یکشنبه 10 مرداد 1400
Flowers

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

قیمت ملک در محله نیاوران

قیمت ملک در محله نیاوران

نیاوران یکی از محله‌های مرفه‌نشین تهران است که در شمال پایتخت و در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. قیمت ملک در نیاوران از متوسط قیمت مسکن در تهران(حدوداً متری 30 میلیون تومان) بسیار بالاتر است. در تحقیقات میدانی خود از مشاوران املاک در محله نیاوران در مورد قیمت مسکن در این منطقه پرس و جو کردیم.

قیمت ملک در محله نیاوران تهران

نیاوران یکی از محله‌های مرفه‌نشین تهران است که در شمال پایتخت و در منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. قیمت ملک در نیاوران از متوسط قیمت مسکن در تهران(حدوداً متری 30 میلیون تومان) بسیار بالاتر است. در تحقیقات میدانی خود از مشاوران املاک در محله نیاوران در مورد قیمت مسکن در این منطقه پرس و جو کردیم. یکی از این افراد در پاسخ گفت: "قیمت ملک در محله نیاوران از متری 45 میلیون تومان آغاز شده و بعضاً در موارد خاص تا متری 100 میلیون تومان هم می‌رسد. " او در توضیح علت این اختلاف قیمت گفت: "در محله نیاوران املاک لوکس با امکانات خاص فراوان است. یکی از مهمترین دلایل تفاوت قیمت املاک نیز امکانات ساختمان است که می‌تواند موجب افزایش قیمت ملک شود. البته عوامل دیگری نظیر ارتفاع طبقات نیز در تعیین قیمت ملک تأثیرگذارند. به عنوان مثال در برج‌ها و پنت‌هاوس‌ها طبقات بالاتر اختلاف قیمت فاحشی با طبقات پایین برج دارند. "

 

قیمت املاک در محله نیاوران

از این کارشناس مسکن درخواست کردیم برخی از موارد موجود در فایل‌های خود را برای ما معرفی کند :

-        قیمت یک واحد آپارتمان 270 متری در منطقه گل سنگ (یکی از مناطق گران قیمت نیاوران) که سه سال از ساخت آن می‌گذرد متری 105 میلیون تومان تعیین شده است.

-        قیمت یک آپارتمان نوساز با متراژ 180 در خیابان همایون متری 85 میلیون تومان تعیین شده است.

-        قیمت یک آپارتمان نوساز با متراژ 120 متر در خیابان مرجان متری 70 میلیون تومان تعیین شده است.

-        قیمت یک آپارتمان 110 متری که 10 سال عمر دارد و در خیابان امیر واقع شده متری 60 میلیون تومان تعیین شده است.

از این کارشناس املاک در مورد شرایط بازار مسکن سؤال کردیم و او اینطور پاسخ داد: " در واقع بازار مسکن در رکود به سر می‌برد و میزان معاملات مسکن نیز روند کاهش دارد. اما رکود بازار موجب کاهش قیمت مسکن نشده و تغییرات قیمت مسکن بسیار جزئی و موقتی است"

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.