یکشنبه 10 مرداد 1400
Flowers

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

آشنایی با پلتفرم های کاربردی مهاجرتی

آشنایی با پلتفرم های کاربردی مهاجرتی

مهاجرت یا حتی مسافرت کوتاه مدت به کشورهای دیگر با هدف تحصیل یا گردشگری نیازمند داشتن اطلاعاتی در زمینه ی هزینه های زندگی، کیفیت زندگی، مراحل درخواست ویزا و شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور مورد نظر می باشد.

پلتفرم هایی مانند Numbeo، Enic naric، European Commission و Schengen visa info اطلاعات جامعی در این خصوص در اختیار افراد قرار می دهند.

سایت های کاربردی مهاجرت

در این مقاله از ملک هفت به معرفی لیست انواع سایت مهاجرتی معروف و پرطرفدار میپردازیم .

برای آگاهی از سامانه ها و سایت های ملکی و آگهی رایگان نیز میتوانید مطلب پلت فرم های جستجو ملک را مطالعه نمایید.

پلتفرم Numbeo

وبسایت Numbeo که بر روی آدرس https://www.numbeo.com/cost-of-living/ قابل دسترسی است، یک بانک اطلاعاتی بین المللی از گزارش های مربوط به سطح عمومی قیمت ها، هزینه های زندگی، کیفیت زندگی، میزان ترافیک، مراقبت های بهداشتی و میزان جرم و جنایت در شهرهای مختلف جهان می باشد.

با توجه به اینکه این وبسایت از نتایج بررسی های روزانه و تحقیقات منظم برای ارائه هزینه های زندگی استفاده می کند نتایج گزارشات آن کاملاً معتبر می باشد.

دانشجویان و سایر افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند می توانند با مراجعه به این وبسایت اطلاعات جامعی از شرایط زندگی در کشور مقصد مورد نظر خود به دست آورند.

در این وبسایت با انتخاب کشور و محل مورد نظر قیمت روز انواع کالاها و خدمات از اجاره بهای مسکن تا مواد غذایی گزارش می شود؛ ضمناً اطلاعات این وب سایت مهاجرتی کاملاً رایگان عرضه می گردد. این وبسایت از چنان اعتبار و محبوبیتی برخوردار است که بارها توسط سازمان ملل (UN)، صندوق بین المللی پول (IMF)، بانک جهانی (WB) و سایر سازمان های بین المللی به کار گرفته شده است.

پلتفرم Enic naric

این وب سایت مهاجرتی که با ابتکار عمل مشترک مراکز اطلاع رسانی شورای اروپا و کشورهای یونسکو ایجاد شده است ابتدا به عنوان ابزاری برای کمک به شبکه های Enic-naric جهت انجام وظایف خود در سال 1997 شروع به فعالیت نمود.

این وبسایت که بر روی آدرس https://www.enic-naric.net/ قابل دسترسی است اطلاعات به روز و دقیقی از موضوعات دانشگاهی و حرفه های بین المللی تمام کشورهای عضو این سازمان ها جمع آوری کرده و در جهت نیل به اهداف آن ها مورد استفاده قرار می دهد؛ این کشورها شامل 46 کشور متعهد به اصلاحات بولونیا، آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزیلند می باشند.

این وبسایت همچنین در خصوص ارزیابی مدارک تحصیلی خارجی و اعتبارسنجی آن ها نیز فعالیت دارد؛ به طوری که مدارک تحصیلی دریافت شده در خارج از اروپا در این وبسایت مورد ارزیابی و معادل سازی قرار می گیرد.

پلتفرم European Commission

پلتفرم European Commission  در واقع سامانه مهاجرت به اتحادیه اروپا می باشد.

این وب سایت مهاجرتی که بر روی آدرس https://ec.europa.eu/immigration/node_en قابل دستیابی است، اطلاعات جامع و بسیار ارزشمندی در زمینه چگونگی ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، شروع کار یا تحصیل، به همراه بردن خانواده و حقوق فردی برای افرادی که قصد ماندگاری در این کشورها برای بیش از 90 روز دارند را ارائه می دهد.

همچنین اطلاعاتی برای افرادی که قصد مسافرت کوتاه مدت و کم تر از 90 روز را دارند و نحوه درخواست ویزا و دریافت آن ارائه شده است.

در این وب سایت مهاجرتی تمام اطلاعات مربوط به مهاجرت، مسائلی که برای دریافت ویزا باید رعایت شود، مسائلی که برای دریافت ویزا باید از آنها اجتناب شود و تمام طبقه بندی های مهاجرتی ارائه شده است.

در این وبسایت با انتخاب کشور مقصد و یکی از مقاصد مهاجرتی از میان دسته بندی کارگر ساده، کارگر ماهر، کارگر فصلی، خود اشتغالی، انتقال دهنده درون سازمانی، اپراتور خدمات بین المللی، عضو خانواده، محقق، دانشجو، کارآموز و داوطلب می توان اطلاعات کاملی در مورد شرایط و نحوه ورود به کشور مورد نظر به دست آورد.

پلتفرم Schengen visa info

شینگن به منطقه ای از اروپا گفته می شود که کشورهای عضو آن نیاز به گذرنامه و سایر محدودیت های مرزی برای رفت و آمد اتباع خود را لغو کرده اند و از این رو، کشور واحدی به شمار می آیند.

البته کشورهای عضو شینگن، در خصوص تردد افراد غیر مقیم بسیار سخت گیرند و چنین افرادی حتما نیاز به ویزا برای ورود به این کشورها دارند؛ به همین جهت ویزای شینگن برای اقامت کوتاه مدت کم تر از 90 روز با هدف گردشگری یا شغلی ارائه می شود.

وبسایت Schengen visa info که بر روی آدرس https://www.schengenvisainfo.com/ قرار گرفته، اطلاعات جامعی در خصوص چگونگی دریافت ویزای شینگن ارائه می کند.

از جمله خدمات این وب سایت مهاجرتی ارائه اطلاعاتی در زمینه ی هزینه ی درخواست ویزا، ویزای توریستی برای اروپا، فرم درخواست آنلاین و بیمه ی ویزای شینگن می باشد. بر اساس اطلاعات این وبسایت، در سال 2019 بیش از 15 میلیون نفر با استفاده از ویزای شینگن به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مسافرت کرده اند.

پلتفرم های کاربردی مهاجرت

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.