جمعه 15 اسفند 1399
Flowers
  • دوشنبه 19 آبان 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4708
  • منبع : دنیای اقتصاد

شروط عجیب برای بازدید از خانه های مارک دار و لوکس تهران

شروط عجیب برای بازدید از خانه های مارک دار و لوکس تهران

قیمت خانه های بسیار لوکس در منطقه یک تهران، 5 سال پیش نزدیک به 27 میلیون تومان به ازای هر مترمربع ارزش گذاری می شد.

این در حالی است که اکنون قیمت هر مترمربع از خانه های معمولی منطقه یک به بیش از 70 میلیون تومان و حتی گاهی تا 150 میلیون تومان رسیده است.

جالب است که اغلب چنین واحدهایی را نمی توان به آسانی بازدید نمود و گاهی شرط های عجیبی برای بازدید از چنین خانه هایی در نظر گرفته می شود.

خانه های مارک دار و امضا شده در پایتخت

فروشنده یکی از خانه های بسیار لوکس تهران چنین عنوان نموده که در تهران برخی شرکت های ساختمانی واحدهای مسکونی لوکس با کیفیت بالا احداث می کنند و برای نشان دادن مرغوبیت ساخت، لوگوی گروه ساختمانی خود را بر روی قسمتی از دیوار حک می کنند.

به این ترتیب پیوندی ناگسستنی میان شرکت خود و ساختمان احداث شده ایجاد می کنند.

وی معتقد است که در گذشته آشنایی زیادی با سازندگان واحدهای مسکونی نداشتیم اما امروزه سازندگان با درج لوگوی خود در اثر ساختمانی، کیفیت آن را برای همیشه تضمین می کنند.

قیمت لوکس ترین آپارتمان های تهران

همان طور که در بخش خرید ملکی پایگاه خبری ملک هفت نیز نشان می دهد؛ لوکس ترین واحدهای مسکونی در تهران در محدوده زعفرانیه، کامرانیه، شهرک غرب و الهیه قرار می گیرند.

چنین واحدهای مسکونی ای دارای امکاناتی نظیر استخر اختصاصی، حیاط با آبشار، سالن بیلیارد، سینمای سه بعدی، پارکینگ اختصاصی، دیوارهای طلاکوب و ... می باشند.

جالب اینجاست که قیمت قبلی این واحدهای مسکونی حدود 5 سال پیش از 12 میلیون تومان تا 30 میلیون تومان به ازای هر مترمربع بوده است.

در حالی که اکنون قیمت واحدهای مسکونی بزرگ اما بدون هیچ گونه امکانات خاصی در منطقه یک به طور میانگین 65 میلیون تومان به ازای هر مترمربع می باشد.

این در حالی است که قیمت هر مترمربع از واحدهایی که امتیازاتی نظیر استخر و جکوزی و... دارند به بیش از 100 میلیون تومان می رسد.

شرط عجیب برای بازدید از خانه های مارک دار تهران

بررسی ها نشان می دهد که افراد عادی امکان بازدید از خانه های مارک دار را ندارند و گاهی شرط های عجیبی برای بازدید از چنین خانه هایی در نظر گرفته می شود.

به عنوان مثال بازدید از برخی خانه های لوکس و مارک دار که توسط برندسازان معروف تهران احداث شده است تنها با داشتن گردش حساب مشخص یا داشتن خودروی با ارزش بیش از 5 میلیارد تومان امکان پذیر است.

افزون بر این، بررسی ها حاکی از این است که دریافت مجوز ساخت چنین واحدهایی از شهرداری نیز بسیار پر هزینه است؛ به گونه ای که گاهی لازم است 10 میلیارد تومان هزینه به شهرداری پرداخت شود که قیمت ملک را بیش از 2 میلیون تومان به ازای هر مترمربع افزایش می دهد.

یکی از سازندگان چنین واحدهایی در تهران می گوید: امکاناتی نظیر سونا، جکوزی و نصب روف گاردن قیمت هر مترمربع از این واحدها را تا 10 میلیون تومان افزایش می دهد.

همچنین ایجاد مهد کودک، کتابخانه و سالن یوگا و زومبا قیمت چنین واحدهایی را تا متری 110 میلیون تومان افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید
معرفی خانه های دوبلکس و تریبلکس

تفاوت قیمت واحد طبقه اول و آخر یک برج

یکی دیگر از سازندگان واحدهای لوکس اظهار دارد که شماره هر طبقه نیز در قیمت آن مؤثر است؛ به طوری که در برخی موارد، اختلاف قیمت طبقه ابتدایی و انتهایی یک برج به 16 میلیون تومان به ازای هر مترمربع می رسد.

تأثیر برندسازان به اندازه ای است که قیمت رایج مسکن در محله ازگل را از متری 50 تا 60 میلیون تومان به 75 میلیون تومان افزایش داده است.

قیمت خانه های مارک دار تهران در سال 1394

شایان ذکر است که قیمت خانه های مارک دار در تهران در سال 1394 از متری 12 میلیون تومان تا متری 28 میلیون تومان متغیر بوده است.

به طوری که قیمت هر متر مربع از خانه نوساز در منطقه نیاوران با متراژ 440 نزدیک به 18 میلیون تومان بوده است.

همچنین قیمت هر متر مربع از خانه 8 سال ساخت در منطقه کامرانیه با متراژ 250 نزدیک به 12 میلیون تومان بوده است.

علاوه بر این، قیمت هر متر مربع از خانه نوساز در منطقه ولنجک با متراژ 360 نزدیک به 28 میلیون تومان بوده است.

قیمت خانه های مارک دار تهران در سال 1394

قیمت خانه های بدون مارک در منطقه یک تهران در سال 1399

قیمت خانه های بدون مارک در منطقه یک تهران در سال 1399 از 65 میلیون تومان تا 150 میلیون تومان متغیر می باشد.

به طوری که قیمت هر متر مربع از یک خانه 300 متری نوساز در دربند نزدیک به 65 میلیون تومان می باشد. همچنین قیمت هر متر مربع از یک خانه 370 متری 4 سال ساخت در ولنجکنزدیک به 150 میلیون تومان می باشد.

قیمت خانه های بدون مارک در منطقه یک تهران در سال 1399

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.