سه شنبه 28 اردیبهشت 1400
Flowers
  • سه شنبه 29 مهر 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4673
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

نکات قابل توجه برای خرید خانه در ایران

نکات قابل توجه برای خرید خانه در ایران

متاسفانه خرید خانه در ایران تبدیل به یک معضل شده است. مشکلات اقتصادی و سیاسی باعث شده است تا قیمت خانه ها بالا برود و از این جهت، هر کسی نتواند اقدام به خرید خانه کند.

خرید خانه یک تصمیم مهم است. اما از کجا میدانید که باید خانه ای بخرید یا به اجاره خود پایبند باشید.

موارد ضروری در هنگام خرید خانه در ایران

فکر می کنید برای خرید خانه آماده هستید؟ این علائم را در زندگی خود بررسی کنید تا تعیین کنید آیا باید خرید خانه را در پیش بگیرید یا خیر.

توجه به بدهی های خود

هنگام خرید خانه در ایران ابتدا باید از قیمت خانه در منطقه مورد نظرتان اطلاع داشته باشید.

 ممکن است نوعی بدهی داشته باشید خواه وام دانشجویی باشد، یا وام بانکی یا چیز دیگری. با این حال، اگر در راه تبدیل شدن به بدون بدهی هستید، شاید وقت آن رسیده باشد که به سرمایه گذاری در یک خانه فکر کنید.

هر جریان نقدی اضافی که می توانید برای خرج در یک خانه به جای بدهی استفاده کنید، ممکن است یک منبع درآمد آسان برای پس انداز برای یک پیش پرداخت باشد.

میزان اعتبار در بانک مورد نظر

نمره اعتبار شما در توانایی شما برای دریافت وام مسکن نقش اساسی دارد. وقتی تازه کارتان را شروع میکنید یا زمانی که از دانشگاه فارغ التحصیل شده اید، معمولا کمتر است چون شاغل نیستید.

همانطور که بدهی خود را پرداخت می کنید و به مرور ثابت می کنید یک وام گیرنده قابل اعتماد هستید، امتیاز اعتبار شما بالاتر می رود. شما می توانید برای اکثر وام های رهنی با امتیاز اعتبار بالا درخواست دهید.

شرایطی که هنگام خرید خانه در ایرن باید در نظر گرفت

پیش پرداخت دارید

برخلاف تصور عمومی، برای خرید خانه در ایران نیازی به پرداخت 20٪ پیش پرداخت ندارید. اکنون خرید خانه در ایران با حداقل 3٪ وام متعارف یا 3.5٪ با وام امکان پذیر است. حتی ممکن است قادر به دریافت وام بدون پرداخت پیش پرداخت باشید.

بیشتر اوقات متوجه میشوید که با پرداخت یک پیش پرداخت بزرگ به میز پایانی، مزایای کمی دارید. پیش پرداخت 20 درصدی به شما این امکان را می دهد تا از پرداخت هزینه بیمه رهن خصوصی خودداری کنید.

PMI نوع خاصی از بیمه است که در صورت عدم پرداخت وام از وام دهنده شما محافظت می کند.

اگر 20 درصد از وام خود را کم نکنید، بیشتر وام دهندگان نیاز دارند که PMI پرداخت کنید. با یک پیش پرداخت ثابت می توانید به مرور زمان میلیون ها تومان در هزینه های بیمه پس انداز کنید.

اگر پس انداز کرده اید ممکن است وقت آن باشد که در پیش پرداخت سرمایه گذاری کنید.

توجه به سبک زندگی خود

خرید خانه در ایران تعهد بزرگی است و بیشتر وام های رهنی بین 3 تا 7 سال دوام می آورند. نیازی نیست که مدت طولانی در خانه خود بمانید، اما هنوز هم باید قبل از خرید خانه مطمئن باشید که منطقه خود را دوست دارید.

نمی دانید حرفه شما به کجا می رود؟ فکر می کنید ممکن است بخواهید به یک شهر جدید بروید یا درآمد شما ثابت نیست؟ ممکن است برای خرید خانه آماده نباشید. اما اگر فکر می کنید ممکن است بخواهید مستقر شوید، خانواده ای تشکیل دهید یا حداقل چند سال در یک مکان بمانید، خرید خانه ممکن است اقدامی هوشمندانه باشد.

بررسی فضای مورد نیاز

اگر مجرد هستید یا با یک شریک زندگی می کنید، ممکن است در یک آپارتمان یک خوابه کاملا راضی باشید. اما آیا فرزندی دارید یا به فکر تشکیل خانواده هستید؟ ممکن است تصمیم بگیرید که به فضای بیشتری نیاز دارید. فقط یک اتاق خواب اضافی می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

بیشتر بخوانید
معرفی خانه های دوبلکس و تریبلکس

در نظر گرفتن تمام هزینه های مالکیت خانه

هزینه خرید خانه در ایران بسیار فراتر از پرداخت ماهانه شما است. برخی دیگر از هزینه های داشتن خانه شامل موارد زیر است:

  • بیمه: برخلاف بیمه اتومبیل، شما از نظر قانونی ملزم به حمل بیمه صاحبان خانه نیستید وقتی صاحب خانه هستید. با این حال، وام دهندگان وام مسکن شما را ملزم به داشتن بیمه کافی به عنوان شرط وام خود می کنند. یک صاحب خانه به طور متوسط ​​سالانه حدود 2 میلیون تومان برای بیمه صاحبان خانه پرداخت می کند.
  • مالیات بر دارایی: بدون توجه به اینکه در کجا زندگی می کنید باید مالیات املاک را پرداخت کنید. مالیات املاک به دولت های محلی می رود و هزینه های مانند آتش نشانی، مدارس دولتی و کتابخانه ها را پرداخت می کند.دولت های محلی مالیات بر دارایی را به عنوان درصدی از ارزش خانه شما محاسبه می کنند. هر چقدر خانه شما ارزش بیشتری داشته باشد، هزینه بیشتری نیز پرداخت خواهید کرد، پس به هنگام خرید خانه در ایران باید به این نکته توجه کرد.
  • هزینه های بسته شدن: هزینه های بسته شدن یک بار هزینه شما برای بستن وام خود است. هزینه های بسته شدن شما ممکن است شامل مواردی مانند بیمه عنوان، حق الوکاله، وام دهنده و متاسفانه رشوه باشد.شما می توانید انتظار داشته باشید که بین 3 تا 6 درصد از کل ارزش وام خود را در هزینه های بسته پرداخت کنید.
  • تسهیلات: ممکن است صاحبخانه برخی از هزینه های آب و برق شما را هنگامی که در آپارتمان یا خانه ای اجاره ای زندگی میکنید تامین کند.شما باید اطمینان حاصل کنید که هر ماه هنگام مالکیت خانه می توانید از قبض های آب، برق، جمع آوری زباله و فاضلاب خود مراقبت کنید و خودتان اقدام به پرداخت کنید.
  • تعمیر و نگهداری: در صورت اجاره کردن یک آپارتمان و خراب شدن سیستم، می توانید با صاحبخانه خود صحبت کنید تا هزینه آن را پرداخت کند. اما کل مالکیت شما به دوش خودتان است. قبل از خرید خانه در ایران باید مطمئن شوید که می توانید هم هزینه های نگهداری مداوم و هم هزینه تعمیرات را تامین کنید.توجه داشته باشید که هزینه های تعمیر در خانه قدیمی می تواند درصد قابل توجهی از بودجه ماهانه شما را به خود اختصاص دهد. برخی از محله ها به هزینه های اضافی مانند خدمات پسماند نیز نیاز دارند.

اگر مطمئن هستید که میتوانید تمام هزینه های داشتن خانه را بپردازید، ممکن است آماده خرید باشید.

مواردی که هنگام خرید خانه در ایران باید توجه کرد

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.