جمعه 10 آذر 1402
Flowers
  • جمعه 27 فروردین 1400
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 5037
  • منبع : رپورتاژ آگهی

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 09002501130 مشاوره در واتساپ

مناسب ترین راه برای پیدا کردن وکیل متخصص و مجرب ملکی و استفاده از خدمات آن چیست؟

مناسب ترین راه برای پیدا کردن وکیل متخصص و مجرب ملکی و استفاده از خدمات آن چیست؟

گاهی از باب مزاح بیان می شود که هر ایرانی زمینی داشته است که به ناحق از چنگش درآورده‌اند و به محض ملاقات با وکیل امکان یا عدم امکان زنده کردن این ملک را جویا می شود! اما سوال اینجاست که وکالت در حوزه املاک صرفاً منوط به زنده کردن املاک شهروندان است؟

 در پاسخ به این سؤال باید بدانیم که املاک و مستغلات عرفاً به زمین، آپارتمان، واحدهای تجاری و موارد متعدد غیر منقولی گفته می شود که در تملک افراد بوده و عموماً امکان اخذ سند رسمی برای آن وجود دارد. املاک از دیرباز در جوامع بشری به دلیل اهمیت کشاورزی، دامپروری و اسکان، ارزش و اهمیت بالایی داشته و کماکان نیز از ارزشمندترین اموال موجود است و حتی برخی اعتقاد دارند که از طلا و ارز هم ارزشمندتر است. از این حیث است که شهروندان به دنبال وکیل ملکی متخصّص، کارکشته و متبحّر هستند یا اغلب سؤالاتی دارند از جمله این که بهترین وکیل املاک یا بهترین وکیل ملکی کیست؟ وکیل املاک، وکیل ملک، وکیل متخصص ملکی و وکیل متخصص امور ملکی را از کجا می‌توان پیدا کرد؟ یا چگونه به وکیل ملکی در تهران یا بهترین وکیل ملکی تهران دسترسی داشته باشند؟ یا این که هزینه وکیل ملکی چقدر است؟ در این مقاله کوشیده‌ایم تا حتی المقدور به این سوالات پاسخ دهیم و مرجعی را به شما معرفی نماییم تا به پاسخ سؤالاتتان برسید.

آیا در ایران وکیل ملکی متخصص داریم؟

مدتی پیش یکی از موکلین قدیمی با من تماس گرفتند و از من سوالی پرسیدند مبنی بر این که آیا وکیل ملکی خوب سراغ دارم؟ شنیدن این سؤال از جانب فردی که مدت هاست موکل بنده است و پرونده های متعدد و متنوعی را با ایشان پشت سر گذاشتیم و اعتماد زیادی میان ما وجود دارد، عجیب بود. به شوخی به ایشان گفتم خودم در خدمت هستم و ایشان با لحنی سرشار از تعجب از من پرسیدند مگر شما وکیل املاک هستید؟ از ایشان پرسیدم که منظورشان از وکیل املاک چیست و ایشان فرمودند فردی که بتوانم پرونده ملکی خود را به او بسپارم! زمانی که حس کردم آن بزرگوار نسبت به تعریف وکیل ملکی به خطا رفته اند، موضوع را بدین شرح برایشان توضیح دادم:

وکیل ملکی نیز همچون سایر وکلا حداقل مدرک کارشناسی حقوق را دارد و پس از آن در آزمون ورودی کانون وکلا قبول شده است و پس از طی دوره کارآموزی و شرکت در آزمون نسبتاً دشوار اختبار، موفق به اخذ گواهینامه وکالت پایه یکم دادگستری شده است اما کوشیده است تا در قبول و انتخاب پرونده های ارجاعی تخصصی عمل نموده و اغلب پرونده‌هایی با موضوع املاک و مستغلات را پذیرفته است و به مرور عمق تجربه و دانش خود را در این زمینه بیشتر کرده و به مطالعه قوانین، مقررات، بخشنامه ها، آیین نامه ها و سایر متون مرتبط با این امر پرداخته است تا اشراف نسبتاً جامعی نسبت به این حوزه پیدا نموده است لذا وکیل ملکی انسانی خاص با توانایی‌های خاص و محیّرالعقول نیست و وکیلی است همچون سایر وکلا که حوزه تخصصی کار خود را به املاک اختصاص داده است لذا حضور وکلای ملکی بدین معنا نیست که سایر وکلا امکان قبول وکالت در حوزه املاک را ندارند.

دعاوی ملکی کدام دعاوی هستند و نقش وکیل ملکی در آن ها چیست؟

بخش عمده‌ای از دعاوی مرتبط با املاک شاید نیاز چندانی به وکیل متخصص امور ملکی نداشته باشد چرا که در زمره دعاوی رایج و عمومی قرار می‌گیرد. به عنوان مثال دعاوی متعددی از جمله تخلیه، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، مطالبه ثمن معامله املاک، مطالبه اجرت المثل املاک، مطالبه اجور معوقه و موارد متعدد دیگر از جمله دعاوی است که نیاز چندانی به تجربه و تخصص ویژه نداشته و اغلب وکلا و حتی کارآموزان وکالت قادر به کسب نتیجه مطلوب در این قبیل پرونده‌ها خواهند بود اما برخی از دعاوی حسّاس تر هستند از جمله اثبات مالکیت، ابطال سند رسمی ملک، سرقفلی، املاک مصادره‌ای و موارد متعدد دیگر که نیازمند آگاهی و تجربه بیشتر یک وکیل ملکی متخصص نسبت به سایر دعاوی این حوزه هستند.

هزینه وکیل ملکی به چه صورت محاسبه می‌شود؟

در اغلب دعاوی ملکی وکلا حق الوکاله را به صورت تابعی از ارزش ملک موضوع دعوی اخذ خواهند نمود و در این زمینه آیین نامه تعرفه حق‌الوکاله، حق‌المشاوره و هزینه سفر وکلای دادگستری مورخ 28/12/98 نیز وجود دارد لکن نهایتاً میزان حق الوکاله و مراحل پرداخت آن با توافق وکیل و موکل و بر اساس میزان توانمندی و تجربه وکیل تعیین می‌شود. در این باب هزینه های دادرسی، حق الزحمه کارشناس، هزینه اجرای قرارها و به صورت کلی، کلیه هزینه‌های قانونی در روند رسیدگی بر عهده موکل خواهد بود اما نکته‌ای که توجه به آن لازم است این است که منوط نمودن تمام حق الوکاله به اخذ نتیجه در پرونده توسط وکیل نه تنها منطقی نیست بلکه از لحاظ انتظامی نیز برای وکیل تخلف محسوب خواهد شد.

اخذ بهترین وکلای ملک و املاک از طریق سامانه حقوقی دادیاب

برای اخذ وکیل متخصص سامانه هایی وجود دارند که به ارائه خدمات حقوقی و کیفری در حوزه دعاوی ملکی و همچنین سایر حوزه های حقوقی و کیفری می پردازند. یکی از این سامانه ها که از اعتبار بالایی برخوردار می باشد و وکلای متخصص در همه حوزه های حقوقی دارد سامانه مشاوره حقوقی و انتخاب وکیل دادیاب می باشد. امیدوارم این مقاله به تمامی سوالاتی که در مورد وکیل ملکی متخصّص، بهترین وکیل ملکی، وکیل املاک، وکیل متخصص امور ملکی، وکیل ملکی در تهران و همچنین هزینه وکیل ملکی داشتید، به بهترین نحو پاسخ داده باشد. برای اخذ بهترین وکیل ملکی به دادیاب مراجعه نمایید تا در آنجا با دسترسی به بیش از 200 وکیل و کارآموز وکالت متخصص از میزان حق الوکاله آنان نیز مطلع شده و با بررسی سوابق شغلی و تحصیلی آنان، پرونده خود را به وکیل مورد نظرتان بسپارید و از امکانات متعدد این سامانه بهره‌مند شوید.

 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و ملک هفت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

 

 

اخبار مرتبط


اخبار خرید ملکی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.