سه شنبه 08 آذر 1401
Flowers
  • سه شنبه 10 فروردین 1400
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 5027
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 09002501130 مشاوره در واتساپ

شناخت شرایط و امکانات زندگی در محله تهران نو

شناخت شرایط و امکانات زندگی در محله تهران نو

شرق تهران بر اساس نوع مدرن خیابان‌بندی پایه‌سازی و ساخته شده است. تهران نو هم از همین نظم هندسی بهره برده و نام گذاری کوچه‌ها و خیابان‌ها از همان ابتدا از واژه مهر، عبارتی را ساخت یا به عاریت گرفت.

محله تهران نو کجاست؟

محله تهران نو در شرق تهران بزرگ قرار دارد و در منطقه 13 شهرداری، مرزهای تهران نو با سایر محله‌های اطرافش به این ترتیب است:

با حرکت به سمت غرب تهران نو شما به منطقه نیروی هوایی و پل تهران نو می‌رسید

اگر تصمیم دارید از تهران نو به خیابان دماوند و یا نارمک و یا تهرانپارس بروید به سمت تهرانپارس حرکت کنید

اگر برای بهره بردن از هوای پارک جنگلی سرخه حصار عازم هستید به سمت شرق تهران نو بروید.

اگر قصد رفتن به خیابان پیروزی یا دوشان تپه را دارید جهت جنوبی منطقه تهران نو را در پیش بگیرید.

در امتداد اتوبان یاسینی از سمت جنوب و هم راستای خیابان دماوند از سمت شمال، در منطقه 13 تهران محله‌ای ایجاد شده است با نام تهران نو، ایستگاه مترو کلاهدوز در این محدوده قرار گرفته است. مسیل جاجرود نیز در این محدوده قرار دارد .

این محله علاوه بر مترو کلاهدوز در امتداد خیابان سی متری نیروهوایی و خیابان دماوند پر است ایستگاه‌های اتوبوس، ترافیک کمی دارد و خیابان‌‌کشی دقیق و منظم و تراکم جمعیت در آن کم است. از نظر خیابان‌کشی و شهرسازی، جز معدود بخش‌هایی از تهران است که پیش از توسعه افسار گسیخته به فکر خیابان‌کشی‌ها و ساختار منظم شهری بوده‌اند.

به همین دلیل است که نظم خاصی در نقشه محله تهران نووجود دارد.

نقشه محله تهران نو

همانطور که میدانید شرق تهران بر اساس نوع مدرن خیابان‌بندی پایه‌سازی و ساخته شده است. تهران نو هم از همین نظم هندسی بهره برده و نام گذاری کوچه‌ها و خیابان‌ها از همان ابتدا از واژه مهر، عبارتی را ساخت یا به عاریت گرفت. به طور مثال نام مهرجو یا مهرآگین بر سر در کوچه‌ها و خیابان‎‌ها نقش بست. برای ساخت و ساز در منطقه تهران نو از معماران فرانسوی مقیم پایتخت کمک گرفته شده است. اکنون تهران نو 4 میدان دارد و یک اتوبان سرتاسری.

قیمت روز خانه محله تهران نو برای خرید و رهن

 به گزارش پایگاه خبری ملک هفت، در شهریور ماه سال 1399، یک ملک 110 متری در تهران نو، با 13 سال سن، 3 میلیارد قیمت گذاری شده است. قیمت‌ مسکن در تهران نو تا حدودی از پیروزی و نیروی هوایی که همجوار این محله است، بالاتر است. الیته یک آپارتمان 60 متری را در محله تهران نو، خیابان زاهدی با قیمت 900 میلیون تومان نیز می‌توان خریداری کرد. در اطراف مسیل جاجرود، آپارتمان‌های با متراژ 130 می‌توان پیدا کرد که نوساز باشد و قیمت آن تا 4 میلیارد بالا رفته باشد.  

مراکز تفریحی و ورزشی و آموزشی محله تهران نو

سینما ماندانا در مح محله تهران نوله تهران نو قرار دارد و هر ساله در بهمن ماه شاهد نمایش‌های جشنواره فجر است. در حال حاضر 8 بوستان بزرگ و زیبا هم در منطقه تهران نو برای استفاده اهالی آماده شده است. از جمله بوستان ترنج در فلکه چای چی و یا نشاط کودک در محل سابق کارخانه جوراب بافی.

مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب، خانه فرهنگ مهرپرور، باشگاه ورزشی المپیک، خانه فرهنگ حافظیه، کانون پرورش فکری و کتابخانه باباطاهر از مراکز فرهنگی و تفریحی تهران نو است.

مراکز درمانی محله تهران نو

درمانگاه مرکزی تهرانپارس، درمانگاه شرق و تعداد زیادی مراکز درمانی خصوصی در منطقه تهران نو به اهالی سرویس درمانی می‌دهند.

مراکز خرید محله تهران نو

تهران نو همانطور که مشاهده کردید، محله حدفاصل است. یعنی اهالی برای خرید نه تنها به بازار روز و مغازه‌ها و سوپرهای محل که برای خرید‌های متنوع‌تر به شهروند و سایر فروشگاه‌های بزرگ در محله نارمک و تهرانپارس هم دسترسی آسانی دارند و با صرف وقت کم می‌توانند خرید دلنشینی در این محلات داشته باشند.

 بیشتر بخوانید
شناخت شرایط و امکانات محله قیطریه

رفت و آمد در محله تهران نو

تهران نو به لحاظ مسیر یابی و رفت و آمد با وسایل نقلیه عمومی بسیار سرراست است. خطوط اتوبوسرانی شما را از غربی‌ترین نقطه تهران به تهران نو می‌رساند. اتوبوس تندروی میدان آزادی تهرانپارس را سوار شوید و بدون توقف در تهران نو پیاده شوید. زمانی که از شما می‌گیرد کمتر از 30 دقیقه است. خط 4 مترو هم در فلکه لوزی قرار دارد و یکی از بهترین گزینه‌های رفت و آمد به محله تهران نو است.

خرید آپارتمان در تهران نو

اگر قصد سکونت در تهران نو را دارید باید بدانید که تعداد خانه‌های ویلایی در تهران نو بسیار کم است. پس به دنبال آپارتمان محله تهران نوباشید. تهران نو از محله‌های تقریبا ارزان قیمت تهران نو است. در واقع اگر شما هزینه متوسط و یا رو به پایینی را برای خرید در نظر دارید می‌توانید در محله تهران نو به خواسته‌ خود برسید. اگر تصمیم دارید روی خرید خانه با متراژ پایین تمرکز کنید برای 50 متری لازم است 500 میلیون تومان پرداخت کنید. بین 70، تا 80 متر مربع، هزینه 500 تا 900 میلیون تومان است.

اگر قصد داشته باشید تا وسعت آپارتمان تا 110 تا 120 متر مربع باشد و آپارتمان شما احتمالا هیچ کم و کسری نداشته باشد، هزینه را تا 3 میلیارد تومان هم افزایش دهید. برای بیش از 120 متر مربع هم دیگر باید دستتان حسابی پر باشد، رقمی بین 3.5 تا 5 میلیارد برای آپارتمان نوساز دو واحدی نما سنگ ، با متراژ 120 متر، با سه خواب و با داشتن آسانسور و پکیج و داشتن لابی و ... .

در نمونه دیگر شما اگر هوشیارانه عمل کنید می‎‌توانید آپارتمان 80 متری طبقه اول که دو خوابه و البته 23 سال ساخت است با حیاط مشاع و پارکینگ و انباری و تمیز است می‌توان یک میلیارد و دویست میلیون تومان خریداری کرد.

اجاره آپارتمان در تهران نو

در خیابان‌های محله تهران نوشما می‌توانید تقریبا به آسانی آپارتمان‌هایی برای اجاره و رهن کامل پیدا کنید. به عنوان مثال آپارتمان 60 متری دو خوابه، تازه تعمیر و در یک مجموعه 4 واحدی در  تهران نو 160 میلیون تومان رهن کامل است. این آپارتمان در طبقه اول قرار دارد و و تراس و پارکینگ دارد و نورگیر خوبی از دو سمت. یکی دیگر آپارتمان 60 متر مربعی است با 140 میلیون تومان رهن کامل.

کمی کوچک‌تر 45 متری اما نوساز و زیبا را با 120 میلیون تومان هم می‌توانید پیدا کنید. به ندرت خانه‌های ویلایی قدیمی دو طبقه پیدا می‌شود که یک طبقه آنرا اجاره می‌دهند. نمونه‌ای از این خانه‌ها با 35 میلیون تومان پیش و دو میلیون و صد هزار تومان اجاره در ماه را می‌توانید رهن و اجاره کنید.

اخبار مرتبط


اخبار خرید ملکی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.