چهارشنبه 17 آذر 1400
Flowers
  • چهارشنبه 11 فروردین 1400
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 5028
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 89321100 مشاوره در واتساپ

شناخت امکانات محله حکیمیه برای زندگی

شناخت امکانات محله حکیمیه برای زندگی

محله حکیمیه آخرین بخش از سمت شمال شرق تهران است که پس از آن وارد محدوده دماوند می‌شوید. اطراف این منطقه پر است از پارک‌های جنگلی که به صورت طبیعی وجود داشته و در حال حاضر مناطق حفاظت شده‌اند، به همین دلیل باید انتظار هوایی پاک و تا حدودی خنک را داشته باشید.

محله حکیمیه کجاست؟

آخرین نقطه در شمال شرق تهران محله حکیمیه است. منطقه 4 شهرداری، با پیش شماره 77 و منطقه پستی 16. منطقه حکیمیه به لحاظ محصور شدن بین چندین پارک جنگلی طبیعی و حفاظت شده در موقعیت ممتازی به لحاظ آب و هوایی قرار دارد.

محدوده حکیمیه منتهی می‌شود به پارک لویزان در غرب. سرخ حصار و خجیر در شرق، شمال به لواسان و جنوب به پارک ملی سرخه حصار.تعداد زیادی دانشگاه دولتی در این منطقه قرار دارد که بافت شهری را تحت تاثیر قرار داده است. به دلیل وجود دانشکده‌ها، مسیرهای رفت و آمد عمومی و کافه‌ها و رستوران‎ها گسترش بیش‌تری داشته‌اند. محله حکیمیه در واقع نقطه انتهایی اتوبان‌های همت (زین‌الدین) و بابایی است که از غربی‌ترین نقطه تهران به شرقی‌ترین آن وصل شده است. 

پیشینه محله حکیمیه

مالک روستایی در نزدیکی حکیمیه امروزی شخصی به نام حکیم الممالک بوده است و نام حکیمیه ظاهرا از نام ایشان گرفته شده است. پیش از این هم در همین نقطه روستایی بوده به نام چاهک.

مراکز درمانی تفریحی و ورزشی و آموزشی محله حکیمیه

در محله حکیمیه درمانگاه شبانه روزی و چند داروخانه و مطب خصوصی، خدمات ارائه می‌دهند. حکیمیه محصور است با مناظر و پارک‌های جنگلی طبیعی و راه خروج به سمت لواسان و مازندران. بنابراین این موارد از مهم‌ترین مراکز تفریحی هستند. اگر چه نزدیکی به تهرانپارس می‌تواند امکانی باشد تا ساکنین محله حکیمیه از تمامی امکانات آموزشی و تفریحی تهرانپارس بی نصیب نمانند.

رفت و آمد در محله حکیمیه

رفت و آمد در محله حکیمیه موقعیت بسیار مناسبی دارد. انتخاب محلی برای سکونت که دارای مسیرهای گسترده برای رفت وآمد باشد، شرایط زندگی را بهبود می‌دهد. دو بزرگراه زین الدین و بابایی، دسترسی به محله حکیمیه را آسان می‌کند. در حال حاضر نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به حکیمیه تهرانپارس است. حکیمیه به لحاظ دسترسی به حمل و نقل عمومی شرایط مناسبی دارد و به سرعت به مقصد می‌رسید. از تهرانپارس تا حکیمیه به وسیله بی آر تی، 15 دقیقه طول می‌کشد.

قیمت روز خانه محله حکیمیه برای خرید و رهن

برای خرید آپارتمان در حکیمیه موارد بسیار زیاد است اما به طور کلی برای شناخت بیشتر از قیمت‌ها در این محله باید روند افزایش قیمت را دقیقا از یک سال پیش تاکنون در نظر داشته باشید. بر اساس گزارش پایگاه خبری ملک هفت، برای خرید آپارتمان محله حکیمیه در شهریور سال 98 می‌توانستید در هر کوچه و خیابان حکیمیه آپارتمانی را با متر مربعی 12 میلیون تومان خریداری کنید اما در حال حاضر به فاصله 12 ماه برای خرید آپارتمان در هر نقطه‌ای از حکیمیه لازم است تا بیش از 22 میلیون تومان برای هر متر مربع پرداخت کنید. بخشی از قیمت‌هایی که در آگهی‌های ماه‌های اخیر گذاشته شده به شرح زیر است:

در ماه‌های اخبار قیمت‌ها در محله حکیمیه جهش بالایی داشته است. رنج قیمت آپارتمان حدود 4 میلیارد است اما املاک کلنگی با متراژهای بالا تا حدود 10 میلیارد نیز وجود دارد دنج بودن محله و آب و هوای دلپذیر و وجود چندین دانشگاه در حکیمیه سبب شده است که این محله یکی از مناطق کاندید برای سکونت باشد.

بیشتر بخوانید
مهمترین نکاتی که هنگام خرید خانه باید رعایت کرد

شاید به همین دلایل است که قیمت سکونت در این محل متوسط رو به بالاست. در حالی که حکیمیه البته منطقه لوکسی نیست. بنابراین قیمت به گرانی مناطق شمالی تهران نمی‌تواند باشد. به عنوان مثال آپارتمان‌هایی با متر مربع  10 میلیون تومان را در منطقه حکیمیه می‌توانید پیدا کنید. در نمونه‌ای دیگر آپارتمان 87 متری، با قیمت یک میلیارد و نهصد و پنجاه میلیون تومان قابل خریدن است. این آپارتمان در طبقه پنجم قرار دارد. آسانسور، پارکینگ انباری و بالکن دارد، ویژگی جالب این آپارتمان دید به جنگل آن است آن هم در شهری مثل تهران. این آپارتمان دو خوابه است و نوساز و دارای و آپارتمان دو واحدی است.

نمونه‌ای دیگر برای خرید آپارتمانی است 93 متری در مجتمعی 10 طبقه که همه امکانات یک آپارتمان مدرن را دارد و از عمر ان 9 سال می‌گذرد و در مجتمعی قرار دارد که دارای لابی و سرایداری است و یک میلیارد و نهصد و پنجاه میلیون تومان قیمت گذاری شده است. نمونه بعدی را با دو میلیارد و صد میلیون تومان می‌توان تهیه کرد. این آپارتمان بسیار شیک و مدرن است، در مجتمعی 2 واحدی قرار گرفته است. سه خوابه است. تمام مشخصات یک آپارتمان لوکس را داراست و دوربین و دزدگیر دارد. از نظر مساحت نیز 119 متر است.

اجاره آپارتمان در حکیمیه

بر اساس آمارهای منتشر شده از پایگاه خبری ملک هفت، در ماه شهریور سال 99، اجاره بها و قیمت رهن خانه‌ها در حکیمیه برای رهن کامل به طور متوسط 150 میلیون تومان است. البته این رقم بسته به مساحت خانه تغییر می‌کند. به طور مثال یک بنای دو خوابه 80 متری از نظر قیمت رهن تا 220 میلیون تومان نیز بالا می‌رود. در سمت کوی دانشگاه، ملک 118 متری 20 سال ساخت با 70 میلیون تومان رهن و سه ونیم اجاره نیز می‌توانید پیدا کنید.

مراکز آموزشی و خرید محله حکیمیه

12 مرکز خرید شیک و مجهز را می‌توانید در محله کوچک حکیمیه پیدا کنید. از جمله این موارد مرکز خرید لاله، مروارید، مجتمع تجاری نور، مرکز خرید الیزه، ارکیده و ... است. بازار تره بار به همراه ده‌ها سوپر مارکت و فروشگاه نیازهای روزمره اهالی را برطرف می‌کند. محله حکیمیه محل رفت و آمد دانشجویان نیز شده است از آنجایی که چندین دانشگاه در محله وجود دارد که سالانه تعداد زیادی دانشجو می‌پذیرد. از جمله این دانشگاه‌ها، دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور، شعبه‌ای از دانشگاه‌های آزاد و پیام نور و دانشگاه امام حسین است.

یکی از دانشکده‌های دانشگاه فرهنگیان نیز در منطقه حکیمیه قرار دارد و بخشی از خوابگاه‌های علم و صنعت نیز در همین محدوده است. بخش‌هایی از حکیمیه مانند شهرک‌های دانشگاهی است زیرا چندین دانشگاه خوابگاه‌های خود را در این محدوده قرار دادند. مجموعه‌ای از خوابگاه‎ ‌های شهید عباسپور و علم و صنعت به صورت مجتمع در محله حکیمیه قرار دارد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.