یکشنبه 10 مرداد 1400
Flowers

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

افزایش دوره انتظار فروش ملک

افزایش دوره انتظار فروش ملک

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت به نقل از "دنیای اقتصاد" افزایش دوره انتظار فروش ملک مسئله‌ای است که این روزها مشاوران املاک به مالکانی که قصد فروش ملک خود را دارند گوشزد می‌کنند. تحولات سیاست بین الملل و کاهش انتظارات تورمی موجب شده بازار مسکن خالی از خریدار باشد.

افزایش دوره انتظار فروش ملک

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت به نقل از "دنیای اقتصاد" این روزها دوره انتظار فروش ملک افزایش یافته است. این مسئله‌ای است که کارکنان آژانس‌های املاک به مالکانی که قصد فروش ملک خود را دارند گوشزد می‌کنند. تحقیقات میدانی ما از سطح شهر نشان می‌دهد دوره انتظار فروش ملک نسبت به زمان مشابه در سال قبل افزایش قابل توجهی داشته است.

آنطور که فعالان بازار مسکن می‌گویند در سال گذشته یک واحد مسکونی در مناطق مرکزی و مصرفی شهر تهران نهایتاً در یک ماه به فروش می‌رفت. در حالی که فایل‌های موجود در آژانس‌های املاک نشان می‌دهد از زمان ثبت برخی از فایل‌های فروش دو ماه گذشته است.

مشاوران املاک شرایط خاص اقتصادی و سیاسی را عامل افزایش دوره انتظار فروش ملک می‌دانند. با توجه به افت قیمت‌ها در بازارهای موازی و کاهش انتظارات تورمی، اغلب خریداران که عجله‌ای ندارند ترجیح می‌دهند به امید کاهش قیمت مسکن، خرید خود را به تأخیر بیاندازند.

البته کارشناسان بازار مسکن نیز کاهش قیمت مسکن را پیش‌بینی کرده‌اند. زیرا از یک سو تحولات مثبت در عرصه سیاست بین‌الملل و از سوی دیگر ریزش سایر بازارها هر دو عامل کاهش ریسک‌های اقتصادی و غیراقتصادی بوده و در نهایت می‌توان به کاهش قیمت مسکن امیدوار بود.

البته نباید فراموش کرد اصولاً بازار مسکن واکنش سریعی نسبت به کاهش قیمت‌ها در دیگر بخش‌های اقتصادی ندارد. ولی با توجه به جهش غیرمنتظره قیمت‌ها در سال گذشته کارشناسان امیدوارند این بار، سقوط قیمت در بازارهای موازی به سرعت بر بازار مسکن نیز اثرگذار باشد. آنچه مهم است در شرایط فعلی انتظارات مثبت خریداران برای کاهش قیمت مسکن موجب شده در بازار، فروشندگان بیش از خریداران باشند و دوره انتظار فروش ملک افزایش یابد.

 

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.