دوشنبه 31 خرداد 1400
Flowers
  • یکشنبه 22 تیر 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4482
  • منبع : پایگاه خبری ملک 7

نگارش کلیه قرارداد های ملکی

همراه حقوقی شما در اتاق قرارداد برای معاملات ملکی

مرکز ایران داوری 89321100 فرم ثبت اطلاعات

پرفروش‌ ترین خانه‌های تهران کدامند؟

پرفروش‌ ترین خانه‌های تهران کدامند؟

به گزارش پایگاه خبری هفت ملک؛ با بالا رفتن قیمت مسکن در تهران همچنان بازار معاملات داغ است و خانه‌های زیادی خریدوفروش می‌شود. آمارها نشان می‌دهد با توجه به گران شدن قیمت مسکن بیشتر خانه‌های 50 تا 60 متری مورد معامله قرارگرفته‌اند و قشر متوسط با هزینه کردن مبالغ کمتر از یک میلیارد تومان اقدام به خرید خانه کرده است.

واحدهای 50 تا 60 متری پرفروش ‌ترین متراژ خانه

برخلاف تصور خانه‌های 40 متری در هفته گذشته چندان مورد استقبال خریداران نبوده است و درصد کمی از معاملات مسکن در شهر تهران را به اختصاص داده است. رتبه اول خریدوفروش مسکن در شهر تهران مربوط به خانه‌های 50 تا 60 متری و رتبه دوم در متراژهای 60 تا 70 متری بوده است. ا ین متراژها با اختصاص 14 درصد از معاملات به‌طور مشترک در صدر خانه‌هایی قرارگرفته‌اند که بیشترین تقاضا را داشته و مورد معامله قرارگرفته‌اند.

گران شدن مسکن و نگرانی از کم شدن ارزش پول باعث شده است بسیاری از افراد پول و دارایی خود را به ملک تبدیل کنند تا خانه‌ای هرچند کوچک بتواند آن‌ها را از مشکلات اجاره‌نشینی نجات دهد. رتبه بعدی خانه‌های خریداری‌شده بین 70 تا 80 متر بوده‌اند و 11 درصد معاملات مسکن را به خود اختصاص داده‌اند. بعدازآن متراژهای 80 تا 90 متری هستند که بیشترین خریدار را داشته‌اند.

با توجه به آمارهای کلی ارائه‌شده از سوی دفاتر املاک خانه‌های کمتر از 80 متر نزدیک به 52 درصد معاملات مسکن در تهران را شامل می‌شوند.

 

خانه‌ها بیشتر با چه مبلغی در تهران معامله ‌شده‌اند

ازنظر قیمت خانه در هر مترمربع نیز خانه‌هایی با قیمت 10 تا 12 میلیون تومان نیز بیشترین استقبال را داشته‌اند. نزدیک به 10 درصد معاملات مسکن در تهران در این بازه قیمت در خرداد سال 99 انجام‌شده است. بعد از آن بازه قیمتی 12 تا 14 میلیون رتبه دوم را دارد، قیمت هر مترمربع 14 تا 16 میلیون تومان در رتبه بعدی با 9 درصد حجم معاملات، هر مترمربع 8 تا 10 میلیون تومان نیز 8 درصد معاملات را به خود اختصاص داده است. کمترین میزان استقبال از خانه‌هایی با مبلغ 54 تا 56 میلیون تومان در هر مترمربع است که نزدیک به 1 درصد معاملات مسکن را به خود اختصاص داده است. طبق آمار بیشتر این خانه‌ها در منطقه یک تهران واقع شده است.

 

خانه‌های 600 تا 850 میلیون تومانی در صدر فروش

در خردادماه امسال خانه‌های با قیمت 600 تا 850 میلیون تومان بیشترین تقاضا را داشته‌اند. این خانه‌ها با میانگین 14.4 درصد معاملات رتبه اول را به خود اختصاص داده‌اند. بعدازآن خانه‌های 350 تا 600 میلیون تومان قرار دارند که با فاصله‌ای نزدیک در رتبه دوم قرارگرفته و 14.2 معاملات مسکن را شامل می‌شوند. در رتبه سوم معاملات مسکن، خانه‌هایی با قیمت 850 تا 1.1 میلیارد تومان قرارگرفته‌اند. به‌طورکلی نزدیک به 50 درصد معاملات مسکن کمتر از 1.3 میلیارد تومان بوده‌اند. این نشان از کمبود نقدینگی در بازار مسکن و ایجاد رکود در نیمه دوم سال خواهد بود.

 مطالب مرتبط
آگهی های برتر خانه در تهران و حومه
قیمت امروز مسکن و ملک

خانه‌های زیر 5 سال در صدر خرید وفروش

آمار نشان می‌دهد در سال‌های گذشته خانه‌هایی با عمر کمتر از 5 سال همچنان در صدر خریدوفروش بازار مسکن قرار داشته‌اند. با توجه به کم شدن قدرت خرید متقاضیان استقبال از خرید این گون خانه‌ها نسبت به سال 94 در حدود 3 درصد کاهش داشته‌ است و به 50 درصد رسیده است. رشد بالای قیمت مسکن در خرداد سال 99 نسبت به مدت مشابه سال قبل یکی از دلایل افت خریدوفروش در بازار مسکن است.

خانه های کدام مناطق تهران از همه مناطق پرفروش‌تر است؟

با توجه به معاملات صورت گرفته در بخش مسکن در شهر تهران منطقه 5 تهران در صدر پرفروش‌ترین‌ها قرارگرفته است. این منطقه با 15.4 در صد معاملات مانند سال‌های قبل در رتبه اول قرار دارد. بعدازآن مناطق 2 و 4 هستند با که 9 و 8 درصد معاملات مسکن در این مناطق صورت گرفته است. به‌طورکلی نزدیک به 73 درصد معاملات صورت گرفته در مناطق 5،2،4،10،14،7،1،8،11،3 بوده است.

 

منطقه یک تهران، لاکچری، گران و دور از دسترس

گران‌ترین منطق تهران ازلحاظ قیمت نیز منطقه یک تهران است که با قیمت نزدیک به 41 میلیون تومان صدرنشین جدول قیمت‌ها است. این منطقه مانند سال‌های قبل رشد زیادی داشته است. قیمت مسکن در منطقه یک نسبت به ماه قبل 23 درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل 53 درصد افزایش قیمت داشته است.

 

ارزانترین منطقه تهران برای خریدن خانه

کمترین قیمت در بین مناطق شهری تهران متعلق به منطقه 18 تهران با متوسط قیمت 8.9 میلیون تومان بوده است؛ اما آنچه عجیب به نظر می‌رسد افزایش 9 میلیون تومانی قیمت مسکن در منطقه یک تهران است. با توجه به اینکه این منطقه درصد بالایی از معاملات را ندارد، باید دید چه عاملی باعث افزایش قیمت و بالا رفتن میزان فروش خانه‌های خالی در این منطقه شده است.

قیمت متوسط مسکن در تهران نیز به‌طور میانگین 18 میلیون تومان است که نسبت به مدت مشابه سال قبل نزدیک به 42 درصد افزایش داشته است. همچنین میزان معاملات آپارتمان در شهر تهران نسبت به مدت مشابه پارسال در خردادماه 42 درصد افزایش داشته است.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.