چهارشنبه 13 اسفند 1399
Flowers
  • شنبه 26 بهمن 1398
  • دسته‌بندی:
  • کد خبر: 4099
  • منبع : تعادل

آدرس ۷۰ متری‌های ارزان قیمت

آدرس ۷۰ متری‌های ارزان قیمت

کمتر از ۴۰ روز به شروع سال ۹۹ مانده است و بررسی وضعیت بازار مسکن پایتخت در روزهای پایانی سال ۹۸ نشان می‌دهد که دفاتر املاک برخی محله‌ها در نیمه جنوبی شهر، پذیرای مشتریان بیشتری میباشند تا بنگاه‌های نیمه شمالی؛ نگاهی به حجم فایل‌های عرضه شده در محله‌های جنوبی در دفاتر املاک و سایت‌های اینترنتی هم حکایت از جنب و جوش بازار مسکن در این محله‌ها دارد.

به گزارش ملک هفت به نقل از تعادل، تحرک قابل قبول بازار مسکن در محله‌های جنوبی تهران در شرایطی میباشد که مناطق شمالی و لوکس و همچنین برخی مناطق مصرفی واقع در نیمه شمالی شهر شاهد کاهش میزان رفت و آمدها و معاملات برای خرید مسکن میباشند.

تفاوت محسوس جنب و جوش در بازار مسکن محله‌های متشابه شهر تهران درحالی رخ می‌دهد که با توجه به سنت هرساله، در روزهای پایانی سال هم حجم خرید و فروش در بازار مسکن بیشتر میشود و هم قیمت‌ها تاحدودی رشد مینماید، اما درسال جاری، این تحرک بیشتر مربوط به محله‌ها و مناطق خاصی است ضمن اینکه واحدهای کوچک و متوسط متراژ هم بیش از بزرگ متراژ، مشتری دارند.

دراین میان، بررسی تحولات بازار مسکن در دی ماه بیانگر از آن است که حدود 36 درصد از معاملات مربوط به فروش واحدهایی بوده که قیمت آنها کمتر از 750 میلیون تومان بوده است یعنی حدود یک سوم از قراردادها به خانه‌های ارزان قیمت اختصاص داشته میباشد، پس با توجه به سهم قابل توجه فروش خانه‌های ارزان در پایتخت و دریافت سیگنال‌هایی از ایجاد تحرک نسبی در بازار مسکن جنوب تهران گزارشی میدانی از محله‌هایی که بیشترین واحدهای ارزان قیمت با متراژ (70 تا 75متر) را دارند، تهیه کرده است.

قیمت متوسط هر مترمربع واحد مسکونی در تهران حدود 13 میلیون و 800 هزار تومان میباشد و قیمت یک واحد 70 تا 75 مترمربعی باید بین 966 میلیون تا یک میلیارد و 35 میلیون تومان باشد بنابراین واحدهایی با متراژ بین 70 تا 75 مترمربع که کمتر از 750 میلیون تومان قیمت دارند، ارزشی کمتر از متوسط قیمت شهرتهران دارند.

براساس گزارش میدانی  ارزان‌ترین واحدهای مسکونی حدود 70 تا 75 مترمربع بیشتر مربوط به مناطق جنوبی (جنوب غربی، جنوب شرقی و جنوب) شهر میباشد که عمر بنای بالای 20 سال دارند البته در این میان واحدهای مسکونی نوساز هم پیدا خواهد شد که به دلیل وضعیت سند که قولنامه‌ای یا تعاونی میباشد، قیمت‌هایشان نسبت به ارزش واقعیشان کاهش پیدا کرده است، همچنین واحدهایی در شمال تهران همچون فرحزاد و ده ونک هم وجود دارند که ارزش آنها کمتر از 750 میلیون تومان میباشد، بافت این دو محله نسبت به دیگر محله‌های اطرافشان واقع در منطقه 2 و 3 (مناطق لوکس و گران قیمت) متفاوت بوده و علت پایین بودن قیمت آنها هم نسبت به دیگر محله‌ها، کاملا طبیعی میباشد.

     محله‌های ارزان‌قیمت

گزارش میدانی حاکی از آن میباشد که واحدهای ارزان قیمتی که با متراژ بین 70 تا 75 مترمربع پیدا شدند دارای ویژگی‌های مشترکی بودند، اغلب آنها در محله‌های ارزان قیمت بودند، سن بنای بالایی داشتند یا وضعیت سند آنها قولنامه‌ای و تعاونی بوده است.

به عنوان نمونه در محله فرحزاد برای خرید یک آپارتمان 70 متری با عمر بنای 30 سال و سند قولنامه‌ای باید 280 میلیون تومان داشته باشید چون قیمت هرمترمربع از این واحد، 4 میلیون تومان میباشد. قیمت آپارتمانی 75 متری با سند قولنامه‌ای در محله ونک، 700 میلیون تومان میباشد و ارزش هر مترمربع از این واحد، 9 میلیون و 333 هزار تومان میباشد.

هرمترمربع از یک واحد مسکونی 70 متری نوساز در محله کن در غرب تهران، 6 میلیون و 428 هزار تومان و قیمت کل این واحد، 450 میلیون تومان است، ‌پایین بودن قیمت این واحد نوساز به دلیل قولنامه‌ای بودن سند آن است.

برای خرید آپارتمانی 72 متری 20ساله در مجیدیه جنوبی که قیمت هر مترمربع آن 9 میلیون و 722 هزار تومان است باید 700 میلیون تومان به صاحبخانه پرداخت کنید. اگرقصد خرید یک واحد مسکونی 71 متری 30 ساله در خیابان هفت تیر را دارید باید 700 میلیون تومان به صاحب ملک بپردازید به دلیل اینکه قیمت هرمترمربع از این واحد، ‌9 میلیون و 869 هزار تومان میباشد.

قیمت یک واحد مسکونی 73 متری 25ساله در محله دروازه شمیران 630 میلیون تومان میباشد به دلیل اینکه قیمت هرمترمربع از این واحد، 8میلیون و 630 هزار تومان میباشد.

اگرقصد خرید یک واحد 70 متری نوساز در خیابان زمزم تهران را دارید، باید 455 میلیون تومان به صاحب ملک بپردازید چون قیمت هرمترمربع از این واحد مسکونی، 6 میلیون و 500 هزار تومان میباشد.

برای خرید یک واحد مسکونی 70 متری در میدان امام حسین که قیمت هرمترمربع از آن، 8میلیون تومان است، باید 560 میلیون تومان در چنته داشته باشید.

قیمت یک آپارتمان 75 متری نوساز در خیابان احسان، 700 میلیون تومان میباشد، قیمت هرمترمربع از این واحد 9میلیون و 333 هزار تومان میباشد علت پایین بودن قیمت این واحد، مربوط به وضعیت سند آن می‌شود که تعاونی میباشد. درصورتی که قصد خرید یک واحد 70 متری 30 ساله را در گلبرگ غربی دارید باید برای هر مترمربع از این واحد 8 میلیون و 142 هزار تومان پرداخت کنید، قیمت کل این واحد570میلیون تومان میباشد.

برای خرید یک واحد مسکونی 73 متری در مهرآباد جنوبی که عمر بنای آن 30 سال میباشد و قیمت هرمترمربع آن 9 میلیون تومان است باید 657 میلیون تومان پرداخت نمایید.

قیمت کل یک واحد مسکونی 70 متری در محله شادآباد با 8 سال عمربنا، 434 میلیون تومان میباشد، قیمت هرمترمربع از این واحد آپارتمانی 6 میلیون و 200 هزار تومان هست. برای خرید یک واحد 72 متری با عمربنای 20 سال در محله فرجام، 684 میلیون تومان میباشد به دلیل اینکه  قیمت هر مترمربع از این واحد مسکونی، 9 میلیون و 500 هزار تومان هست.

ارزش یک واحد مسکونی 74 متری 14ساله درجوانمرد قصاب، 460 میلیون تومان میباشد و قیمت هرمترمربع از این آپارتمان، 6 میلیون و 216 هزار تومان هست.

در محله آزادی، قیمت هرمترمربع از یک واحد مسکونی 20 ساله، 9 میلیون و 285 هزار تومان میباشد و ارزش کل یک واحد 70 متری، 650 میلیون تومان میباشد.

درصورتی که خواهان خرید آپارتمانی 70 متری در نیروهوایی را دارید که 21 سال از عمر آن می‌گذرد، باید 650 میلیون تومان داشته باشید به دلیل اینکه قیمت هرمترمربع از این واحد، 9میلیون و 285 هزار تومان میباشد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.