جمعه 15 اسفند 1399
Flowers

خانه های عجیب و شگفت انگیز در جهان

خانه های عجیب و شگفت انگیز در جهان

افراد زیادی هستند که به تنوع در زندگی علاقه بسیاری دارند، از این رو به جای خرید خانه های معمولی، از قوه هنر و تخیل خود کمک گرفته و به ساخت خانه های عجیب و غریب می پردازند.

برای اطلاع از این خانه های عجیب در جهان با ما همراه باشید.

تصور شما از خانه چیست؟

تصور بیشتر افراد از خانه، مکانی با دیوارهای آجری و چوبی و یک سقف و اتاق‌ها که می‌تواند محل استراحت و آرامش ما باشد.

 اما در عصر حاضر بسیاری از معماران و هنرمندان در طراحی خانه، خلاقیت‌های زیادی از خود نشان داده و با ارائه طرح‌های نو، ذهنیت ما از خانه را تغییر می‌دهند.

 افراد بسیاری هستند که به تنوع علاقه زیادی دارند و به دنبال سکونت و خرید خانه های شگفت انگیز و عجیب هستند.

در حالی که بیشتر افراد به دنبال گرفتن وام مسکن هستند تا فقط خانه ای ساده برای سکونت خود و خانواده خود داشته باشند، افرادی دیگر نیز با سرمایه خود خانه هایی عجیب و شگفت انگیز برای تنوع دادن به زندگی خود می سازند.

در ادامه به معرفی چند نمونه از این خانه های عجیب و شگفت انگیز در جهان می پردازیم.

معرفی خانه های شگفت انگیز در جهان                        

 1. خانه‌ای در وسط رودخانه: این خانه بر روی تخته‌سنگی در وسط رودخانه درینا در نزدیکی شهر باجینا باستا صربستان ساخته شده است. این خانه در سال 1968 توسط چند جوان ماجراجو بر روی تخته‌سنگ بزرگی که در وسط رودخانه بوده ساخته‌شده و تا کنون نیز پابرجا مانده است. یکی از سازندگان این خانه که در آن زمان جوان بوده است همراه با چند نفر از دوستان خود این صخره را دیده‌ و به فکر ساخت این خانه افتاده‌اند.
 2. خانه‌ای به شکل توالت فرنگی: Haewoojae خانه‌ای است که فعالان بهداشتی کره جنوبی در سوون کره جنوبی ساخته‌اند. آن‌ها معتقدند که فرم این خانه به شکلی است که باعث برطرف شدن اضطراب و آرامش می‌شود. این خانه که یکی از عجیب‌ترین خانه‌ها در دنیای مدرن است، مشابه دیگری ندارد.
 3. خانه‌ای به شکل هواپیما: اگر به روستای مزیاره لبنان سفری داشته باشید در آنجا خانه‌های زیادی با معماری عجیب و غریب خواهید دید. یکی از این خانه‌ها به شکل هواپیمای A380 ساخته‌شده است و توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند. البته مشخص نیست علت این طراحی چه بوده است اما در این روستا معماری‌های عجیب دیگری مانند آثار باستانی مصر و معابد یونانی نیز دیده می‌شود.
 4. خانه‌ای در پشت‌بام خانه‌ای دیگر: در سال 2012 در شهر گوانجو  واقع در استان گوانگدونگ چین خانه‌ای در پشت‌بام مجتمع مسکونی 19 طبقه‌ای کشف شد که به شکل غیرقانونی ساخته‌شده بود و هنوز نیز مالک این خانه پیدا نشده است. این خانه که برای استتار با گیاهان سبز و خودرو پوشانده شده است یکی از عجیب‌ترین خانه‌هایی است که تا کنون دیده‌شده و هدف سازنده آن نیز مشخص نشده است.
 5. خانه‌ای به شکل ساعت آفتابی: این خانه که در نزدیکی شهر استراسبورگ فرانسه قرار دارد با هدف تطابق معماری با زیست‌اقلیمی طراحی و ساخته‌شده است. اتاق‌های این خانه و زاویه طراحی آن به‌گونه‌ای است که در فصل‌های مختلف سال به شکل بهینه از نور خورشید برای گرمایش خانه استفاده می‌شود. به‌عنوان‌مثال در فصل تابستان نور خورشید وارد خانه نشده و فضای داخلی اتاق‌ها خنک می‌ماند اما در فصل بهار، پاییز و زمستان که درجه تابش خورشید مایل است نور خورشید وارد خانه شده و فضای داخلی را گرم می‌کند.
 6. خانه‌های گنبدی: این خانه‌ها که 70 خانه گنبدی را تشکیل می‌دهند در روستایی در اندونزی ساخته‌شده‌اند که در زلزله‌ای خانه‌های خود را از دست دادند. این روستا توسط انجمن گنبدهایی برای جهان طراحی و ساخته‌شده است و در روستای Sumberharjo در نزدیکی شهر یوگیاکارتا واقع شده است.
 7. خانه‌ای شبیه تمساح: اگر به شهر ابیجان پایتخت قدیمی ساحل‌عاج سفر کنید با خانه‌ای با طراحی عجیب روبه‌رو می‌شوید. خانه‌ای سنگی به شکل تمساح که زیبایی آن خلاقیت بالای سازنده را نشان می‌دهد. طراحی و ساخت این خانه توسط موسی کالو انجام‌شده است و شاگردش آتا اکنون در این خانه زندگی می‌کند.
 8. خانه‌های درختی: این خانه‌های درختی در واقع اتاقک‌هایی هستند که بر روی درخت قرار داده‌شده‌اند. روستای دورافتاده‌ای در هارودز در سوئد که برای جلب توریست‌ها اقدام به طراحی و ساخت هتل‌های درختی کرده است. این هتل که به Treehotel معروف هستند برای جلب مسافرانی است که علاقه‌مند هستند که هتل‌های با طراحی عجیب و جدید اقامت داشته باشند.
 9. لیو لینگ‌چاو کارگر مهاجر چینی بود که قصد داشت از شهری که در آن کار می‌کرد به شهر دیگری برود. برای همین تصمیم گرفت خانه قابل‌حملی بسازد تا در طول سفر همراهش باشد. برای همین به‌وسیله بامبو و پارچه و کیسه‌های پلاستیکی اتاقی با ابعاد 1/5 در 2 متر و به وزن 60 کیلوگرم ساخت. او قصد داشت به شهر زادگاه خود رونگان (Rongan county) در گوانکشی برود و برای این کار در طول روز 20 کیلومتر پیاده‌روی می‌کرد و برای تأمین مخارج سفر نیز به جمع‌آوری زباله می‌پرداخت.
 10. خانه‌ای خشتی و سقفی ساخته‌شده از صخره‌ای قطور: این خانه عجیب و غریب در نزدیکی سن خوزه د لاس پیدراس شهری در 80 کیلومتری مرز تگزاس و مکزیک قرار دارد. مالک این خانه که هم‌اکنون با نوه و فرزندانش در آن زندگی می‌کند نزدیک به 30 سال در این خانه عجیب زندگی کرده‌اند، خانه‌ای که قطر سقف آن نزدیک به 40 متر است.
 11. خانه‌ای به شکل توپ فوتبال: این خانه در شهر گیفوی ژاپن طراحی و ساخته شده است. خانه‌ای 3 وجهی که در برابر زلزله مقاوم بوده و در سطح آب شناور می‌ماند. این خانه توسط شرکت کیمیدوری طراحی و ساخته شده است. قیمت این خانه در حدود 15 هزار دلار برآورد شده است.

خانه های عجیب و شگفت انگیز جهان

بیشتر بخوانید 
معرفی ارزانترین و گرانترین خانه ها در شهرهای ایران

خانه‌های عجیب و غریب در دنیا زیاد هستند. خانه‌ چینی ساخته‌شده از ظروف چینی، خانه‌ای به شکل تخم‌مرغ، خانه‌های متحرک که ارتفاع و منظره دید آن‌ها متفاوت است، خانه‌های هرمی و استوانه‌ای شکل، خانه به شکل اسب آبی و یا خانه چوبی متحرک.

به‌هرحال خلاقیت در ساخت خانه حدومرزی ندارد و با سفر به اقصی نقاط دنیا می‌توان خانه‌های با معماری خلاقانه و عجیب دید.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.