چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400
Flowers
  • شنبه 10 آبان 1399
  • دسته‌بندی:
  • خرید ملکی
  • کد خبر: 4697
  • منبع : دنیای اقتصاد

پیامک تبلیغاتی پیش‌فروش مسکن ارزان قیمت در منطقه 22

پیامک تبلیغاتی پیش‌فروش مسکن ارزان قیمت در منطقه 22

همانطور که بخش خرید ملکی در پایگاه خبری ملک هفت گزارش می دهد منطقه 22، به عنوان آخرین منطقه شهر تهران و به منطقه با برج های بلند بالا شهرت یافته است.

به تازگی این منطقه، جذابیت زیادی برای متقاضیان خرید مسکن با درآمد های متوسط پیدا کرده است.

از سوی دیگر، پیش فروش آپارتمان نیز در این منطقه رواج پیدا کرده است؛ به طوری که اخیراً پیامک هایی با مضمون خرید آپارتمان هایی با پرداخت یک چهارم قیمت بازار برای ساکنان شهر تهران ارسال می شود.

 

 

پیامک های بازاریابی فروش مسکن ارزان قیمت در منطقه 22

مدتی است که پیامک هایی با مضمون فروش مسکن ارزان قیمت در منطقه 22 تهران برای برخی شهروندان ساکن پایتخت ارسال می شود.

به طوری که قیمت واحدهای مسکونی را کم تر از 10 میلیون تومان به ازای هر متر مربع زیر بنای مسکونی گزارش می کند و بسیار وسوسه انگیز می باشد.

اما واقعیت این است که در پشت پرده این پیامک ها مسائلی وجود دارد.

شرایط پیشین منطقه 22

آغاز انتشار پیامک های بازاریابی در این خصوص، از سال 92 و همزمان با دوره پیشین رونق معاملات مسکن بود.

وضعیت منطقه 22 در آن زمان با شرایط کنونی آن بسیار متفاوت بود. به طوری که خبری از برج های مرتفع و آپارتمان های متعدد در حال ساخت نبود.

در آن زمان، تنها 5 سال از به حالت شهری در آمدن این منطقه گذشته بود و سهم و جایگاه بالایی در حجم معاملات مسکن پایتخت و جلب توجه متقاضیان خرید مسکن در تهران نداشت.

دلایل روی آوردن متقاضیان خرید مسکن به منطقه 22

از سال 93 که بازار مسکن وارد دوران رکود رشد، ثبات قیمت موقتی مسکن موجب شد که این منطقه هم مورد توجه خریداران مسکن قرار گیرد؛ با این حال تا سال 96 حجم معاملات مسکن در این منطقه تغییر چندانی نداشت.

اما از سال 97 به بعد که معاملات مسکن دوباره رونق گرفت؛ خرید و فروش مسکن ارزان قیمت در منطقه 22 نیز رواج پیدا کرد. در واقع، جهش قیمت مسکن زمینه ساز این تغییر در وضعیت بازار معاملات مسکن این منطقه شد.

به طوری که افزایش شدید قیمت مسکن، امکان خرید بسیاری از مناطق مصرفی تهران نظیر منطقه 2 و 5 در غرب و بخشی از مناطق مصرفی در شرق تهران را بسیار کاهش داد و این امکان فراهم شد که خریداران به خرید مسکن در مناطق متوسط از جمله منطقه 22 روی آورند.

بیشتر بخوانید
شناخت منطقه 22 تهران به عنوان آخرین منطقه تهران

ویژگی های منطقه 22

اگر نگاهی به بخش خرید ملکی در پایگاه خبری ملک هفت بیندازید، می توانید از ویژگی های منطقه 22 تهران اطلاعات کاملی به دست آورید.

از جمله این ویژگی ها می توان به دارا بودن برج های مرتفع و زمین با قطعات درشت می باشد؛ به طوری که امکان احداث برج های با ظرفیت کم تر از 100 واحد در این زمین ها توجیه اقتصادی ندارد.

همچنین مالکیت زمین های این منطقه اغلب مربوط به دولت و شهرداری می باشد که در حال حاضر برای ساخت و ساز واگذار شده اند.

از سوی دیگر، تعاونی های خصوصی در این منطقه قدرت چانه زنی کافی برای دریافت امتیاز زمین از دولت را دارند و مجموعه این عوامل موجب جذب خریداران مسکن به این منطقه شده است.

مقایسه قیمت مسکن برای سال های 92 و 99 در منطقه 22

متوسط قیمت هر متر مربع زیربنای مسکونی در منطقه 22 در سال 92 نزدیک به 3 میلیون و 500 هزار تومان بوده است که از متوسط قیمت مسکن در تهران 8 درصد کم تر و از متوسط قیمت منطقه همسایه خود یعنی منطقه 5، 19 درصد کم تر بوده است.

امروز اما این اختلاف قیمت به طرز چشم گیری تغییر یافته است. به طوری که در حال حاضر، متوسط قیمت مسکن در منطقه 22 نزدیک به 4 درصد از متوسط قیمت مسکن در تهران کم تر است.

از سوی دیگر، متوسط قیمت این منطقه نزدیک به 15 درصد کم تر از قیمت مسکن در منطقه 5 می باشد.

در واقع همان طور که در گزارش پایگاه اطلاع رسانی ملک هفت هم به آن اشاره شده است؛ این منطقه در حال صعود به سمت تبدیل شدن به یکی از بهترین مناطق تهران می باشد و به تبع آن نیز، رشد قیمت مسکن در این منطقه نسبت به منطقه همسایه آن تسریع شده است.

مخاطرات اعتماد به پیامک های بازاریابی منطقه 22

شایان ذکر است که توجه و اعتماد به پیامک هایی که برای اطلاع رسانی در خصوص فروش مسکن ارزان قیمت در منطقه 22 ارسال می شوند با ریسک فراوانی همراه است.

به طوری که در محتوای این پیامک ها اعلام نمی شود که برج مورد نظر در چه مرحله ای از ساخت و ساز قرار دارد و ممکن است که کلنگ پروژه مورد نظر 5 سال بعد زده شود.

از مضمون این پیامک ها نیز چنین بر می آید که قرار است این واحدهای مسکونی با قیمتی بین 5 تا 8 میلیون تومان به ازای هر متر مربع به فروش برسند که بسیار غیر قابل باور و پر مخاطره است؛ چرا که بر اساس گزارش قیمت و آپارتمان در پایگاه خبری ملک هفت، قیمت هر متر مربع واحد مسکونی نوساز در این منطقه در طیف 27 تا 35 میلیون تومان می باشد.

همچنین قیمت هر متر مربع از برج های دارای سند نیز در طیف 30 تا 40 میلیون تومان داد و ستد می شوند.

در حقیقت، این آگهی ها مربوط به پیش فروش املاکی هستند که هنوز احداث نشده اند و قیمت اعلام شده در این پیامک ها تنها بخشی از قرارداد ساخت است که هر عضو تعاونی لازم است آن را پرداخت نماید.

به طوری که در ماه ها و سال های بعدی، همزمان با جریان نقل و انتقالات هزینه های مضاعف دیگری از خریداران دریافت خواهد شد.

بنابراین لازم است که پیش از هر گونه اقدامی در خصوص سرمایه گذاری در خرید چنین املاکی ابتدا از شرایط کامل آن آگاهی پیدا کرد.

 

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.