چهارشنبه 06 اسفند 1399
Flowers
  • یکشنبه 27 بهمن 1398
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4109
  • منبع : ایسنا

خانه کلنگی در تهران متری چند؟

خانه کلنگی در تهران متری چند؟

مرکز آمار متوسط قیمت هر متر زمین یا خانه کلنگی در تهران را ۱۸ میلیون و ۷۳۳ هزار تومان اعلام کرد که نسبت به پارسال بیش از ۸۶ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ملک هفت به نقل از ایسنا، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۱۸ میلیون و ۷۳۳ هزار تومان با میانگین مساحت ٢٤٥ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل ٠,٤ درصد و نسبت به مدت شبیه سال قبل ٨٦.٣ درصد رشد داشته ‌است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۱۳ میلیون و ۶۰۴ هزار تومان با میانگین مساحت ۸۶ متر مربع و متوسط عمر بنای ۱۱ سال بوده میباشد که نسبت به فصل قبل ۰.۶ درصد و نسبت به مدت شبیه پارسال ۴۴.۸ درصد رشد کرده است.

طبق آنچه مرکز آمار اعلام کرده است، با توجه به این‌که کاهش یا رشد حجم (تعداد) معاملات در مناطق شهر تهران باعث کاهش یا رشد شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح کل شهر می‌شود، از متوسط تعیین شده (وزنی) که در آن، وزن با استفاده از سهم واحدهای مسکونی دارای سکنه محاسبه می‌شود، استفاده شده تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات، تغییرات واقعی قیمت را مشخص کرد.

بر این اساس بنگاه‌های معاملات ملکی کشور موظف میباشند  مشخصات کلیه معاملات خرید و فروش و اجاره را در سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت مینمایند.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.