پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400
Flowers

لیست قیمت جدید املاک کلنگی در تهران

لیست قیمت جدید املاک کلنگی در تهران

ملک هفت به بررسی قیمت املاک کلنگی در مناطق مختلف تهران پرداخته است. به گفته برخی از واسطه های ملکی، مالکان املاک کلنگی فروش و عرضه املاک خورا به ساخت آن ترجیح می دهند.

از این رو فروش و عرضه املاک کلنگی در بازار افزایش یافته است.

 جدول قیمت املاک کلنگی در تهران

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت، رکود در بازار مسکن، انگیزه مالکان املاک کلنگی را برای مشارکت در ساخت کاهش داده و فروش املاکشان را به ساخت آن ترجیح می دهند.

به اعتقاد برخی از فعالان حوزه مسکن، افزایش هزینه های ساخت و ساز از عواملی است که موجب فروش املاک کلنگی در شهر تهران می شود.

براساس تحقیقات انجام شده، در شرایطی که هزینه ساخت و ساز بالا بوده و رکود نیز هست، بسیاری از مالکان ریسک مشارکت در ساخت را قبول نکرده و به فروش املاک 30 ساله یا به اصطلاح کلنگی خود اقدام کرده اند.

به گفته این افراد درصورتی که بازار مسکن در سال 1400 از رکود خارج شود، به طور قطع درصد فروش املاک کلنگی کاهش یافته و مالکان ترجیح می دهند به صورت مشارکت در ساخت املاک خود را بسازند.

از سوی دیگر برخی از مالکان وضعیت بازار مسکن را در سال آینده حالت رکودی می دانند و به همین دلیل ریسک ساخت مسکن با هزینه های فعلی را نمی پذیرند.

به همین دلیل کاهش انتظارات تورمی و هزینه های بالای ساخت از عوامل مهم در کاهش تمایل مالکان املاک کلنگی برای مشارکت در ساخت و درمقابل افزایش انگیزه آنان برای فروش و عرضه املاک در بازار شده است.

لیست زیر قیمت املاک کلنگی مناطق مختلف تهران را برای سازندگانی که به دنبال تامین زمین و املاک کلنگی برای ساخت و ساز هستند فراهم آورده است. از طرفی دیگر بسیاری از سرمایه گذاران به جای سرمایه گذاری در املاک نوساز و چندساله ترجیح می دهند که زمین خریداری نمایند لیست زیر می تواند برای این افراد نیز کارساز باشد

 

لیست قیمت املاک کلنگی در تهران

 

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.