پنجشنبه 02 اردیبهشت 1400
Flowers
  • یکشنبه 03 اسفند 1399
  • دسته‌بندی:
  • خبر مسکن
  • کد خبر: 4941
  • منبع : اقتصاد آنلاین

رفع فاصله بین قیمت مسکن و قدرت خرید مردم

 رفع فاصله بین قیمت مسکن و قدرت خرید مردم

محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی تهران، ضمن اشاره به تاثیر مثبت طرح مسکن ملی، بزرگترین چالشی که بازار مسکن کشور با آن روبرو است را توضیح و برای رفع آن راهکاری ارائه داد.

 

چالش کنونی بازار مسکن کشور

به گزارش پایگاه خبری ملک هفت، به گفته محمود محمودزاده:‌ بزرگ ‌ترین چالشی که اکنون بازار مسکن با آن روبرو است، فاصله بین قیمت تمام شده واحد مسکونی و قدرت خرید مردم است.

ایشان ادامه داد: این موضوع بسیار جدی است و به نظر می ‌رسد که در فاصله بین قیمت تمام شده و قدرت خرید مردم موضوعات دیگر بسیاری آن نهفته است که بایستی مورد تجزیه، تحلیل و بررسی قرار گیرد.

دلایل ایجاد فاصله بین قیمت مسکن و قدرت خرید مردم

وی در خصوص علت بروز فاصله بین قیمت مسکن و قدرت خرید مردم در بازار مسکن،‌ گفت: موارد متعددی روی قیمت مسکن در بازار موثر است که مهم‌ترین آنها قیمت زمین است، نرخ مصالح ساختمانی، خدمات و... نیز از عوامل موثر دیگر بر روی قیمت تمام شده مسکن هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: وقتی این عوامل بر اثر شرایط عمومی اقتصاد تغییر می‌کند،‌ طبیعتا روی قیمت نهایی مسکن تاثیرگذار است.

بیشتر بخوانید 
توضیح دلایل عدم افزایش سقف وام مسکن

راهکار رفع مشکل

محمودزاده یکی از راهکارهای کاهش فاصله قیمت تمام شده و قدرت خرید مردم را اجرای طرح ملی مسکن اعلام کرد و گفت: در اکثر استان ‌ها و شهرهای کشور پروژه‌ های طرح مسکن  ملی از نظر فیزیکی قابل مشاهده است. یکی از اقدامات عمده در این طرح  این است که یکی از آیتم‌ های مهم یعنی زمین که در اختیار دولت است یا تسهیلات مسکن می‌تواند قیمت تمام شده مسکن را کاهش دهد.

وی افزود: این طرح برای واجدان  شرایط، موقعیت مناسبی است که می ‌توانند از آن برای خانه ‌دار شدن استفاده کنند.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.