پنجشنبه 06 مهر 1402
Flowers

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 09002501130 مشاوره در واتساپ

وام نوسازی مسکن ۶۰۰ میلیون شد/ مشمولان چه کسانی هستند؟

وام نوسازی مسکن ۶۰۰ میلیون شد/ مشمولان چه کسانی هستند؟

به گزارش ملک هفت، به نقل از تجارت نیوز مبلغ وام نوسازی بافت فرسوده در شهر تهران ۴۵۰ میلیون تومان، در سایر کلان‌شهرها ۴۰۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۳۵۰ میلیون تومان است.

اما مبلغ این وام در چهار شهر مشهد، قم، شیراز و تهران ۶۰۰ میلیون تومان است. اما مشروط به اینکه واحد مسکونی در محدوده حرم امام رضا (ع)، حرم حضرت معصومه (ع)، حرم شاهچراغ (ع) و حرم حضرت عبدالعظیم (ع) باشد.

 

شرایط دریافت وام نوسازی چیست؟

وام نوسازی مسکن تنها به افرادی تعلق می‌گیرد که واحد مسکونی آنها در بافت فرسوده باشد. به گفته معاون وزیر راه، این افراد برای دریافت وام نوسازی مسکن به پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت بازآفرینی شهری ایران مراجعه کنند و با وارد کردن کدپستی واحد مسکونی خود، برای دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان اقدام کنند.

نکته مهم درباره دریافت وام نوسازی مسکن این است که متقاضیان می‌توانند ۱۵۰میلیون تومان از مبلغ وام خود را بدون سود بانکی دریافت کنند.

 

شرایط دریافت وام ۶۰۰ میلیونی

«محمد آئینی» اعلام کرد این وام به دارندگان واحدهای مسکونی که در بافت فرسوده قرار دارند تعلق می‌گیرد. متقاضیان برای دریافت وام نوسازی بافت فرسوده نیازی به هیچ‌گونه سپرده‌گذاری بانکی ندارند.

همچنین سود وام نوسازی بافت فرسوده در تهران ۱۲ درصد، در کلانشهرهای یگر ۱۱ درصد و در دیگر شهرها ۱۰ درصد است. در تمام این موارد ۱۵۰ میلیون تومان از مبلغ وام با نرخ سود صفر درصد پرداخت می‌شود. این وام به واحدهایی تعلق می‌گیرد که حداقل ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد.

روش دریافت وام بافت فرسوده

دو روش برای دریافت وام نوسازی وجود دارد. یکی از روش‌های دریافت وام نوسازی مسکن بافت فرسوده، این است که افراد به پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی و سامانه ثبت‌نام مسکن حمایتی مراجعه کنند و با انتخاب گزینه بافت فرسوده ثبت‌نام خود را انجام دهند.

روش دیگر این است که افراد به‌صورت مستقیم به سایت شرکت بازآفرینی شهری ایران و نشانی facility.udrc.ir مراجعه کنند و آنجا فرآیند ثبت‌نام دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده را پشت سر بگذارند.

اخبار مرتبط


اخبار خرید ملکی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.