سه شنبه 29 خرداد 1403
Flowers
 • سه شنبه 24 آبان 1401
 • دسته‌بندی:
 • News
 • کد خبر: 5163
 • منبع : رپورتاژ آگهی

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

خانه حقوق و داوری 09002501130 مشاوره در واتساپ

بهترین وکیل ملکی در تهران را چگونه پیدا کنیم؟

بهترین وکیل ملکی در تهران را چگونه پیدا کنیم؟

بسیاری از افراد در زمینه املاک و مستقلات فعالیت می کنند . قراردادهای متعددی میان آنها بسته می شود، در این میان اگر فردی به فرد دیگر خیانت نکند یا به تعهدات خود عمل نکند مشکلات ملکی به وجود می آید که بر طرف کردن آن بر عهده ی وکلای ملکی می باشد. انتخاب یک وکیل خوب برای مشکلات ملکی خود خیلی می تواند در پرونده شما تاثیر گذار باشد

مجله برترین وکیل با استناد به مطالب تخصصی منتشر شده، قصد دارد به معرفی بهترین وکیل ملکی در تهران بپردازد.

وکیل ملکی کیست؟

وکیل ملکی وکیلی است که متخصص دعاوی حقوقی و کیفری مربوط به اموال غیر منقول است. معمولا پرونده های ملکی پیچیدگی های بسیار زیادی دارد که برای حل آنها به حضور یک وکیل ملکی با تجربه نیاز است. بهترین وکیل ملکی افرادی می باشند که با وجدان و مسئولیت پذیر است. به دلیل اهمیت و حساسیت این دسته از پرونده ها ضروری است که از یک وکیل خبره و با تجربه که به خوبی بر تمام قوانین و رویه قضایی آگاه است کمک بگیرید.

هر وکیل با توجه به تخصصی که دارد، ممکن است در زمینه های مختلف به بررسی انواع پرونده اقدام کند که یکی از مهم ترین ها در این زمینه، وکیل ملکی می باشد. این نوع از وکلا باید اطلاعات جامعی را در خصوص مسائل و قوانین ملکی داشته باشند تا از این طریق بتوانند پرونده های مختلف را با موفقیت به سرنجام برسانند. از طرفی نیز قوانین پیچیده در بحث ملکی، سبب شده است تا انتخاب یک وکیل ملکی با حساسیت زیادی انجام شود. چرا که در غیر این صورت احتمال شکست در پرونده افزایش می یابد.

در واقع وکیل به فردی اطلاق می شود که از سوی موکل خود اختیار داشته تا به جای او در برابر قانون از وی دفاع کند. وکلای ملکی، از حقوق شخص در مورد مسائل مالی و دعاوی که مربوط به املاک هستند، شرکت می کنند. از جمله مهم ترین وظایف وکیل ملکی می توان به وکالت در پرونده های مربوط به املاک و دفاع از حقوق موکل و تنظیم لایحه دفاعیه و در صورت لزوم تجدید نظر خواهی از رای صادره و مواردی از قبیل اشاره نمود که شرح آن در مقاله آمده است. برای اطلاعان بیشتر در زمینه بهترین وکیل ملکی می تونید به وب سایت برترین وکیل مراجعه کنید.

یک وکیل ملکی خوب دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

 • به طور کلی وکلا باید دارای یکسری خصوصیات و ویژگی های منحصر بفردی باشند تا بتوانند از آنها با کمترین دغدغه در مسائل حقوقی ملک و مالکیت استفاده کرد. حال اگر بخواهیم به ویژگی های یک وکیل ملکی ایده آل اشاره کنیم، می توانیم موارد زیر را در نظر بگیریم:

 • تجربه بالا در این زمینه: از جمله ویژگی‌های یک وکیل ملکی خوب این است که در مسائل حقوقی ملک، تجربه کافی داشته باشد. این مورد می‌تواند در پیشبرد یک پرونده تأثیرگذار باشد.

 • آشنا ببر تمام قوانین حقوقی:اینکه یک وکیل ملک از جزئی‌ترین مسائل حقوقی ملک آگاه باشد از مهم‌ترین مواردی است که باید در انتخاب یک وکیل خوب ملکی در نظر گرفته شود.

 • آشنا با روند دادگاه:اگر یک وکیل ملک به روند دادگاه آشنا باشد به راحتی می‌تواند پرونده‌های ملکی را به سرانجام برساند بدون آنکه وقفه‌ای ایجاد شود.

 • تحصیل در رشته مربوطه: وکلای با تجربه و خبره معمولا در رشته های حقوق تحصیل کرده و مدرک تحصیلی آن را دارند.

 • سرسختی و سرعت عمل در کار:هر کدام از این موارد به تنهایی می‌تواند نتایج دلخواه را نتیجه دهد. بنابراین بکارگیری از یک وکیل جسور و سرسخت فوق العاده دارای اهمیت است.

همانطور که گفته شد باید هنگام انتخاب وکیل به تمام این خصوصیات توجه شود، تا افراد بتوانند در پرونده حقوقی خود به آن نتیجه مطلوب برسند و این امر افراد را ملزم به داشتن یک وکیل حرفه ای ملکی می کند.

وظایف وکیل ملکی شامل چه مواردی است؟

وکیل ملکی وکیلی می باشد که در دعاوی مربوط به املاک غیر منقول اقدام به وکالت ملکی می نماید. از مهم ترین وظایف وکیل ملکی می توان به وکالت در دعاوی ملکی و دفاع از حقوق موکلین خود در دعاوی، همچون الزام به تنظیم سند رسمی، تصرف عدوانی، مزاحمت، ممانعت از حق، فروش مال غیر و ... می توان اشاره کرد.

در دفاع از موکل در دعاوی ملکی، از جمله عقد بیع یا خرید و فروش، عقد رهن، عقد اجاره، صلح و سایر عقودی از این قبیله که در ارتباط با یک ملک یا مال غیر منقول منعقد شده است و میان طرفین اختلاف پیش آمده است. وظیفه وکیل ملکی، این است که به صورت مستدل و با استناد به قوانین و مقررات جاری، از موکل خود دفاع کند تا به حق خود برسد. به عنوان نمونه اگر مستجری خانه را تخلیه نمی کند، یا افردی اقدام به مزاحمت یا ممانعت از حق نموده است و حتی کلاهبرداری وجعل سند ملکی، وکیل ملکی می تواند با اقامه دعوی در دادگاه، مشکلات مربوطه را مورد پیگیری قرار بدهد.

وکیل ملکی دارای آگاهی و تجربه می باشد، به همین دلیل زمانی که شما در خصوص مسائل ملکی که بسیار گسترده می باشد با مشکل رو به رو می شوید بهتر است که با یک وکیل ملکی در این زمینه مشورت کنید. به دلیل این که گستردگی و نوع های متفاوتی که بحث دعاوی ملکی دارد و شامل دعاوی حقوقی، کیفری ثبت می شود. اگر ما ندانیم از کدام روش باید اقدام به شکایت کنیم و با اطلاعات ناقص قدم در راه رسیدن به حق خود برداریم، این امر موجب می شود که ما از همان ابتدا با شکست مواجعه شویم.

چگونه بهترین وکیل ملکی در تهراه را انتخاب کنیم؟

در انتخاب وکیل دادگستری خوب و خبره باید اطمینان حاصل نمود که وکیل مورد انتخاب ملزم با حرکت در مسیر اخلاق است. در واقع یک وکیل دادگستری با تجربه به جهت آگاهی از قوانین و مسیرهای قانونی می تواند کار موکل را به تعویق بیندازد و البته غالبا چنین است که وکیل دادگستری دانش خود را در مسیر سرعت بخشیدن و حصول نتیجه به کار میبندد و اکثر وکلاء دادگستری رعایت منافع و مصلحت موکل را وظیفه خود می دانند و به آن پایبند هستند. برای انتخاب وکیل دادگستری می توان از بین وکلای مختلف آن هایی را که به مسئله اشراف و آگاهی و تخصص بیشتری دارند انتخاب نمود.

البته افراد نباید صرفا به معرفی بسنده کنند، بلکه باید برای انتخاب وکیل مورد نظر خود حتما به صورت حضوری به وکیل دادگستری مراجعه کنند و از کار حقوقی خود اطلاع حاصل کنند. در مراجعه به وکیل ملکی باید حرفه ای بودن وکیل، تخصص وی، دانشگاه محل تحصیل، اخلاق حرفه ای وکیل و ... مدنظر گرفته شود. مراجعه به سایت های اینترنتی جهت انتخاب وکیل با تجربه و حرفه ای، خالی از لطف نیست چرا که تمام وکلا حرفه ای و با تجربه دارای سایت اینترنتی هستند.

کلام آخر

ممنونم از شما عزیزانی که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید در این مقاله سعی کردیم به بررسی بهترین وکیل ملکی در تهران را چگونه انتخاب کنیم پرداختیم. در ادامه مقاله راجع به وکلای ملکی و وظایف آنها پرداختیم و برایتان چگونگی انتخاب یک وکیل خوب ملکی را نیز شرح دادیم. امیدوارم که مطالب برایتان مفید بوده باشد.

اخبار مرتبط


اخبار خرید ملکی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.