چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400
Flowers

لیست قیمت جدید رهن و اجاره آپارتمان نقلی در تهران

لیست قیمت جدید رهن و اجاره آپارتمان نقلی در تهران

با توجه به افزایش قیمت اجاره بهای مسکن در دوران اخیر، توانایی مردم برای اجاره خانه های متراژ بالا کم شده است.

لیست زیر قیمت رهن و اجاره آپارتمان نقلی در تهران را به اطلاع می رساند.

لیست قیمت رهن و اجاره آپارتمان نقلی در تهران

ملک هفت قیمت رهن و اجاره آپارتمان نقلی در تهران را برای افرادی که توانایی اجاره خانه متراژ بالا را ندارند جمع آوری کرده است.

بر اساس لیست قیمت رهن و اجاره آپارتمان نقلی که در زیر آمده است، بیشتر فایل های موجود در دفاتر املاک، فایل هایی با رهن کامل یا خانه های اجاره ای با قابلیت تبدیل به رهن کامل هستند.

لیست قیمت رهن و اجاره آپارتمان نقلی در تهران

علت افزایش فایل های رهن کامل نسبت به اجاره ماهیانه

می توان افزایش فایل های رهن کامل را با دو علت توضیح داد.

  1. ناتوانی مستاجران برای پرداخت اجاره ماهیانه با قیمت بالا

از آنجایی که هر ساله قیمت اجاره بها رو به افزایش است، برخی از مستاجران با افزایش قیمت اجاره بها بعد از مدتی قادر به پرداخت اجاره بهای مسکن خود نیستند. به همین علت ترجیح می دهند خانه ای کوچکتر با رهن کامل اجاره کنند و تا یکسال دغدغه پرداخت اجاره بهای ماهیانه نداشته باشند

  1. تمایل مالکان به دریافت رهن کامل به جای اجاره ماهیانه و سرمایه گذاری در برخی از بازارهای سرمایه

این روزها صاحبخانه بودن برای برخی از مالکانی که کار مشخصی ندارند، به نوعی شغل تبدیل شده است. مالکان با دریافت اجاره ماهیانه درواقع حقوقی ماهیانه دریافت می کنند که به وسیله آن می توانند امورات خود را بگذرانند. اما در مقابل مالکانی هستند که از ملک خود به عنوان منبع سرمایه گذاری استفاده می کنند.

در ماه های اخیر که بازار بورس بسیار داغ بود، بیشتر مالکان ودیعه دریافتی از مستاجر را در بورس سرمایه گذاری می کردند و به سود بالایی دست میافتند.

همین امر موجب شد تا دریافت رهن کامل برای مالکان محبوبیت زیادی پیدا کند. البته با نزول شاخص بورس بیشتر سرمایه گذاران از ترس از دست دادن سرمایه شان دارایی باقی مانده خود از بورس خارج کردند و به بازار سرمایه دیگری وارد شدند.

افرادی که توانایی خرید مسکن در تهران را دارند، می توانند با مراجعه به قسمت خرید ملکی، آگهی های فروش مربوط به املاک لوکس تهران را مشاهده نمایند.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.