شنبه 01 اردیبهشت 1403
Flowers
  • سه شنبه 19 مرداد 1400
  • دسته‌بندی:
  • News
  • کد خبر: 5124
  • منبع : رپورتاژ آگهی

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 09002501130 مشاوره در واتساپ

آشنایی با تهران‌پارس شرقی و مزیت‌های آن

آشنایی با تهران‌پارس شرقی و مزیت‌های آن

در شرقی‌ترین نقطهٔ تهران،‌ جایی در نزدیکی پارک جنگلی سرخه‌حصار و کوهسار یکی از محله‌های معروف تهران به نام تهران‌پارس شرقی واقع شده است. محله‌ای که در منطقهٔ۴ شهرداری تهران قرار گرفته است و در شمال محلهٔ تهران پارس است. از آنجایی که این محله در همسایگی تهران‌پارس غربی است موقعیت مکانی و رفاهی تقریباً برابری با این محله دارد اما همچنان تفاوت‌های بین این محله با محله تهرانپارس شرقی مشاهده می‌شود. به همین دلیل بهتر است تا با محلهٔ تهرانپارس شرقی بیشتر آشنا شویم و به بررسی محدودهٔ جغرافیایی این محله، تاریخچهٔ آن، ویژگی‌های عمومی و برخی از اماکن مهم آن بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

محدوده جغرافیایی

محلهٔ تهرانپارس شرقی در شرق پایتخت و درمنطقهٔ ۴ شهرداری تهران واقع شده است. این محله از شمال با محلهٔ کوهسار از غرب با محلهٔ تهرانپارس غربی، از شرق با محلهٔ گلشن و جوادیه و از جنوب با محلهٔ تهران‌پارس همسایه است. در شمال این محله بزرگراه شهید زین‌الدین، در غرب آن خیابان شاهد و با فاصلهٔ کمی بیشتر، بزرگراه شهید حسن باقری و در جنوب آن بزرگراه شهید سردار قاسم سلیمانی واقع شده است. این محله دسترسی مناسبی به بزرگراه‌های شرق تهران دارد و به همین دلیل بیشتر افرادی که قصد خرید خانه در این محله را دارند با مراجعه به آدرس divar.ir/s/tehran/buy-residential/east-tehran-pars و یا مشاهدهٔ آ‌گهی‌‌های ثبت شده در سایت‌‌های مشابه اقدام به خرید خانه در این محله می‌کنند.

تاریخچه محله تهرانپارس شرقی

محله تهرانپارس شرقی در زمان قاجار و اوایل دوران حکومت محمدرضا پهلوی شکل امروزی خود را نداشت و به صورت باغاتی بود که ثروتمندان تهرانی برای تفرج و تفریح به سمت آن رهسپار می‌شدند. اما در دهه ۳۰ و ۴۰ رفته رفته محله تهرانپارس از حالت تفرجگاهی بیرون آمد و شروع به توسعه شهری کرد. به طوری که از دهه ۳۰ تا دهه ۵۰ محله تهرانپارس امروزی شکل گرفت و مهاجران زیادی از شهرها و روستاهای مختلف برای سکونت راهی آن شدند. با رشد شهرنشینی به تدریج معماران فرانسوی در این محله دست به کار شدند و شروع به مدرنیزه کردن این محله کردند. به طوری که امروزه این محله یکی از بهترین محله‌‌های تهران از نظر خیابان‌کشی و شهرسازی است.

امکانات محله

محله تهرانپارس شرقی همانند محلهٔ همجوار خود یعنی تهرانپارس غربی، دارای امکانات رفاهی، خدماتی و درمانی مناسبی است. البته این محله نسبت به تهرانپارس غربی، سکوت و آرامش بیشتری دارد که دلیل آن دور بودن از خیابان حجر ابن عدی و بزرگراه شهید باقری است. محله تهران پارس شرقی دارای چند مدرسه در مقاطع تحصیلی مختلف، ۴ درمانگاه و مسجد بوده و همچنین به باغ پرندگان و پارک جنگلی لویزان بسیار نزدیک است. به همین دلیل آب و هوای آن برای زندگی مناسب بوده و افرادی که قصد خرید خانه در این محله را دارند، اغلب با مراجعه دیوار و یا سایت‌های مشابه ثبت آگهی مانند شابش یا دونبش اقدام به خرید یا اجاره خانه در این محله می‌کنند.

قیمت خانه در محله تهرانپارس شرقی

قیمت خانه در محلهٔ تهرانپارس شرقی کمی پایین‌تر از قیمت خانه در محله تهرانپارس غربی است. براساس آگهی‌های ثبت شده در سایت‌ دیوار و سایت‌های مشابه قیمت هر متر مربع خانه در این محله در تیر ۱۴۰۰ بین متری ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان است. البته املاکی با قیمت بالاتر نیز در این محله مشاهده می‌شود که دلیل آن نوع ساخت ملک و مصالح به کار رفته در آن و دسترسی آن به خیابان‌های اصلی و مراکز خرید است.

دسترسی به محله تهرانپارس شرقی

هرچند محله تهرانپارس‌شرقی در شرقی‌ترین نقطه تهران واقع شده است، اما به دلیل نزدیکی به ایستگاه‌های مترو تهرانپارس و فرهنگسرا، دسترسی اهالی محله به سایر نقاط شهر را آسان کرده است. همچنین خطوط تندرو اتوبوس‌هاس شهری تهران نیز در این محله توقف دارند و ساکنان محلی می‌توانند از طریق این خطوط به دیگر نقاط شهر تهران سفر کنند. از طرفی نزدیکی این محله به بزرگراه‌های مهم شهر نیز باعث شده تا رفت و آمد با تاکسی و خودرو شخصی نیز در این محله به آسانی صورت بگیرد که این مورد نیز تاثیر زیادی در افزایش تقاضا برای سکونت در این محله داشته است.

اخبار مرتبط


اخبار خرید ملکی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.