دوشنبه 31 خرداد 1400
Flowers

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

مرکز ایران داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

آخرین جزئیات از افزایش وام خرید مسکن در سال 1400

آخرین جزئیات از افزایش وام خرید مسکن در سال 1400

در روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر افزایش وام خرید مسکن در سال 1400 منتشر شد. در همین راستا معاون امور طرح و برنامه بانک مسکن، محمد حسن مرادی، در اظهاراتی، اولویت فعلی کشور را ساخت و ساز مسکن اعلام کرد و هر گونه افزایش مبلغ وام خرید مسکن را منوط به تأیید بانک مرکزی دانست

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت به نقل از تسنیم، معاون امور طرح و برنامه بانک مسکن، محمد حسن مرادی، اخیراً در واکنش به خبر افزایش وام خرید مسکن در سال 1400 اعلام کرد: "در شرایط فعلی اولویت کشور بر ساخت و ساز مسکن است و از آنجایی که خدمات بانک مسکن تعهدی است هر گونه افزایش مبلغ وام باید به تأیید بانک مرکزی برسد. لذا اعمال تغییرات در میزان وام مسکن برای سال جاری نیز پیش از اعلام عمومی باید تأییدیه بانک مرکزی را دریافت نماید"

جزئیات افزایش وام خرید مسکن

وی افزود:"بانک مسکن طرح‌هایی برای افزایش قدرت خرید مردم در حوزه مسکن ارائه کرده ولی تا زمانی که به تأیید بانک مرکزی نرسد اعلام عمومی نمی‌شود. البته نباید فراموش کنیم معضل خرید مسکن تنها با افزایش مبلغ وام خرید مسکن برطرف نخواهد شد. بدون کار کارشناسی حتی اگر مبلغ وام خرید مسکن دو برابر شود تأثیری در قدرت خرید مردم ندارد. زیرا مسئله مهم این است که بدانیم آیا با افزایش مبلغ وام خرید خانه برای متقاضیان محقق می‌شود؟ علاوه بر آن باید ارزیابی شود که آیا مردم توانایی بازپرداخت اقساط چنین وامی را خواهند داشت؟"

محمد حسن مرادی در ادامه با اشاره به اقدامات بانک مسکن در حمایت از ساخت مسکن ادامه داد:"در سال گذشته در بانک مسکن سقف تسهیلات ساخت مسکن افزایش یافت که این امر در راستای حمایت از تولید مسکن در کشور صورت گرفته است. مسئله مهم این است که تورم سالهای اخیر نه فقط در حوزه مسکن بلکه در تمام ابعاد، زندگی مردم را تحت فشار قرار داده است. لذا افزایش مبلغ وام خرید مسکن و به تبع آن افزایش مبلغ اقساط وام لزوماً راهکار کارآمدی نیست. بنابراین حمایت از ساخت و ساز مسکن و تلاش برای مدیریت هزینه تولید مسکن احتمالاً کارایی بیشتری خواهد داشت."

معاون امور طرح و برنامه بانک مسکن با اشاره به اهمیت کنترل تمام مؤلفه‌های تولید مسکن گفت:"مهمترین مسئله در ساخت و ساز مسکن، مسئله زمین است. قیمت زمین نقش بسزایی در قیمت تمام شده مسکن دارد. لذا کنترل قیمت زمین به کاهش هزینه تولید مسکن و در نهایت کاهش قیمت مسکن منجر خواهد شد. حذف زمین همان امتیازی است که طرح ملی مسکن از آن برخوردار است و به همین دلیل می‌توان به نتایج این طرح امیدوار بود. با امتیازی که دولت برای این طرح در نظر گرفته انتظار می‌رود متقاضیان این طرح با قیمت مناسبی ملک خود را دریافت کنند یا حداقل قدرت خرید آنها هم‌تراز با تورم رشد نماید"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.