یکشنبه 10 مرداد 1400
Flowers

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

وام 300 میلیونی مسکن برای چه کسانی است؟

وام 300 میلیونی مسکن برای چه کسانی است؟

پایگاه خبری ملک هفت ؛ در چند روز گذشته خبری مبنی بر ارائه وام 300 میلیونی مسکن، در رسانه ها به ویژه فضای مجازی منتشر شد؛ تاریخ پرداخت این وام اول خرداد ماه تعیین شده اما با گذشت چند روز از خردادماه هیچ جزئیاتی درباره این خبر در رسانه ها اطلاع رسانی نشده است.

وام 300 میلیونی مسکن برای چه کسانی است؟

بر طبق شنیده ها در رسانه ها، قرار است وام 300 میلیونی مسکناز آغاز خرداد ماه به متقاضیان پرداخت شود، اما هنوز هیچ جزئیاتی در مورد این وام اطلاع رسانی نشده است.

پایگاه خبری ملک هفت؛ در چند روز گذشته خبری مبنی بر ارائه وام 300 میلیونی مسکن ، در رسانه ها به ویژه فضای مجازی منتشر شد؛ تاریخ پرداخت این وام اول خرداد ماه تعیین شده اما با گذشت چند روز از خردادماه هیچ جزئیاتی درباره این خبر در رسانه ها اطلاع رسانی نشده است.

تسهیلات ۳۰۰میلیونی چرا و چگونه؟

هر چند در رسانه ها حرف از پرداخت تسهیلات 300 میلیونی ساخت مسکن از اوایل خرداد ماه به میان آمده بود؛ اما بر اساس برخی اظهار نظرها هنوز مبلغ و سقف پرداخت این تسهیلات همچنان در هاله ای از ابهام به سر می برد و نهاد تعیین کننده این موارد شورای پول و اعتبار معرفی شده است.

شبکه بانکی در جریان این تسهیلات است؟ 

در این باره معاون وزیر مسکن در گفتگو با رسانه ها اعلام کرده بود که تمام موسسات مالی و اعتباری و شبکه بانکی، در این طرح درگیر هستند و ابلاغیه مربوط به این تسهیلات را دریافت کرده اند؛ اما بر طبق اطلاعات مخاطبان بسیاری از بانک ها از وجود این تسهیلات اظهار بی اطلاعی می کنند. 

چند سال برای بازپرداخت تسهیلات در نظر گرفته شده است؟

به نظر می رسد پرداخت این تسهیلات در جهت ایجاد تحرک در بازار مسکن صورت گرفته است؛ بر طبق شنیده ها، وام 300 میلیونی مسکن، قابلیت انتقال و واگذاری به غیر را دارد و مدت زمان بازپرداخت آن 20 ساله است؛ اما برای آگاهی از دیگر جزئیات باید منتظر اطلاع رسانی نهادهای مسئول ماند.

تسهیلات وام مسکن برای چه کسانی است؟

پرداخت این تسهیلات بدون هیچ گونه محدودیتی است و صاحبان بافت های فرسوده نیز می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند. بر طبق اطلاع رسانی وزیر مسکن، پیش بینی شده که یک میلیون و دویست هزار واحد مسکونی شهری و روستایی مشمول این تسهیلات می شوند از این تعداد واحد مسکونی، 400 هزار واحد در روستاها و 800 هزار واحد در شهرها شامل این تسهیلات خواهند شد.

 

 

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.