دوشنبه 31 خرداد 1400
Flowers

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

مرکز ایران داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

اقامت کانادا از طریق خرید ملک

اقامت کانادا از طریق خرید ملک

کانادا به دلایلی از قبیل شرایط اقتصادی مناسب، وضعیت اجتماعی مطلوب و امکانات کافی در فهرست برترین مقاصد دنیا برای مهاجرت قرار دارد. دریافت اقامت کانادا از طریق خرید ملک یکی از سؤالات متداول متقاضیان مهاجرت محسوب می‌شود. لذا ما در این مطلب تلاش کردیم این مسئله را از ابعاد گوناگون مورد بررسی قرار دهیم

دریافت اقامت کانادا از طریق خرید ملک

دریافت اقامت کانادا از طریق خرید ملک یکی از سؤالات متداول متقاضیان مهاجرت محسوب می‌شود. لذا ما در این مطلب تلاش کردیم این مسئله را از ابعاد گوناگون مورد بررسی قرار دهیم. کانادا به دلایلی از قبیل شرایط اقتصادی مناسب، وضعیت اجتماعی مطلوب و امکانات کافی در فهرست برترین مقاصد دنیا برای مهاجرت قرار دارد. البته مهمترین ویژگی کشور کانادا مهاجرپذیر بودن آن و روشهای متنوع پذیرش مهاجر در این کشور است.

یکی از روشهای اصلی مهاجرت به کانادا سرمایه‌گذاری در کانادا و راه‌اندازی کسب و کار در این کشور است. ما تلاش می‌کنیم با ارائه اطلاعات دقیق و به‌روز شما را از جدیدترین شرایط مهاجرت به کانادا آگاه کنیم. با این وجود شما می‌توانید در صورت نیاز برای دریافت مشاوره رایگان در این زمینه با ما تماس بگیرید.

ا

شرایط عمومی دریافت اقامت از طریق خرید ملک

دریافت اقامت از طریق خرید ملک یکی از روشهای محبوب مهاجران خارجی است. آغوش باز کشور کانادا برای پذیرش مهاجران، زبان انگلیسی مردم این کشور و جاذبه‌های فراوان یک کشور مدرن دلیل کافی برای تلاش افراد فراوان برای ورود به این کشور است. در سالهای اخیر خرید ملک و دریافت اقامت بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. نکته مهم این است که هر گونه سرمایه‌گذاری از جمله خرید ملک در یک کشور خارجی نیازمند تسلط کامل بر زبان و قوانین آن کشور است. به همین دلیل استفاده از خدمات یک مشاور حقوقی ماهر در زمینه مهاجرت مهمترین توصیه‌ای است که ما به تمام متقاضیان مهاجرت داریم.

به عنوان مثال اخیراً قیمت املاک در کانادا روند صعودی داشته و از سوی دیگر قوانین این کشور مبنی بر پرداخت 35% مبلغ معامله در ابتدا، کار خرید ملک در کانادا را برای مهاجران غیر مقیم دشوار ساخته است. با در نظر گرفتن این شرایط ممکن است خرید ملک در کانادا بهترین گزینه برای شما محسوب نشود و یک مشاور مهاجرت بتواند گزینه‌های بهتری برای مهاجرت به شما پیشنهاد کند.

شرایط خرید ملک در کانادا

دریافت اقامت کانادا از طریق خرید ملک

به عنوان یک خارجی شما می‌توانید در هریک از ایالت‌های کانادا که مایل باشید ملکی را خریداری کند. اما نکته مهم این است که بدانید خرید ملک در میان روشهای اخذ اقامت کانادا جایی ندارد. یعنی با خرید ملک در کانادا نمی‌توانید برای دریافت اقامت کانادا اقدام کنید. برای دریافت اقامت کانادا تنها شش روش اصلی تولد، ازدواج، کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و پناهندگی وجود دارد. اگر به دنیال دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری هستید می‌توانید یکی از انواع روشهای سرمایه‌گذاری مانند "کارآفرینی 100 هزار دلاری ایالت بریتیش کلمبیا" را انتخاب کنید. باز ذکر این نکته لازم است که مشاوره با یک مرکز معتبر در زمینه مهاجرت می‌تواند بهترین روش دریافت اقامت را به شما معرفی نماید.

 

استانداردهای سرمایه‌گذاری در کانادا

همانطور که گفتیم دریافت اقامت کانادا از طریق خرید ملک امکان‌پذیر نمی‌باشد ولی روشهای متعدد دیگری برای سرمایه‌گذاری در کانادا وجود دارد. ولی پیش از سرمایه‌گذاری در یک کشور خارجی لازم است برخی معیارهای اقتصادی در آن کشور را مورد بررسی قرار دهیم. زیرا در یک سرمایه‌گذاری اصولی باید ابتدا ریسک سرمایه‌گذاری و احتمال موفقیت آن مورد ارزیابی قرار گیرد.

نرخ ریسک مصادره اموال یکی از معیارهایی است که لازم است هنگام سرمایه‌گذاری مورد بررسی قرار گیرد. این نرخ که به صورت رقمی مابین 1 تا 7 اعلام می‌شود در کشورهای توسعه یافته معمولاً بسیار اندک است. همانطورکه در نمودار زیر مشاهده می‌کنید نرخ ریسک اموال در کانادا در کمترین حد خود یعنی رقم 1 قرار دارد. این رقم بیانگر آن است کشور کانادا یکی از بهترین و ایمن‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری است و خطر مصادره اموال در این کشور بسیار اندک است.

نرخ مصادره اموال در کانادا

نرخ کنترل فساد دومین معیاری در حوزه سرمایه‌گذاری است که باید مورد بررسی قرار گیرد. زیرا میزان کنترل فساد در ساختار اقتصادی یک کشور بر امنیت و موفقیت سرمایه‌گذاری شما تأثیرگذار است. نرخ کنترل فساد در بازه 5/2- تا 5/2+ اندازه‌گیری می‌شود. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید نرخ کنترل فساد در کانادا در فاصله سالهای 2009 تا 2018 همواره بالای 8/1 بوده که نرخ بسیار مطلوبی است. بنابراین از این لحاظ نیز کشور کانادا از صلاحیت لازم برای سرمایه‌گذاری برخوردار است.

نرخ کنترل فساد در کانادا

شاخص‌های اقتصادی کشور کانادا

برای ورود به عرصه اقتصادی یک کشور علاوه بر معیارهای فوق بهتر است شرایط اقتصادی آن کشور را نیز بررسی کنیم. شاخص‌های اصلی اقتصادی می‌توانند ابزار مناسبی برای به تصویر کشیدن شرایط اقتصادی یک کشور باشند.

نرخ بیکاری یکی از شاخص‌های اقتصادی مهم و تأثیرگذار در عرصه اقتصاد است. هرچه نرخ بیکاری کمتر باشد نشان دهنده اقتصاد پویا و رو به رشدی است که صنعت و تجارت در آن بسیار فعال بوده و به خوبی از عهده ایجاد اشتغال برای جامعه خود برمی‌آیند. در مقابل، بالا بودن نرخ بیکاری نشان دهنده ناتوانی اقتصادی یک کشور در ایجاد اشتغال مطابق با نیاز جامعه است. همانظور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید در فاصله سالهای 2010 تا 2019 نرخ بیکاری در کانادا روند کاهشی داشته است. بنابراین به دلیل اقتصاد پویای این کشور سرمایه‌گذاری در کانادا گزینه مناسبی به نظر می‌رسد.

نرخ بیکاری در کانادا

اما برای فعالین اقتصادی نرخ مالیات نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. به خصوص برای سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی یک کسب و کار تازه نرخ مالیات می‌تواند در موفقیت شما تأثیرگذار باشد. نمودار زیر روند نرخ مالیات تجاری در کانادا در فاصله سالهای 2010 تا 2019 را نشان می‌دهد.

نرخ مالیات تجاری در کانادا

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.