چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400
Flowers
  • سه شنبه 27 آبان 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4731
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

طراحی دکوراسیون داخلی منزل و بازسازی ساختمان

طراحی دکوراسیون داخلی منزل و بازسازی ساختمان

امروزه توجه به طراحی دکوراسیون داخلی منزل افزایش چشم گیری پیدا کرده است.

چیدمان منحصر به فرد، مدرن یا کلاسیک بودن، تناسب و هارمونی رنگ ها و هماهنگ سازی اشیاء برای بهبود جلوه ظاهری همه به مقوله طراحی دکوراسیون داخلی مربوط می شوند.

بازسازی خانه و نوسازی دکوراسیون داخلی

بازسازی خانه به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که جهت ترمیم و احیاء بخش های آسیب دیده یا بهبود نمای ظاهری ساختمان در بخش های بیرونی یا داخلی ساختمان صورت می گیرد.

به طور معمول، کیفیت و استحکام بناهای قدیمی و فرسوده با گذشت زمان کاهش یافته و حتی ممکن است امنیت ساکنین آن را به خطر بیاندازد.

از جمله روش های رفع مشکلات ساختمان های آسیب دیده و فرسوده؛ بازسازی و نوسازی آنها می باشد. بازسازی و نوسازی ساختمان علاوه بر هزینه بر بودن مستلزم داشتن تخصص و مهارت کافی می باشد.

بازسازی به معنای رفع مشکلات و بهبود بخشیدن به ساختمان های فرسوده و آسیب دیده می باشد. نوسازی نیز به مفهوم ایجاد امکانات جدید در واحد مسکونی می باشد.

برای بازسازی و نوسازی منزل می توان از دانش معماری داخلی و ابزارهایی نظیر طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی بهره گرفت که در ادامه به شرح این موارد پرداخته می شود.

Interior Design چیست؟

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی به طور معمول با هم اشتباه گرفته می شوند. اگرچه شباهت های بسیاری میان این دو فعالیت وجود دارد اما نمی توان این واژه ها را به جای یکدیگر استفاده نمود.

در طراحی داخلی، برنامه ریزی فضایی صورت می گیرد و فعالیت های مختلفی از طرح ریزی پلان طبقه ها تا انتخاب اشیاء و لوازم منزل صورت می گیرد. این در حالی است که دکوراسیون داخلی به بهتر شدن و آراسته تر شدن فضا کمک می کند.

در طراحی داخلی هدف، طراحی فضاهای داخلی ساختمان از جنبه بصری و کارکردی و مطابق با اصول ساخت معماری داخلی می باشد. بنابراین طراح با به کار گیری دانش طراحی و خلاقیت خود، به بهبود کارایی کاربردی فضا مطابق با سلیقه متقاضیان می پردازد.

طراحی جدید خانه در دکوراسیون داخلی و بازسازی آن به سبک مدرن و شیک - ملک هفت

منظور از دکوراسیون داخلی منزل و ساختمان چیست؟

امروزه توجه به طراحی دکوراسیون داخلی منزل افزایش چشم گیری پیدا کرده است. چیدمان منحصر به فرد، مدرن یا کلاسیک بودن، تناسب و هارمونی رنگ ها و هماهنگ سازی اشیاء برای بهبود جلوه ظاهری همه به مقوله طراحی دکوراسیون داخلی مربوط می شوند.

دکوراسیون داخلی در واقع پل ارتباطی میان دانش معماری و طراحی داخلی می باشد. دکوراسیون داخلی از یک سو مانند معماری با ساختمان و عناصر تشکیل دهنده آن در ارتباط است و از سوی دیگر، مانند طراحی داخلی بر فضاهای داخل ساختمان تمرکز دارد.

نوع چیدمان در طراحی دکوراسیون داخلی منزل با توجه به دو عامل مهم زیبایی و نوع کاربری تعیین می گردد. بر این اساس، نوع چیدمان منزل مسکونی با فضاهای اداری متفاوت است.

از جمله عواملی که در طراحی دکوراسیون داخلی منزل بایستی به آن ها توجه نمود می توان به نقشه داخلی، نور محیط، مبلمان، پوشش دیوارها و کف و سقف و تفکیک پلان ها اشاره نمود.

بازسازی و نوسازی ظاهرو دکور خانه با طرح های مدرن و جدید و ایده های نو - سبک ها مختلف دیزاین خانه و آپارتمان و interior design - ملک هفت

هزینه بازسازی و تغییر دکوراسیون ساختمان

هزینه بازسازی و نوسازی برای هر ساختمان و فضایی متفاوت است و بستگی به این دارد که بازسازی قرار است برای کل بخش های واحد مسکونی یا تنها قسمتی از آن صورت گیرد.

همچنین نوع مواد مورد استفاده در قیمت کل تمام شده بازسازی و نوسازی خانه خریداری شده که شامل قیمت ملک خریداری شده نیز می باشد، مؤثر است. در صورتی که هدف از بازسازی، تنها تعمیر و ترمیم بخش های فرسوده و آسیب دیده ساختمان باشد؛ هزینه های بازسازی و نوسازی متفاوت از زمانی است که هدف، تغییر شکل فضا و زیباسازی محیط باشد.

به عنوان مثال در صورتی که هدف، بازسازی یک ساختمان کلنگی باشد لازم است که هزینه بازسازی نمای ساختمان، آشپزخانه و سرویس بهداشتی به صورت جداگانه در نظر گرفته شود.

اما به طور کلی هزینه های بازسازی و نوسازی ساختمان شامل هزینه خرید مواد و مصالح، هزینه تعمیرات، هزینه تغییر دکوراسیون و هزینه مجریان و پیمانکاران می باشد.

شایان ذکر است که انجام فرآیند بازسازی و نوسازی ساختمان در برخی فصول سال نظیر زمستان به دلیل وضعیت شرایط آب و هوایی مشکل تر است و لازمه ی انجام آن، پرداخت حقوق و دستمزد بیشتری می باشد.

 

بیشتربخوانید 
معرفی خانه های دوبلکس و تریبلکس
انواع خانه و آپارتمان در سراسر دنیا
خانه های عجیب و شگفت انگیز در جهان

 

اهمیت انتخاب سبک در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

برای طراحی دکوراسیون منزل سبک های مختلفی وجود دارد که طراح می تواند با توجه به نوع کاربری، فضای در دسترس و سلیقه متقاضیان یکی از انواع سبک های موجود را انتخاب کند.

از جمله سبک های مشهور می توان به سبک مراکشی، ژاپنی، چینی، مصری، هندی، فرانسوی، سوئدی، اسپانیایی و انگلیسی اشاره نمود.

سبک های معماری و دکوراسیون داخلی ساختمان و خانه - ملک هفت

معماری داخلی؛ آفرینش فضا

معماری داخلی به مفهوم طراحی فضای داخلی ساختمان مطابق با استانداردهای موجود می باشد. در حقیقت، معماری داخلی بر اساس ترکیبی از هنر، روانشناسی، جامعه شناسی و محیط زیست شکل گرفته است. به طور معمول در بازسازی ساختمان، معماری و طراحی داخلی اهمیت ویژه ای دارد.

در تعبیری دیگر، معماری داخلی آفرینش فضایی برای زندگی است که علیرغم زیبا و بدیع بودن؛ کارآمد نیز باشد. به این ترتیب، طراح با در نظر گرفتن اصول تخصصی معماری داخلی همگام با زیبایی شناختی فضا را به گونه ای طراحی می کند که مطابق با خواسته و ادراک متقاضی باشد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.