Flowers
جمعه 09 آبان 1399
یکشنبه 06 بهمن 1398

افزایش نرخ سود وام واحدهای مسکن مهر به ۱۸درصد برخی متقاضیان واحد مسکونی خود را تحویل نمی‌گیرند

افزایش نرخ سود وام واحدهای مسکن مهر به ۱۸درصد برخی متقاضیان واحد مسکونی خود را تحویل نمی‌گیرند

معاون وزیر راه و شهرسازی از آماده شدن طرح افزایش سود وام مسکن مهر برای درخواست کنندگانی که مسکن مهر خود را تحویل نمی‌گیرند خبر داد و گفت: برخی متقاضیان مسکن مهر ۴ سال است که واحد مسکونی آنها آماده است اما تحویل نمی‌گیرند.

به گزارش ملک هفت به نقل از فارس، حبیب‌الله طاهرخانی، با اشاره به اینکه طرحی از سوی وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن آماده است که دارندگان مسکن مهر برای گرفتن واحدهای خود اقدام و واحدهای آنها تبدیل به فروش اقساطی شود، گفت: بانک مسکن و وزارت راه و شهرسازی در حال آماده سازی طرحی هستند که بر اساس آن نرخ سود وام مسکن مهر واحدهایی که متقاضیان آن برای دریافت واحد مسکونی خود اقدام نمی‌کنند به 18 درصد افزایش یابد.

وی تأکید کرد: دلیل این اقدام برای این است که برخی دارندگان واحدهای مسکن مهر برای تحویل واحد مسکونی خود اقدام نکرده اند.

طاهرخانی ادامه داد: این اقدام یا به این دلیل است که آن واحد و یا آن فرد متقاضی درگیر دلالی شده است و می‌خواهد واحد مسکونی را فروخته و پس از آن شخص جایگزین را برای فروش اقساطی معرفی نماید  یا اینکه متقاضیان منتظر آغاز فصل تغییر و تحولات هستند این دلایل  باعث شده تا بعضی  واحدهای مسکن مهر که از افتتاح آن بلوک‌ها 4 سال می‌گذرد هنوز برخی واحدها فروش اقساطی نشده باشد.

به گفته مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، در شهر پرند این موضوع بیشتر وجود دارد  به صورتی  که مورد 59 واحدی وجود داشت  که 4 سال پیش افتتاح شده و چند واحد آن هنوز فروش اقساطی نشده است.

طاهرخانی با اشاره به اینکه 250 هزار واحد مسکونی مهر در شهرهای جدید فروش اقساطی شده است، گفت: تا قبل از سال جدید 50 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید افتتاح می شود .

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.