داشت. در حال حاضر اما خط 4 مترو نزیک‌ترین ایستگاه را به محله افسریه دارد. شما از ایستگاه شهید کلاهدوز پیاده می‌شوید و از آنجا به سه راه افسریه می‌رسید. اگر با اتوبوس شهری سفر می‌کنید، خط عادی 328 و همچنین خط سریع‌السیر 328 شما را بین پایانه افسریه و خاوران جابجا می‌کند. خط عادی 335 از پایانه افسریه به بهارستان می‌رسد و خط 363 از پایانه افسریه شما را به میدا کلاهدوز می‎‌رساند. اگر عادت دارید با خودرو شخصی سفر کنید، اتوبان امام علی، آزادگان؛ خاوران و امام رضا، بسیج و بعثت، شما را به محله افسریه می‌رساند.

بیشتر بخوانید
شناخت امکانات محله ازگل برای زندگی

خرید خانه در افسریه

ترکیب کوچه‌های این محله به لحاظ مهندسی و در مقایسه با سایر محله‌های تهران ، از ساختار مهندسی جالبی برخوردار است. خیابان‌های محله افسریه کد گذاری شده‌اند. اگر اهل این محله نباشید کافیست شماره خیابان و پلاک خانه مورد نظرتان را بدانید. با این دو شماره به راحتی قادر خواهید بود خانه مورد نظرتان را پیدا کنید. در گذشته و زمانی که این محله توسط شهرداری طراحی می‌شده، کوچه‌ها کاملا پهن و منظم برنامه ریزی شده بودند. در یک سمت خانه‌های ویلایی و شمالی قرار داشت و در سمت مقابل خانه‌ها چند طبقه و آپارتمانی بود. به این ترتیب فضای کافی برای عبور و مرور و پارک ماشین در فضای محله وجود داشت. در 40 سال اخیر این نظم مخدوش شده است. فضاهای مسکونی در این محله از بی نظمی رنج می‌برد.

خرید آپارتمان در افسریه

به گزارش پایگاه خبری ملک 7، آپارتمانی با 68 متر مربع، در 15 متری اول افسریه، یک میلیارد و 60 میلیون تومان به فروش رفته است. در نمونه‌ای دیگر، آپارتمان 72 متری در خیابان آشوری 19، 3 میلیارد و 900 میلیون تومان این روزهای اخیر پیشنهاد شده است که جهش بزرگ قیمت را نشان می‌دهد. از جمله محلات اطراف افسریه که شما می‌توانید واحد مسکونی با قیمت مناسب را در آنجا پیدا کنید، محله آهنگ، محله پیروزی و محله دولاب است. به طور کلی در محله‌های افسریه، آپارتمان‌های کوچک زیادی برای خرید و اجاره موجود است. اگر فرصت کافی داشته باشید و حوصله کنید، آپارتمان‌های مورد نظر خود را پیدا می‌کنید.

برای مثال در یک نمونه آپارتمان 70 متری، آبان 98، با قیمت 850 تا 900 میلیون تومان امکان خریدن داشت. در حالیکه مرداد 99، آپارتمان در بسیاری از محلات افسریه با قیمت متری 12.5 میلیون تومان به فروش می‌رسد. همین امروز اگر تصمیم به خرید یا اجاره آپارتمان در افسریه داشته باشید، می‌توانید ده‌ها آپارتمان بین 60، 70، یا 80 متر مربع را با قیمت‌های به نسبت مناسب پیدا کنید.

آپارتمان‌هایی که کلید نخورده‌اند و در مجتمع‌های لوکس و مدرن ساخته شده‌اند. در محله افسریه ، آپارتمان‌های با متراژ 80 متر مربع به بالا و تازه ساز معمولا بسیار لوکس و زیبا ساخته می‌شوند و از همه امکانات هم برخوردر هستند.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.