سه شنبه 31 فروردین 1400
Flowers
  • یکشنبه 13 مهر 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4643
  • منبع : پایگاه خبری ملک هفت

معرفی خانه های دوبلکس و تریبلکس

معرفی خانه های دوبلکس و تریبلکس

خانه های دوبلکس و تریبلکس با فضای باز و امکانات متعدد مورد پسند هر قشری از جامعه می باشد.

تفکیک فضای خصوصی و عمومی، وجود اتاق های خواب متعدد، مستر روم و تی وی روم، استخر و سالن ورزش، بلندی ارتفاع، چشم انداز زیبا و فوق العاده و راه پله های شیک از جذابیت های این نوع ساختمان ها می باشند.

خانه دوبلکس چه نوع خانه ای است؟

خانه های دوبلکس در واقع ساختمان هایی دو طبقه هستند که این طبقه ها از طریق پلکان هایی به یکدیگر مرتبط می باشند، به عبارت دیگر این دو طبقه در یک واحد ساختمان ایجاد شده اند.

در معماری این نوع ساختمان ها معمولاً از راه پله های زیبا و شیک برای متصل نمودن دو طبقه به یکدیگر استفاده می شود.

ویژگی خانه های دوبلکس

 به طور معمول طبقه اول ساختمان های دوبلکس، عمومی تر بوده و شامل بخش هایی نظیر نشیمن، پذیرایی و آشپزخانه می باشد.

در مقابل، طبقه دوم خصوصی تر بوده و شامل اتاق های خواب، اتاق مطالعه، اتاق کار و سرویس های بهداشتی و حمام می باشد.

به بیان دیگر، در ساختمان های دوبلکس، طبقه اول فضایی برای پذیرایی از میهمانان و طبقه دوم فضایی برای آرامش و استراحت می باشد.

در خانه های دوبلکس با متراژ بالا گاهی در طبقه دوم یک مستر روم یا تی وی روم هم در نظر می گیرند. مستر روم اتاقی با فضای شخصی تر و کامل تر از یک اتاق معمولی است و راحتی و آرامش بیش تری برای ساکنان آن به همراه دارد.

داشتن تی وی روم جداگانه یا همان اتاق تلویزیون نیز موجب می شود که فضای مشاهده تلویزیون و فضای استراحت از هم تفکیک شوند و آسودگی بیش تری برای ساکنان به ارمغان می آورد.

بیشتر بخوانید 
شرایط خرید و امکانات شهرک الهیه غرب تهران

راه پله ها در خانه های دوبلکس نقش مؤثری در زیباسازی فضا دارد و می توان انواع مختلفی از پلکان نظیر نیم دایره، دایره، سه طرفه، مارپیچ و شیشه ای را به کار برد.

بسیاری از افراد استفاده از پلکان دایره ای را ترجیح می دهند که جذابیت خاصی دارد اما لازم به ذکر است که این نوع پلکان گاهی فضاهای پرتی نیز ایجاد می کند که در خانه های با متراژ پایین تر و جهت بهترین

بهره برداری از فضای موجود باید این مسئله حتما در نظر گرفته شود.

ویژگی خانه های تریبلکس

در طراحی خانه های تریبلکس، سه طبقه در یک واحد قرار می گیرند و این طبقه ها از طریق راه پله هایی به یکدیگر متصل می شوند؛ که این پله ها می توانند در گوشه و یا در میانه هر طبقه قرار گیرند.

نمای بیرونی ساختمان های تریبلکس نیز سه طبقه جلوه می کند. این نوع ساختمان ها با توجه به هزینه زیاد ساخت آن ها، در ردیف خانه های لوکس و مدرن قرار می گیرند.

ساختمان های دوبلکس معمولاً منظره بسیار زیبایی دارند و فضای باز و امکانات فراوانی دارند.

اتاق های خواب متعدد و سالن ورزش و استخر به طور معمول در ساختمان های دوبلکس تعبیه می شود.

ویژگی خانه های دوبلکس و تریبلکس

جذابیت های خانه های دوبلکس و تریبلکس

ساخت خانه های دوبلکس و تریبلکس معمولاً در زمین های با متراژ بالا انجام می شود و باعث ایجاد عمارتی مجلل و با شکوه می شود.

با این حال، می توان این نوع طراحی را در فضاهای کوچک نیز به کار برد و بر زیبایی فضا افزود. یکی از ویژگی های چنین ساختمان هایی، بلندی ارتفاع آن ها می باشد که چشم انداز زیبایی برای ساکنان آن ایجاد می کند.

در خانه های دوبلکس و تریبلکس به دلیل باز بودن فضا به راحتی می توان برای چیدمان وسایل و دکور کردن منزل تصمیم گیری کرد.

همچنین نمای ظاهری خانه های تریبلکس و دوبلکس می تواند به سبک مدرن یا کلاسیک باشد. در نمای مدرن، از ترکیب رنگ های سرد و گرم برای طراحی استفاده می شود؛ درحالیکه در طراحی نمای کلاسیک بیش تر از رنگ های سفید و مشکی بهره گرفته می شود.

طراحی سقف در نمای کلاسیک خانه های تریبلکس و دوبلکس اهمیت ویژه ای دارد به طوری که گاهی از سقف کناف برای چنین ساختمان هایی استفاده می شود.

در سبک مدرن اما تزئینات پر زرق و برق برای سقف و دیوارها استفاده نمی شود و از نظر هزینه ای بسیار به صرفه می باشد.

حیاط چنین ساختمان هایی نیز از نظر طراحی اهمیت بسیار دارد و فضایی برای دورهمی و گفتگوی خانوادگی ایجاد می کند.

در پایگاه خبری ملک هفت علاوه بر این که از اخبار ملکی با خبر می شوید، می توانید با مراجعه به قسمت خرید ملکی از آگهی های منتخب املاک اکازیون که در پلتفرم های مختلف مانند: دیوار، شیپور، اینپین، آی هوم، کیلید و ... منتشر شده اند به صورت یکجا دیدن فرمایید.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.