دوشنبه 31 خرداد 1400
Flowers
  • سه شنبه 21 اردیبهشت 1400
  • دسته‌بندی:
  • News
  • کد خبر: 5058
  • منبع : اقتصاد آنلاین

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

مرکز ایران داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

بازار رهن و اجاره در امسال و مخاطبی ویژه

بازار رهن و اجاره در امسال و  مخاطبی ویژه

بازار مسکن امسال با اتفاقات جدیدی به ویژه در بخش بازار رهن و اجاره روبه رو است، به شکلی که مشتریان همیشگی این بازار دیگر حضور ندارند و بیشتر مخاطبان این بازار افرادی هستند که مجبور به جابجایی می باشند. این مخاطبان ویژه چون چاره ای ندارند در بازار رهن و اجاره امسال وارد شده اند.

در بازار مسکن امسال در بخش بازار رهن و اجاره اتفاقات جدیدی نسبت به سال های قبل در جریان است. افزایش قیمت مسکن در سال های اخیر در بخش خرید و فروش به وضوح در بخش رهن و اجاره نیز تاثیراتی به همراه داشته است.. افزایش لجام گسیخته اجاره بها در سال های قبل مشکلات بسیاری را برای بسیاری از مستاجرین به وجود آورده است.

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت به نقل از دنیای اقتصاد؛ هر سال در این بازه زمانی (نیمه اردیبهشت) بازار رهن و اجاره بسیار پر تحرک می شود. که این تحرک تا اواخر اردیبهشت ماه ادامه پیدا می کند، اما امسال در این بازار شرایط جدیدی نسبت به سنوات گذشته حکمفرما شده است. نتیجه بررسی های میدانی از شرایط بازار رهن و اجاره حاکی از این است که این بازار طالبان همیشگی خود را ندارد، بلکه گروه ویژه ای از متقاضیان در بازار رهن و اجاره امسال فعال شده اند.

بررسی های میدانی در داد وستدهای در این بازار حکایت از این دارد که در بازه زمانی فعلی بر عکس بازه زمانی مشابه سال های قبل ، قسمت زیادی از اجاره نشین ها مایلند در حد امکان جستجو برای واحد اجاره ای را با تاخیر انجام دهند.

 

رهن و اجاره

بررسی علل این تاخیر در جستجو برای واحد اجاره ای از سوی اجاره نشین ها موید این مطلب است که به علت کم شدن ریسک های اقتصادی و کاهش قیمت ها در بازارهای موازی، هم چنین دیدگاه ها و انتظارات مثبت نسبت به رویدادهای جهانی، بسیاری از متقاضیان خریده و اجاره مسکن، بازار مسکن را کاهشی می بینند و این مسئله به تنهایی موجب شده است تنها اجاره نشین هایی در پی ملک باشند که اجبار به جابجایی دارند. پس در نتیجه این گروه از اجاره نشین ها در حال حاضر مخاطب ویژه بازار رهن و اجاره می باشند.

 

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.